Jak należy użytkować i konserwować deski z wolnym opadem?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Jak należy użytkować i konserwować deski z wolnym opadem?

Deski z zawiasem wolno opadającym są coraz popularniejsze w polskich łazienkach, ze względu na komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania. Aby jednak cieszyć się jak najdłużej tym rozwiązaniem, konieczne jest stosowanie kilku podstawowych zasad.

aktualizacja: 2022-07-22 06:17:06

Na klapie deski sedesowej nie należy siadać ani stawać, gdyż grozi to jej uszkodzeniem.

W przypadku deski wolno opadającej kluczowe jest jej otwieranie oraz zamykanie. Unoszenie klapy deski przy użyciu nadmiernej siły, jak i dociskanie jej w momencie zamykania, może doprowadzić do awyłamania zawiasów. Utracimy wtedy wartość jaką był wolny opad klapy, pozwalający na ciche i komfortowe zamykanie.

Także pielęgnacja i czyszczenie ma istotny wpływ na żywotność produktu. Stosowanie silnych środków chemicznych i gąbek/szczotek z powierzchnią ścierną może doprowadzić do mechanicznego uszkodzenia wierzchniej części deski.

Aby zagwarantować doskonały wygląd i właściwości, polecamy czyszczenie jej wodą z mydłem, za pomocą miękkiej szmatki lub miękkiej gąbki. Po umyciu deski, należy ją spłukać wodą.

Postępowanie niezgodne z zaleceniami producenta może spowodować zniszczenie produktu oraz utratę gwarancji. Warto więc zadbać o właściwe użytkowanie i konserwację deski, aby posłużyła nam przez kilka lat.

Krzysztof Stachowski
Kierownik Działu Kontroli Jakości BISK S.A.
fot. otwierająca: Bisk

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image