Czy powietrzne pompy ciepła sprawdzają się w zimnym klimacie?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Czy powietrzne pompy ciepła sprawdzają się w zimnym klimacie?

Powietrzne pompy ciepła sprawdzają się doskonale przy niskiej temperaturze zewnętrznej. Są one obecnie najpowszechniej stosowanym rodzajem pomp ciepła w Polsce. Świetnie znajdują zastosowanie zarówno w nowych i w modernizowanych budynkach.

Decydującym aspektem dla przeprowadzenia skutecznej pod względem energetycznym modernizacji domu jest prawidłowy wybór źródła ciepła. Jedną z możliwości, są pompy ciepła Ecodan z opatentowaną technologią Zubadan Inverter. Są one doskonałym rozwiązaniem bardziej przyjaznym środowisku i co wyjątkowo istotne dla realiów polskich, są w stanie niezawodnie pracować nawet przy bardzo niskiej temperaturze zewnętrznej. Dodatkowo oprócz ogrzewania domu, zapewniają również ciepłą wodę użytkową.

Pompy ciepła Mitsubishi Electric pracują z satysfakcjonującą sprawnością w temperaturze nawet -28°C na zewnątrz. Przy odpowiednim doborze typu oraz mocy urządzenia nie będzie ono używać grzałek elektrycznych do wspomagania się nawet w najniższej temperaturze. Powietrzne pompy ciepła Ecodan Zubadan od wielu lat z powodzeniem pracują na terenach górskich np. na Podhalu czy w Karkonoszach. Ogrzewają domy jednorodzinne, schroniska górskie, pensjonaty, czy też hotele.

W ofercie Mitsubishi Electric występują pompy ciepła do domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz obiektów komercyjnych. Moce pojedynczych urządzeń to zakres od 4 kW do 100 kW.

Pompy ciepła Mitsubishi Electric mogą również współpracować z instalacją fotowoltaiczną. Przy takiej konfiguracji ogrzewamy dom i wodę niemal za darmo. Co ważne, wybór pomp ciepła Mitsubishi Electric pozwala na skorzystanie z programu "Czyste Powietrze".

Damian Filipowicz
Lider Produktu MITSUBISHI ELECTRIC
fot. otwierająca: Mitsubishi

Dodaj komentarz

time image
time image
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!