Komfort odkurzania z odkurzaczem centralnym

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Komfort odkurzania z odkurzaczem centralnym

System centralnego odkurzania pozwoli na szybkie i dokładne sprzątanie nawet dużego domu z codziennych zanieczyszczeń. Oprócz tego jest cichy i przyjazny dla alergików. To jednak nie koniec zalet oraz wygodnych korzyści.

aktualizacja: 2020-08-24 08:58:40
ECOMAX

Jakość odkurzania od Ecomax

Odkurzacze centralne sprawdzą się nie tylko w domach mieszkalnych, ale również w bardziej wymagających obiektach - apartamentach, hotelach i budynkach biurowych. Ich sercem jest jednostka centralna, której parametry w znacznej mierze wpływają na wygodę oraz efekt sprzątania.

Ciekawą propozycją dedykowaną do pomieszczeń o powierzchni do 300 m2 jest bezfiltrowy, niezwykle komfortowy i niezawodny odkurzacz Aspilusa V-Max 1.7. Ma on nie tylko dużą moc gwarantującą dokładne i szybkie odkurzanie, ale też szereg udogodnień - technologię pełnego cyklonu oraz trwały silnik z praktyczną regulacją siły ssania - inną wykorzystamy do odkurzania grubego dywanu, a inną do udrażniania zatok dziecka.

Odkurzacz Aspilusa V-Max

 

Cyklonowa separacja zanieczyszczeń nie wymaga użycia tradycyjnego filtra, co eliminuje potrzebę jego czyszczenia i okresowej wymiany, ale też istotnie wpływa na moc odkurzania (i żywotność silnika!), zachowując stały, liniowy przepływ powietrza. Jednostka ta jest przy tym bardzo cicha i ekonomiczna - przy niewielkim zużyciu prądu gwarantuje maksymalną wydajność oraz stałą siłę ssącą.

Odkurzacz jest solidnie wykonany, a oryginalna obudowa w kolorze złotym prezentuje się wyjątkowo estetycznie. Urządzenia z serii V-Max objęte są aż siedmioletnią gwarancją producenta i wraz z cykliczną obsługą serwisową zapewniają długoletnią, bezawaryjną pracę.

Firma Ecomax jest jednym z wiodących dystrybutorów odkurzaczy centralnych oraz wyłącznym przedstawicielem marki Aspilusa - niezawodnych systemów centralnego odkurzania o mocy i funkcjach przeznaczonych do różnorodnych zastosowań.

Odkurzacz wodny - idealny dla alergików

Inną propozycją dedykowaną do pomieszczeń o wielkości od 170 m2 do nawet 1000 m2 jest odkurzacz wodny Aspilusa Aqua Matic 550. Jest on praktycznie bezobsługowy, ponieważ zasysane zanieczyszczenia gromadzone są w specjalnym zbiorniku, który automatycznie napełnia się bieżącą wodą. Gdy się zapełni, brudna woda spłukiwana jest bezpośrednio do systemu kanalizacji, dzięki czemu nie trzeba opróżniać go ręcznie - istotne udogodnienie dla osób uczulonych na kurz!

Planując montaż takiej jednostki należy zadbać o punkt poboru wody, odpływ kanalizacyjny, gniazdo elektryczne oraz wydech wyprowadzony na zewnątrz budynku. Wydala on zużyte, przefiltrowane powietrze, w którym znajdować się mogą niewidoczne drobinki zanieczyszczeń. I jest to kolejny ukłon w stronę alergików. Dzięki separacji wodnej silnik odkurzacza nie musi radzić sobie z uciążliwymi spadkami mocy, co przekłada się na wydajność sprzątania oraz znacznie mniejsze zużycie prądu.

  Odkurzacz wodny Aspilusa Aqua Matic

Zalety odkurzaczy bezfiltrowych

  • brak tradycyjnego filtra zwiększa wydajność pracy silnika i pozwala zaoszczędzić zużywany prąd nawet o 70%!
  • technologia pełnego cyklonu (seria V-Max) lub wodna (seria Aqua Matic) to prosta obsługa i ogromna wygoda! Nie trzeba czyścić ani wymieniać filtra
  • to także stała, maksymalna moc ssąca i znacznie dłuższa bezawaryjna praca urządzenia

Odkurzacze IZZY - praktyczne i solidne!

Nieco bardziej przystępną, ale równie wydajną i wygodną alternatywą są odkurzacze z filtracją cykloniczną Aspilusa z serii IZZY, przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni od 200 do 1000 m2, a najmniejsze z nich zamontujemy bez problemu w małej kuchennej szafce. Filtr jest niezwykle prosty w użyciu, ponieważ został wykonany ze specjalnej, szybko schnącej powłoki teflonowej, zapewniającej intuicyjne czyszczenie - wystarczy opłukać go pod bieżącą ciepłą wodą!

Solidne silniki z mocną wielostopniową turbiną i regulacją mocy ssania (IZZY PRO 300 i IZZY PRO 400), gwarantują sprawne oraz dokładne codzienne sprzątanie. Dodatkowo urządzenia IZZY 400 i IZZY 500 objęte zostały aż dwunastoletnią, bezpłatną gwarancją! Oznacza to, iż możemy odkurzać przez długie lata bez zmartwień, z czystą przyjemnością.

 Urządzenia IZZY 400 i IZZY 500 objęte zostały aż dwunastoletnią, bezpłatną gwarancją

Odkurzacze centralne z serii V-Max, Aquamatic oraz IZZY współpracują z innowacyjnymi wężami ssącymi chowanymi w ścianie. W ofercie firmy Ecomax znaleźć można systemy uznanych producentów - Hide-A-Hose, Retraflex i Chameleon wraz z automatycznymi kasetami marki Vroom.

Wygodny sposób na przechowywanie węża w ścianie

Jeśli nie chcemy każdorazowo podłączać węża do gniazdka lub też nie mamy możliwości jego przechowywania, warto zainwestować w specjalny system z wężem ukrytym w ścianie. Wystarczy wówczas rozwinąć rurę ssącą na potrzebną długość (nawet do 18 m!), odpowiednio ją zablokować i podpiąć wybraną końcówkę czyszczącą.

Po zakończonych porządkach zwalniamy blokadę, a wąż znika z powrotem w ścianie, odcinając automatycznie zasilanie. Węże marek Hide-A-Hose, Retraflex i Chameleon wykonane są z materiałów najwyższej jakości, gwarantujących jeszcze większą elastyczność i wytrzymałość, a tym samym - łatwość i wygodę obsługi.

Wygodny sposób na przechowywanie węża w ścianie

System przesyłu brudnych ubrań

Niezwykle komfortowym rozwiązaniem, działającym na podobnej zasadzie co odkurzacz centralny, jest amerykański system przesyłu brudnych ubrań Laundry Jet, który sprawdzi się zarówno w większych domach parterowych jak i w budynkach wielopoziomowych (instalacja może liczyć od 3 do 8 portów). Pozwoli on na przetransportowanie brudnej, suchej lub lekko wilgotnej odzieży z dowolnego pomieszczenia bezpośrednio do pralni, co z pewnością ułatwi codzienne porządki, zwłaszcza w domach, w których na co dzień mieszkają dzieci (to dla nich świetna zabawa!).

Zużytą odzież wkładamy do specjalnie przygotowanego ściennego gniazda i naciskamy przycisk. Zostanie ona zassana i poprzez system rur trafi ostatecznie do wybranego pomieszczenia, prosto do pojemnika. W ten sposób możemy przetransportować nie tylko t-shirty, spodnie czy koszule, ale także ręczniki, pościel, a nawet koc. To doskonała oszczędność czasu oraz motywacja, aby brudne rzeczy nie zostały rzucone w kąt.

System przesyłu brudnych ubrań Laundry Jet

Ecomax
ul. Chwytowo 14, 85-223 Bydgoszcz
tel. 52 561 04 09, 888 444 419, 604 49 18 33
https://www.ecomax.pl
biuro@ecomax.pl 

Dodaj komentarz

time image
time image
ECOMAX
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje