Po remoncie łazienki zadowolona jestem z bidetu i szklanej ściany przy wannie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Po remoncie łazienki zadowolona jestem z bidetu i szklanej ściany przy wannie

Moim zdaniem, w każdej łazience przy sypialni powinien znajdować się bidet i to było moje pierwsze zamówienie do zrealizowania podczas remontu. Drugie dotyczyło szklanej ścianki przy wannie, imitującej funkcję prysznica - mówi Ania, Czytelniczka Budujemy Dom, która łazienkę remontowała w 2014 r.

Zakres remontu i czas jego trwania: demontaż poprzedniej armatury i elementów wykończeniowych, przesunięcie podłączenia sedesu, doprowadzenie rur wodnych i kanalizacyjnych do bidetu. Remont trwał 4 tygodnie.

Łazienka przy sypialni małżeńskiej:

 • Wymiary 2,45 × 1,75 m. 
 • Woda - czerpana z wodociągu (nieuzdatniana dodatkowo), odprowadzana do kanalizacji. 
 • Wentylacja - grawitacyjna. 
 • Ogrzewanie - drabinka bez grzałki. 
 • Posadzka - z płyt gresu imitującego drewno. 
 • Ściany - z glazury, ornament z kwiatami storczyka i mozaiki. 
 • Armatura sanitarna - akrylowa wanna o dł. 165 cm ze szklaną ścianką; podwieszany sedes i bidet; porcelanowa umywalka z wiszącą szafką. 
 • Baterie - chromowane, przy umywalce i prysznicowa przy wannie. 
 • Meble i akcesoria - szafki z lakierowanej płyty MDF. 
 • Oświetlenie - ledowe wbudowane w lustro, lampa w suficie.

Decyzja: moim zdaniem, w każdej łazience przy sypialni powinien znajdować się bidet i to było moje pierwsze zamówienie do zrealizowania podczas remontu. Drugie dotyczyło szklanej ścianki przy wannie, imitującej funkcję prysznica. Bez niej trudno byłoby tu kąpać dzieci. Dopóki pociechy są małe, traktuję łazienkę przy sypialni małżeńskiej jako rodzinną - później będą same korzystać z drugiej, a my z mężem nareszcie będziemy tu mieć prywatność.

Na ściany wybrałam białą glazurę, ozdobiłam ją szlaczkiem z kwiatami orchidei i imitacją mozaiki, na podłogę "rzuciłam" drewnopodobny gres. Prawie nie zmieniłam poprzedniego układu urządzeń - wydawał mi się logiczny i ergonomiczny - na inną ścianę przeniosłam jedynie sedes, a obok niego umieściłam bidet.

W łazience przy sypialni zamontowano bidet.
W łazience przy sypialni zamontowano bidet.

Remont łazienki - rady i przestrogi:

 • Kiedy ekipa wypełniała kontener odpadami z odnawianej łazienki - jego wywiezienie kosztowało 500 zł - ja gromadziłam materiały, urządzenia, meble. I tu rada - warto kupować online - ceny różnią się nawet o kilkaset złotych, w porównaniu z tymi w sklepach stacjonarnych. Przy dobieraniu sedesu, bidetu i umywalki liczyły się dla mnie jakość ceramiki i powłoka antybakteryjna, wersje podwieszane, a nie stojące. Zrezygnowałam z droższej baterii wannowej z termostatem. Wybrałam chromowaną z dużą głowicą prysznicową. Potem w łazience pracowali hydraulik, elektryk i glazurnik.

 • Tak jak się spodziewałam, strzałem w dziesiątkę jest szklana szyba przy wannie. Dobrze chroni przed rozchlapywaniem wody na posadzkę, siedząc w niej, mogę swobodnie spłukać włosy. Przydają się wymurowane narożne półki nad wanną, mieszczą potrzebne kosmetyki. Sprawdza się, oczywiście, bidet oraz lustro z wbudowanym podświetleniem. Skoro kupiłam takie lustro, nie musiałam się już głowić, czy dać kinkiet nad, czy po bokach. Resztę pomieszczenia oświetliłam, jak nasi poprzednicy - górną lampą.

Koszty remontu łazienki:

 • Około 11 400 zł, w tym:
 • Akrylowa wanna 1500 zł, 
 • Pozostałe urządzenia i meble 3600 zł, 
 • Szyba przy wannie 600 zł.

Redaktor: Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Nowa wanna stoi tam, gdzie poprzednia, lecz dodano do niej szklany parawan.

Zdaniem naszych Czytelników

Trzeba przyznać, że sztuką jest zaaranżować małą łazienkę. Bohaterce artykułu z pewnością udało się zamienić zamiar na efekt 

time image

Gość Klaudyna

20 Gru 2018, 13:50

Teraz coraz bardziej się bidety popularne stały chociaż wydaje mi się że bardzie praktyczniejsze są biobidety i najważniejsze, że miejsca nie zajmują i od razu po skorzystaniu można się podmyć. Ale kto co woli wiadomo, mnie bardziej odpowiada deska myjąca niż normalny bidet

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20
Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje