Akustyka we wnętrzach - dlaczego odpowiednie izolacje akustyczne są tak istotne?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Akustyka we wnętrzach - dlaczego odpowiednie izolacje akustyczne są tak istotne?

Ciszy zobaczyć się nie da. Ale wszystkie okładziny czy warstwy izolacji akustycznej, które mają zapewnić ochronę przed hałasem już tak i jak pokazuje praktyka w tradycyjnym wykonaniu nie zawsze są to widoki, którymi warto się chwalić. Oferta Armacell to szereg rozwiązań odpornych na skrajne przemysłowe warunki, ale także atrakcyjne wizualnie systemy przeznaczone do reprezentacyjnych wnętrz mieszkalnych czy biurowych.

aktualizacja: 2021-11-19 09:14:28

Komfort użytkowania pomieszczeń zależy w dużej mierze od odpowiedniej izolacyjności akustycznej otaczających je przegród. Hałas, który powstaje w jednym pomieszczeniu jest bowiem przenoszony przez większość ścian na skutek drgań przegrody jako całości (transmisja bezpośrednia) lub elementu konstrukcyjnego budynku (transmisja boczna). Podczas przejścia z jednego pomieszczenia do drugiego, drgania przegród generują nowe fale dźwięku powietrznego o obniżonej intensywności. Straty w intensywności dźwięku określają jak skuteczna jest izolacja akustyczna elementów i przegród w pomieszczeniu.

Wymagany aktualnie wskaźnik izolacyjności akustycznej zmierzony na budowie Ra dla przegród wynosi od 45-50 dB, co w praktyce oznacza, że badany w laboratorium wskaźnik Ra powinien wahać się w graniach od 48-53 dB.

Nowości ArmaComfort sposobem na komfort akustyczny budynków

Idealna izolacja akustyczna powinna nie tylko odznaczać się bardzo dobrą redukcją hałasu w zakresie częstotliwości odpowiedniej dla akustyki budynku (bez względu na to, czy jest zainstalowana na rurach żeliwnych czy wykonanych z tworzyw sztucznych) czy zapobiegać skraplaniu się pary wodnej ograniczając ryzyko pojawienia się niebezpiecznych dla zdrowia pleśni i grzybów, ale też w łatwy sposób dopasowywać się do dowolnego kształtu rury, pozwalając na zabezpieczenie jej na całej długości i łatwy montaż.

Izolacja akustyczna rur od Armacell
Izolacja akustyczna rur od Armacell

Najnowsze propozycje firmy Armacell wchodzące w skład rodziny ArmaComfort - izolacje termoakustyczne ArmaComfort AB oraz bariery akustyczne ArmaComfort Barrier P, ArmaComfort Barrier B oraz ArmaComfort Barrier B Alu nie tylko spełniają surowe wymagania dotyczące zastosowań budowlanych, transportowych i przemysłowych, ale też są bezpieczne dla ludzi i środowiska.

Odpowiednie wyciszenie pomieszczeń jest kluczowe dla naszego dobrego samopoczucia, wydajności pracy oraz jakości odpoczynku. Nowoczesne bariery akustyczne ArmaComfort, produkowane z unikalnej mieszanki na bazie EVA/EPM. To elastyczny materiał, który zapewnia lepszą ochronę przy mniejszej grubości w stosunku do tradycyjnych rozwiązań i pomaga zredukować hałas nawet przy grubości izolacji wynoszącej jedynie 2 mm. Do wyboru mamy dwa warianty kolorystyczne - czarny dedykowany rozwiązaniom w konstrukcjach ściennych i biały przeznaczony do użytku zewnętrznego, bez konieczności stosowania dodatkowych warstw wykończeniowych.

Jest to więc doskonałe rozwiązanie np. do szybkiego i nieinwazyjnego remontu. Płyty wystarczy przykleić do ściany i gotowe. Należy jednak dodać, że takie rozwiązanie będzie skuteczne jedynie w przypadku lekkich ścianek działowych, a poprawa izolacyjności akustycznej ściany wyniesie od kilku dB. Elastyczność i wewnętrzna samoprzylepna warstwa sprawiają, że montaż jest wyjątkowo prosty. Nie musimy też obawiać się o nasze zdrowie w związku z pozostawieniem odsłoniętej izolacji. Materiał jest wolny od ołowiu, bitumu, halogenów i fosforanów. Zapewnia też wysokie bezpieczeństwo pożarowe, nawet B-s1, d0.

Izolacje Armacell to wygodny sposób na sprawną realizację, skuteczną ochronę przed hałasem i wysoką estetykę wykonania.

Izolacja akustyczna dla instalacji kanalizacyjnych oraz odwodnień typu Pluvia
Izolacja akustyczna dla instalacji kanalizacyjnych oraz odwodnień typu Pluvia

ARMACELL
ul. Targowa 2, 55-300 Środa Śląska
tel. 71 317 29 99, 71 396 88 00
local.armacell.com/pl/armacell-poland/
isspolska@armacell.com

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje