Bujdy i mity na temat klimatyzacji

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Bujdy i mity na temat klimatyzacji

Rozważasz lub planujesz zakup klimatyzatora i masz wiele wątpliwości? Znajomi odradzają zakup, straszą zapaleniem krtani i wysokimi kosztami? W tym tekście tłumaczymy i mierzymy się z największymi mitami na temat klimatyzacji.

aktualizacja: 2021-06-30 09:05:39
ANG Klimatyzacja (marka ANDE)

Letnie upały skłaniają wielu do rozważań nad zakupem klimatyzatora do domu. Te, oczywiście często nasuwają wiele pytań i wątpliwości. Niestety wciąż powielanych jest wiele stereotypów i mitów na temat systemów chłodzących. Uspokajamy, technologia znacząco poszła do przodu, a nowoczesne urządzenia świetnie spełniają swoją rolę. W tym artykule poruszymy najczęściej dyskutowane kwestie i postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

MIT 1: Klimatyzacja i jej montaż to duży wydatek

Utarło się przekonanie, że zakup i montaż klimatyzatora wiąże się z dużymi kosztami. Posiadanie urządzenia chłodzącego powietrze w domu, to już nie jest luksus tylko dla bardzo zamożnych klientów, lecz sprzęt dostępny dla wielu. W ofercie ANDE są dostępne urządzenia z różnych półek cenowych i z pewnością każdy znajdzie w niej sprzęt spełniający oczekiwania i możliwości finansowe.

Na rynku istnieje wiele firm montażowych. Warto przejrzeć kilka ofert i wybrać tę korzystną dla nas. Ponadto firma ANDE, w przypadku zakupu klimatyzatora oferuje pomoc w znalezieniu odpowiedzialnej firmy z Twojej okolicy, która w profesjonalny sposób dokona montażu w domu. Dzięki temu można mieć pewność, że nie zostaniemy naciągnięci na wygórowane koszty, a klimatyzator zostanie prawidłowo zamontowany.

MIT 2: Klimatyzacja powodem choroby

Używanie klimatyzatora powoduje przyjemne uczucie chłodu w upalne dni. To z pewnością nie może być przyczyną choroby, ponieważ głównym powodem przeziębienia są wirusy, a nie niska temperatura w Twoim mieszkaniu. Problemy ze zdrowiem mogą wynikać z innych przyczyn. Jedną z nich jest zapchany filtr, który nie zbiera wszystkich zanieczyszczeń. Wtedy też w klimatyzatorze tworzy się idealne środowisko dla rozwoju wirusów, bakterii i grzybów.

Aby uniknąć problemów ze zdrowiem, należy dbać o regularną wymianę filtrów oraz konserwację urządzenia. Według zaleceń producenta - jeśli klimatyzator nie będzie używany w zimie - należy ją przeprowadzić od razu po zakończeniu sezonu letniego.

Kolejny aspekt dotyczy różnicy temperatur w pomieszczeniu i na zewnątrz. Zaleca się unikać zbyt silnego schładzania powietrza. Jeżeli w naszym mieszkaniu ustawimy klimatyzację na 20 stopni, a na zewnątrz jest ponad 30 stopni Celsjusza, to częste wychodzenie na zewnątrz z klimatyzowanego pomieszczenia może wywołać szok termiczny oraz osłabić funkcje układu odpornościowego. Najlepiej, aby różnica temperatur nie przekraczała 5 stopni Celsjusza, a dodatkowo pomieszczenia powinno się wietrzyć rano lub wieczorem.

MIT 3: Lepszy wiatrak, niż klimatyzator

Wiatrak, czy klimatyzator? To wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeżeli oczekujesz rzeczywistego chłodzenia powietrza, wiatrak nie jest dobrym rozwiązaniem. Daje on iluzję zmiany temperatury, jednak w rzeczywistości jest to tylko ruch powietrza wewnątrz nagrzanego pomieszczenia.

W przypadku użyciu klimatyzatora możemy liczyć na znacznie więcej. Powietrze pobierane z zewnątrz budynku jest schładzane i filtrowane w urządzeniu, a następnie wtłaczane do wewnątrz. W upalne dni, gdy jest ponad 30 stopni, wystarczy ustawić temperaturę w pomieszczeniu na poziomie 26 stopni Celsjusza, a odczujemy znaczne zwiększenie komfortu w pomieszczeniu. Ponadto oprócz przyjemnego uczucia chłodu, będziemy mogli oddychać przefiltrowanym powietrzem, wolnym od wielu zanieczyszczeń. Wszystkie klimatyzatory ANDE posiadają wbudowany jonizator powietrza, a modele Jupiter+, HERO oraz QUEEN są wyposażone w wysokiej jakości filtr PM 2.5.

MIT 4: Klimatyzator zużywa bardzo dużo prądu

Oczywiście, klimatyzator to urządzenie, które działa dzięki energii elektrycznej. Nie oznacza to jednak, że każdy klimatyzator zużywa bardzo dużo prądu. Wiele zależy od jakości urządzenia oraz od sposobu naszego użytkowania. Jeżeli klimatyzator działa w naszym domu przez wiele godzin, również podczas naszej nieobecności, to z pewnością trzeba się liczyć z większym poborem prądu. Jest jednak na to rozwiązanie.

Klimatyzatory ścienne ANDE są wyposażone w moduł Wi-Fi, który umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem. Oznacza to, że po połączeniu go z siecią Wi-Fi oraz pobraniu darmowej aplikacji AC Freedom możemy zarządzać wszystkimi funkcjami klimatyzatora z poziomu naszego smartfona lub tabletu. Dzięki tej opcji jesteśmy w stanie włączyć klimatyzator np. godzinę przed naszym powrotem do domu lub nawet ustawić harmonogram działania urządzenia. Dzięki temu zaoszczędzimy i trochę czasu i pieniędzy.

Ponadto wszystkie urządzenia ANDE cechują się wysoką klasą energetyczną A++, co bezpośrednio wpływa na niższy koszt eksploatacji oraz emisji CO2. Dla jeszcze bardziej wymagających klientów marka przygotowała model Queen. Wyróżnia się on najwyższym współczynnikiem efektywności energetycznej A+++ w trybie chłodzenia i A++ w trybie ogrzewania.

MIT 5: Jeden klimatyzator wystarczy, aby ochłodzić cały dom/mieszkanie

Współczesne klimatyzatory są coraz bardziej efektywne i mają daleki zasięg chłodzenia. Nie oznacza to jednak, że jedno urządzenie będzie w stanie schłodzić cały dom lub wielopokojowe mieszkanie. Warto o tym pamiętać. Aby uzyskać oczekiwany efekt chłodu, urządzenia należy zamontować w kilku pomieszczeniach lub w jednym pokoju, w którym najczęściej przebywamy zgodnie z bardzo ogólną zasadą jedno pomieszczenie = jeden klimatyzator. Dlatego wybierając miejsce montażu klimatyzatora warto przemyśleć, które z pomieszczeń jest najbardziej narażone na nagrzewanie lub najczęściej przebywamy w upały i właśnie tam zamontować urządzenie.

Warto jednak wspomnieć, że nowoczesne rozwiązania wciąż poprawiają wydajność klimatyzatorów. Urządzenia ANDE nawiewają powietrze nawet do 15 m, co umożliwia szybkie osiągnięcie wymaganej temperatury nie tylko w małych, ale również w większych pomieszczeniach. Ponadto wiele modeli posiada funkcję nawiewu 4D, co oznacza cztery kierunki nawiewu powietrza (4D AIR FLOW), zapewniające równomierne rozprowadzenie powietrza w całym pomieszczeniu i jeszcze wyższy poziom komfortu.

Właściciel marki ANDE w Polsce:

ANG Klimatyzacja Sp. z o.o.
ul. Częstochowska 26,
32-085 Modlnica
tel. (12) 398 07 00
bok@myande.pl
www.myande.pl

Znajdź nas na FB: https://www.facebook.com/andeklimatyzacja/

Klimatyzatory ANDE cechuje najwyższa jakość wykonania, dbałość o każdy detal, design zaprojektowany przez renomowane biura projektowe z Japonii. Podzespoły czołowych producentów: Hitachi, Mitsubishi Motors, Toshiba, LG, Nichicon, GMCC, Highly, Zhipu, Renesas, Welling są wytwarzane w najnowocześniejszych fabrykach klimatyzacji 2.0.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

13 Lip 2021, 19:04

Kolego czy ty się dobrze czujesz?. 58 minut temu, Swierol napisał: Skoro znalazłeś to po co chciałeś żebym Ci pokazał (taki klimatyzator)? Przed znalezieniem prosiłem o pokazanie, po to właśnie. Nie pokazałeś to sam znalazłem.

time image

13 Lip 2021, 18:03

Skoro znalazłeś to po co chciałeś żebym Ci pokazał (taki klimatyzator)?

time image

13 Lip 2021, 13:36

17 godzin temu, Swierol napisał: Już kombinujesz i dodajesz sobie Nic nie kombinuję, po prostu nie wiedziałem, a Ty miałeś pokazać i nie pokazałeś, musiałem sam szukać. Taki Swierol z ciebie.

time image

12 Lip 2021, 19:57

  3:45. Już kombinujesz i dodajesz sobie. Była mowa o świeżym powietrzu. Widzę, że już sobie przestudiowałeś podobne jednostki.  

time image

12 Lip 2021, 19:18

1 godzinę temu, Swierol napisał: A czytałeś post numer 5? Tak, czytałem - nie podesłałeś. No i jeszcze jedno - chyba nie wiesz co to są klimatyzatory kanałowe i dlatego piszesz o dopływie świeżego powietrza. Świeżego nie schłodzonego. Może ...

time image

12 Lip 2021, 18:46

1 godzinę temu, demo napisał: No i nie podesłał. A czytałeś post numer 5?

time image

12 Lip 2021, 17:32

Dnia 1.07.2021 o 20:01, Swierol napisał: Jak znajdę zaraz tu podeśle. No i nie podesłał.

Dzień dobry, Bardzo dobry artykuł. Pragnę dodać, że przy wyborze odpowiedniego klimatyzatora, oprócz podstawowych parametrów takich jak moc, warto wziąć pod uwagę także inne parametry, na które większość kupujących nie zwraca uwagi przy zakupie. Jednym z nich jest poziom ...

time image

Gość Nachlodno.pl

01 Lip 2021, 18:31

Sylwek ma rację. Klima stacjonarna nie nawiewa powietrza z zewnątrz. Cyrkulację powietrza zapewniają klimatyzatory przenośne, ale to w zasadzie jest też ich wadą, bo gorące wypuszczają i muszą wciągnąć ciepłe, więc efektywność spada. COP takich klim to 2,6, gdzie dla stacjonarnych ...

time image

01 Lip 2021, 18:01

21 godzin temu, Gość Sylwester Jaguś INT-HOUSE 792691391 napisał: Ciekawe od kiedy klimatyzator umie tłoczyć powietrze z zewnątrz do środka 😂Szanowny Redaktorze doucz się o zasadzie działania a później pisz artykuły Przecież są klimatyzatory które ...

A propos klimatyzacji, mam tu świeży artykuł niezależny o klimatyzacji: jak i gdzie zamontować, ile to kosztuje i czy dobrze działa z PV? Podpowiem - dobrze działa z PV . Klima to przecież pompa ciepła powietrze-powietrze, to co ma źle działać z PV. Tyle z dedukcji a teraz fotka ...

time image

30 Cze 2021, 22:14

Ciekawe od kiedy klimatyzator umie tłoczyć powietrze z zewnątrz do środka Szanowny Redaktorze doucz się o zasadzie działania a później pisz artykuły Zamiast czepiać się szczegółów, wyjaśnij może na czym według Ciebie polega wspomniane wtłaczanie powietrza z zewnątrz i jak ...

time image

Gość Sylwester Jaguś INT-HOUSE 792691391

30 Cze 2021, 20:52

Ciekawe od kiedy klimatyzator umie tłoczyć powietrze z zewnątrz do środka 😂Szanowny Redaktorze doucz się o zasadzie działania a później pisz artykuły

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje