Dlaczego połączenie pompy ciepła i fotowoltaiki jest korzystne?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dlaczego połączenie pompy ciepła i fotowoltaiki jest korzystne?

Podstawowym zadaniem pompy ciepła jest zapewnienie domownikom komfortu cieplnego wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebujemy. Pompy ciepła zasilane są energią elektryczną, w związku z czym najbardziej ekonomiczne i efektywne jest połączenie obu instalacji. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania skutecznie obniżamy koszty ogrzewania.

aktualizacja: 2022-07-21 09:52:03

Warto pamiętać, że instalacja pompy ciepła zasilana energią z fotowoltaiki zwiększa autokonsumpcję. Im więcej energii wykorzystamy na potrzeby nieruchomości, tym mniej nadwyżek oddamy do sieci i nasze rachunki będą niższe. Obie instalacje są w zasadzie bezobsługowe, nie musimy martwić się o logistykę, magazynowanie węgla czy gazu i co ważne, możemy zarządzać i mierzyć ich pracę za pomocą aplikacji, gdziekolwiek jesteśmy.

Pamiętajmy również o ważnych aspektach ekologicznych, każda instalacja pompy ciepła i fotowoltaiki to kolejna cegiełka przyczyniająca się do poprawy jakości powietrza i uniezależnienie się od drożejących paliw kopalnych. Pompy ciepła z powodzeniem stosowane są na całym świecie od kilkudziesięciu lat, w tym np. w krajach skandynawskich, które słyną z niskiej temperatury.

Dlatego jestem przekonany, że to jedno z najlepszych, alternatywnych źródeł ciepła, które Polacy szybko polubią.

Krzysztof Czajkowski
Ekspert ds. OZE - pompy ciepła PIONIER ENERGIA
fot. otwierająca: Pionier Energia

Dodaj komentarz

time image
time image
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!