Jak należy użytkować i konserwować deski z wolnym opadem?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Jak należy użytkować i konserwować deski z wolnym opadem?

Deski z zawiasem wolno opadającym są coraz popularniejsze w polskich łazienkach, ze względu na komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania. Aby jednak cieszyć się jak najdłużej tym rozwiązaniem, konieczne jest stosowanie kilku podstawowych zasad.

Na klapie deski sedesowej nie należy siadać ani stawać, gdyż grozi to jej uszkodzeniem.

W przypadku deski wolno opadającej kluczowe jest jej otwieranie oraz zamykanie. Unoszenie klapy deski przy użyciu nadmiernej siły, jak i dociskanie jej w momencie zamykania, może doprowadzić do awyłamania zawiasów. Utracimy wtedy wartość jaką był wolny opad klapy, pozwalający na ciche i komfortowe zamykanie.

Także pielęgnacja i czyszczenie ma istotny wpływ na żywotność produktu. Stosowanie silnych środków chemicznych i gąbek/szczotek z powierzchnią ścierną może doprowadzić do mechanicznego uszkodzenia wierzchniej części deski.

Aby zagwarantować doskonały wygląd i właściwości, polecamy czyszczenie jej wodą z mydłem, za pomocą miękkiej szmatki lub miękkiej gąbki. Po umyciu deski, należy ją spłukać wodą.

Postępowanie niezgodne z zaleceniami producenta może spowodować zniszczenie produktu oraz utratę gwarancji. Warto więc zadbać o właściwe użytkowanie i konserwację deski, aby posłużyła nam przez kilka lat.

Krzysztof Stachowski
Kierownik Działu Kontroli Jakości BISK S.A.
fot. otwierająca: Bisk

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!