Jakie są zalety łazienkowych baterii podtynkowych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie są zalety łazienkowych baterii podtynkowych?

Zaletami baterii podtynkowych są minimalizm, nowoczesność oraz łatwość utrzymania w czystości. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że w kabinie natryskowej zajmują niewiele miejsca. Nie bez znaczenia jest też duża możliwość konfiguracji z dowolnymi elementami - deszczowniami, natryskami, dyszami natryskowymi czy wylotami do wanny. Do jednej baterii możemy podłączyć nawet 3 elementy czego nie umożliwia nam tradycyjna bateria.

aktualizacja: 2019-02-27 05:57:37

Generalny remont łazienki to dobra okazja do wymiany baterii. O ile baterie tego samego typu wymienimy bez konieczności prac instalacyjno-budowlanych, to w przypadku wymiany np. baterii umywalkowej ściennej na baterię umywalkową stojącą czy baterii natryskowej ściennej na baterię podtynkową, wiąże się to ze skuciem płytek i zmianą instalacji doprowadzającej wodę - jednym słowem z poważnymi pracami remontowymi.

Baterie podtynkowe do niedawna można było spotkać jedynie w łazienkach użyteczności publicznej. Inwestorzy indywidualni podchodzili do nich nieufnie. Obawiali się zalania mieszkania w przypadku nieszczelności instalacji, kłopotów związanych z konserwacją czy naprawą baterii. Perspektywa skuwania płytek w celu demontażu takiej armatury odstraszała klientów.

Tymczasem niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że nie ma różnicy pomiędzy doprowadzeniem wody do baterii na - i podtynkowej. Obie instalacje biegną bowiem pod płytkami i obie powinny być wykonane z jednakową starannością. Również nakład pracy przy montażu baterii podtynkowej ogranicza się do wykucia w ścianie niewielkiego otworu na korpus baterii oraz maksymalnie dodatkowych 2 metrów instalacji rozprowadzającej wodę do deszczowni czy natrysku.

Nowszym rozwiązaniem są boxy podtynkowe, gdzie w ścianie mocowana jest najpierw plastikowa puszka, a montaż samej baterii praktycznie niczym nie różni się od montażu tradycyjnej. Obecnie coraz więcej klientów docenia tego typu rozwiązanie i montuje baterie podtynkowe w swoich łazienkach.

Piotr Kolanowski
Product Manager
FERRO S.A.
www.ferro.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny