Komfort odkurzania z odkurzaczem centralnym

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Komfort odkurzania z odkurzaczem centralnym

System centralnego odkurzania pozwoli na szybkie i dokładne sprzątanie nawet dużego domu z codziennych zanieczyszczeń. Oprócz tego jest cichy i przyjazny dla alergików. To jednak nie koniec zalet oraz wygodnych korzyści.

aktualizacja: 2020-08-24 08:58:40
ECOMAX

Jakość odkurzania od Ecomax

Odkurzacze centralne sprawdzą się nie tylko w domach mieszkalnych, ale również w bardziej wymagających obiektach - apartamentach, hotelach i budynkach biurowych. Ich sercem jest jednostka centralna, której parametry w znacznej mierze wpływają na wygodę oraz efekt sprzątania.

Ciekawą propozycją dedykowaną do pomieszczeń o powierzchni do 300 m2 jest bezfiltrowy, niezwykle komfortowy i niezawodny odkurzacz Aspilusa V-Max 1.7. Ma on nie tylko dużą moc gwarantującą dokładne i szybkie odkurzanie, ale też szereg udogodnień - technologię pełnego cyklonu oraz trwały silnik z praktyczną regulacją siły ssania - inną wykorzystamy do odkurzania grubego dywanu, a inną do udrażniania zatok dziecka.

Odkurzacz Aspilusa V-Max

 

Cyklonowa separacja zanieczyszczeń nie wymaga użycia tradycyjnego filtra, co eliminuje potrzebę jego czyszczenia i okresowej wymiany, ale też istotnie wpływa na moc odkurzania (i żywotność silnika!), zachowując stały, liniowy przepływ powietrza. Jednostka ta jest przy tym bardzo cicha i ekonomiczna - przy niewielkim zużyciu prądu gwarantuje maksymalną wydajność oraz stałą siłę ssącą.

Odkurzacz jest solidnie wykonany, a oryginalna obudowa w kolorze złotym prezentuje się wyjątkowo estetycznie. Urządzenia z serii V-Max objęte są aż siedmioletnią gwarancją producenta i wraz z cykliczną obsługą serwisową zapewniają długoletnią, bezawaryjną pracę.

Firma Ecomax jest jednym z wiodących dystrybutorów odkurzaczy centralnych oraz wyłącznym przedstawicielem marki Aspilusa - niezawodnych systemów centralnego odkurzania o mocy i funkcjach przeznaczonych do różnorodnych zastosowań.

Odkurzacz wodny - idealny dla alergików

Inną propozycją dedykowaną do pomieszczeń o wielkości od 170 m2 do nawet 1000 m2 jest odkurzacz wodny Aspilusa Aqua Matic 550. Jest on praktycznie bezobsługowy, ponieważ zasysane zanieczyszczenia gromadzone są w specjalnym zbiorniku, który automatycznie napełnia się bieżącą wodą. Gdy się zapełni, brudna woda spłukiwana jest bezpośrednio do systemu kanalizacji, dzięki czemu nie trzeba opróżniać go ręcznie - istotne udogodnienie dla osób uczulonych na kurz!

Planując montaż takiej jednostki należy zadbać o punkt poboru wody, odpływ kanalizacyjny, gniazdo elektryczne oraz wydech wyprowadzony na zewnątrz budynku. Wydala on zużyte, przefiltrowane powietrze, w którym znajdować się mogą niewidoczne drobinki zanieczyszczeń. I jest to kolejny ukłon w stronę alergików. Dzięki separacji wodnej silnik odkurzacza nie musi radzić sobie z uciążliwymi spadkami mocy, co przekłada się na wydajność sprzątania oraz znacznie mniejsze zużycie prądu.

  Odkurzacz wodny Aspilusa Aqua Matic

Zalety odkurzaczy bezfiltrowych

  • brak tradycyjnego filtra zwiększa wydajność pracy silnika i pozwala zaoszczędzić zużywany prąd nawet o 70%!
  • technologia pełnego cyklonu (seria V-Max) lub wodna (seria Aqua Matic) to prosta obsługa i ogromna wygoda! Nie trzeba czyścić ani wymieniać filtra
  • to także stała, maksymalna moc ssąca i znacznie dłuższa bezawaryjna praca urządzenia

Odkurzacze IZZY - praktyczne i solidne!

Nieco bardziej przystępną, ale równie wydajną i wygodną alternatywą są odkurzacze z filtracją cykloniczną Aspilusa z serii IZZY, przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni od 200 do 1000 m2, a najmniejsze z nich zamontujemy bez problemu w małej kuchennej szafce. Filtr jest niezwykle prosty w użyciu, ponieważ został wykonany ze specjalnej, szybko schnącej powłoki teflonowej, zapewniającej intuicyjne czyszczenie - wystarczy opłukać go pod bieżącą ciepłą wodą!

Solidne silniki z mocną wielostopniową turbiną i regulacją mocy ssania (IZZY PRO 300 i IZZY PRO 400), gwarantują sprawne oraz dokładne codzienne sprzątanie. Dodatkowo urządzenia IZZY 400 i IZZY 500 objęte zostały aż dwunastoletnią, bezpłatną gwarancją! Oznacza to, iż możemy odkurzać przez długie lata bez zmartwień, z czystą przyjemnością.

 Urządzenia IZZY 400 i IZZY 500 objęte zostały aż dwunastoletnią, bezpłatną gwarancją

Odkurzacze centralne z serii V-Max, Aquamatic oraz IZZY współpracują z innowacyjnymi wężami ssącymi chowanymi w ścianie. W ofercie firmy Ecomax znaleźć można systemy uznanych producentów - Hide-A-Hose, Retraflex i Chameleon wraz z automatycznymi kasetami marki Vroom.

Wygodny sposób na przechowywanie węża w ścianie

Jeśli nie chcemy każdorazowo podłączać węża do gniazdka lub też nie mamy możliwości jego przechowywania, warto zainwestować w specjalny system z wężem ukrytym w ścianie. Wystarczy wówczas rozwinąć rurę ssącą na potrzebną długość (nawet do 18 m!), odpowiednio ją zablokować i podpiąć wybraną końcówkę czyszczącą.

Po zakończonych porządkach zwalniamy blokadę, a wąż znika z powrotem w ścianie, odcinając automatycznie zasilanie. Węże marek Hide-A-Hose, Retraflex i Chameleon wykonane są z materiałów najwyższej jakości, gwarantujących jeszcze większą elastyczność i wytrzymałość, a tym samym - łatwość i wygodę obsługi.

Wygodny sposób na przechowywanie węża w ścianie

System przesyłu brudnych ubrań

Niezwykle komfortowym rozwiązaniem, działającym na podobnej zasadzie co odkurzacz centralny, jest amerykański system przesyłu brudnych ubrań Laundry Jet, który sprawdzi się zarówno w większych domach parterowych jak i w budynkach wielopoziomowych (instalacja może liczyć od 3 do 8 portów). Pozwoli on na przetransportowanie brudnej, suchej lub lekko wilgotnej odzieży z dowolnego pomieszczenia bezpośrednio do pralni, co z pewnością ułatwi codzienne porządki, zwłaszcza w domach, w których na co dzień mieszkają dzieci (to dla nich świetna zabawa!).

Zużytą odzież wkładamy do specjalnie przygotowanego ściennego gniazda i naciskamy przycisk. Zostanie ona zassana i poprzez system rur trafi ostatecznie do wybranego pomieszczenia, prosto do pojemnika. W ten sposób możemy przetransportować nie tylko t-shirty, spodnie czy koszule, ale także ręczniki, pościel, a nawet koc. To doskonała oszczędność czasu oraz motywacja, aby brudne rzeczy nie zostały rzucone w kąt.

System przesyłu brudnych ubrań Laundry Jet

Ecomax
ul. Chwytowo 14, 85-223 Bydgoszcz
tel. 52 561 04 09, 888 444 419, 604 49 18 33
https://www.ecomax.pl
biuro@ecomax.pl 

Zdaniem naszych Czytelników

Otóż to - każdy ma na ten temat swoje zdanie i z pewnością kiedyś były tzw. dwie szkoły a teraz dodatkowo prezentujesz kolejną - trzecią - z mopem :). Jeżeli ktoś ma dom wielopokoleniowy i ma biegać po schodach z tradycyjnym odkurzaczem - życzę powodzenia. Ludzie powinni ...

time image

Gość Dank

08 Mar 2021, 08:48

Jak dla mnie to jest już przestarzałe rozwiązanie i strata pieniędzy. U siebie skorzystam po prostu z autonomicznych odkurzaczy, będę potrzebował jeden na piętro + na parterze planuję model mopujący. To jest najwygodniejsze rozwiązanie, gdy po prostu nie trzeba odkurzać.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
ECOMAX
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje