Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli łazienkowych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli łazienkowych?

Łazienka jest dla mebli trudnym miejscem. Są one narażone na cały szereg czynników mogących powodować ich szybkie zużycie - przede wszystkim stały kontakt z wodą i wilgocią - zarówno w postaci płynnej z kranów i baterii, ale także, na co z reguły mniej zwraca się uwagę, w postaci kondensatu na zimnych powierzchniach płytek ceramicznych. Dochodzą do tego duże i szybkie zmiany wilgotności powietrza oraz ryzyko kontaktu z agresywnymi chemicznie środkami czyszczącymi.

aktualizacja: 2019-03-20 09:45:38

Wobec tych zagrożeń - tylko najlepsze i świadomie zaprojektowane meble okażą się trwałe i będą funkcjonować bez problemów. Jakie są wyróżniki takiej dobrej specyfikacji mebla łazienkowego? Przynajmniej kilka:

  1. Po pierwsze - materiały. Warunkiem koniecznym jest stosowanie płyt wiórowych czy MDF w standardzie wilgocioodpornym - można je rozpoznać po zielonkawym zabarwieniu. Do ich produkcji stosuje się wodoodporne kleje, posiadają ponadto dodatek środków przeciw pleśniowych.

  2. Po drugie - technologie wykończenia powierzchni - tylko przemysłowo nakładane wodoodporne lakiery na bazie żywić poliuretanowych lub poliestrowych zagwarantują odpowiednie zabezpieczenie przed wodą i wilgocią a ich powierzchnia będzie trwała i estetyczna. Szczególnie warte polecenia są lakiery utwardzane promieniami UV jako najbardziej twarde i odporne. Ważnym elementem wykończenia są wodoodporne kleje używane do zabezpieczania wąskich powierzchni mebli obrzeżami - znakomicie podnosi to trwałość elementów.

  3. Po trzecie - wysokiej jakości okucia. Tylko okucia o wysokim standardzie pochodzące z oferty liderów rynku akcesoriów zagwarantują płynne i trwałe działanie elementów ruchomych - drzwi czy szuflad. Wysokim standardem w zakresie okuć są w tej chwili systemy cichego domykania soft-close zintegrowane w prowadnicach szuflad czy zawiasach.

Te trzy podstawowe i kilka innych zasad stosujemy na co dzień przy projektowaniu i produkcji mebli Oristo - wszystkie meble brandowane naszym logo są w całości wykonane z płyt wilgocioodpornych, stosujemy najlepszej jakości lakiery, które są przemysłowo nakładane w jednej z najnowocześniejszych lakierni w Polsce. W całości też kleimy obrzeża do płyt klejami wodoodpornymi. Nie oszczędzamy też na okuciach, które zawsze pochodzą od sprawdzonych dostawców.

Dzięki takim, bardzo wysokim standardom, jako jedni z niewielu na rynku możemy zaoferować pięcioletnią gwarancję na nasze meble. To zobowiązanie świadczy, iż jesteśmy pewni, że nasze produkty najlepiej sprostają trudnym warunkom wnętrz łazienkowych.

Aleksandra Ornowska

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny