Wenna twórcza roztrzygnięta

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2008-09-19 11:14:02
Wenna twórcza roztrzygnięta
WENNA TWÓRCZA to hasło przewodnie SPA-ART 2008, do którego zgłoszono przeszło 70 prac. Konkurs POOLSPA, nieprzerwanie organizowany od 2002 r., już na stałe wpisał się w harmonogram konkursów wzorniczych skierowanych do młodych designerów.

Od samego początku jego założeniem jest wspieranie oraz wyłanianie talentów i twórczych osobowości. Rozpoczynający swoją aktywność zawodową młodzi projektanci, których drzwi do kariery, zwłaszcza na samym początku są trudne do sforsowania, tutaj mają szansę zaprezentować swój warsztat. SPA-ART ma charakter otwarty i adresowany jest przede wszystkim do studentów, absolwentów uczelni plastycznych, wzorniczych i architektury, a także młodych projektantów i architektów oraz kreatywnych spoza branży.

 

Kierując konkurs do studentów oraz absolwentów wyższych szkół artystycznych i architektonicznych, chcemy zachęcić młodych twórców do poszukiwania inspiracji, nowego, świeżego spojrzenia i oryginalnego podejścia do idei wellness, z którą marka POOLSPA się utożsamia – mówi Piotr Koszek - Marketing and Business Development Manager Roca Polska i jeden z jurorów w tegorocznej edycji konkursu. Dzięki kolejnym edycjom naszego konkursu chcemy pogłębiać kontakty ze środowiskiem akademickim, zdając sobie sprawę, że wśród młodych twórców rozpoczynających swoją przygodę z projektowaniem, można odnaleźć niesamowity potencjał, będący źródłem późniejszych sukcesów w branży designerskiej.

Zadaniem uczestników tegorocznej edycji SPA-ART było zaprojektowanie wanny z funkcją hydromasażu z uwzględnieniem możliwości jej produkcji z akrylu, szkła, lub materiałów kompozytowych. Projekty, oprócz wspomnianej funkcji hydromasażu, mogły uwzględniać inne udogodnienia oraz takie rozwiązania użytkowe, które nie są powszechnie stosowane w branży, a w istotny sposób mogą podnieść atrakcyjność produktu.

 

W jury tegorocznej edycji konkursu zasiedli:

  • przewodniczący jury - prof. zw. Tomasz Matuszewski kierownik katedry Designu na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Poznaniu, Kierownik Zakładu Wzornictwa Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej oraz Członek Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, a także Przewodniczący Komisji Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich,
  • Renata Kalarus projektantka współpracująca z firmami tj. NOTI, czy IKER, wielokrotnie nagradzana m.in. tytułem Odkrycie Roku w konkursie Rzecz Doskonała, a także nagrodą PRO DECO,
  • Jarosław Szymański projektant, wykładowca na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku w katedrze wzornictwa przemysłowego, założyciel i zarządzający biurem projektowym Studio 1do1, które od 2002 roku realizuje projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego, architektury oraz architektury wnętrz,
  • Piotr Koszek – Marketing and Business Development Manager Roca Polska,
  • Paweł Jędra – dyrektor ds. rozwoju i wdrożeń POOLSPA,

Jury projekty oceniało przede wszystkim pod kątem niekonwencjonalnych rozwiązań wzorniczych, nowoczesnego podejścia do formy, walorów użytkowych produktu, a także możliwości wprowadzenia zaprojektowanej wanny do produkcji seryjnej.

 

Z uwagi na wyrównany poziom najlepszych prac, jury zdecydowało nie przyznawać pierwszej nagrody, a jednocześnie postanowiło zwiększyć kwoty nagród za zajęcie drugiego  i trzeciego miejsca oraz przyznać po dwie równorzędne nagrody. Drugie miejsce oraz nagrody w postaci czeku na sumę 8000 zł otrzymają: Kamil Kiendzierski za projekt ECCENTRIC oraz Jakub Sobiepanek za projekt BATH&SHOWER.

ECCENTRIC to wanna wykorzystująca symbolikę schodów, która we wnętrzu staje się nie tylko elementem wyposażenia, ale także wyrazem współczesnej architektury. Według Prof. Matuszewskiego to „prosta geometryczna forma dająca ciekawe możliwości sposobów wykorzystania oraz aranżowania przestrzeni pomieszczeń kąpielowych.”

 

Jury uznało ECCENTRIC za projekt rozwojowy, który prowokuje do poszukiwania praktycznych kombinacji z innymi elementami wnętrza: ceramiką, szafkami, półkami.
BATH&SHOWER to prosta forma będąca próbą połączenia dwóch produktów wanny i przestronnego prysznica. Od popularnych i dostępnych na rynku podobnych rozwiązań „wyróżnia ją atrakcyjna, modna estetyka i formalna spójność” komentuje Renata Kalarus.

III miejsce oraz nagrody w wysokości 4000 zł otrzymają: Radosław Dziadek i Agnieszka Gałwiaczek za projekt SPARTA oraz Gustaw Lange za projekt  MADEMOISELLE.

SPARTA to wanna-szezlong o wyprofilowanym dnie i przezroczystych ścianach. W opinii Jarosława Szymańskiego  „projekt niesie za sobą pozytywne skojarzenia z falą, krystalicznie czysta wodą, wypoczynkiem”  atutami szczególnie bliskimi filozofii spa&wellness POOLSPY.
MADEMOISELLE to wyrafinowana i ekskluzywna wolno stojąca wanna o oryginalnym wyglądzie. Prof. Matuszewski docenił w niej „Ciekawie zestawione trzy kolory i materiały: biały, czarny i matowe złoto” Według niego to „Ekskluzywny ale normalny produkt do salonu kąpielowego”. Natomiast Renata Kalarus oceniając powiedziała  „Ładne, przyjemne, świeże skojarzenie. Prawdziwa kąpiel w luksusie. Szampańska, szykowna wanna, pełna bąbelków. Po prostu.” Nic dodać, nic ująć.

Zwycięzcy SPA-ART 2008 oprócz nagród pieniężnych otrzymają także możliwość udziału w ekskluzywnych warsztatach designu prowadzonych przez światowej sławy hiszpańskiego projektanta Ramóna Benedito . Designer przybędzie do Polski w listopadzie na zaproszenie ROCA POLSKA - organizatora warsztatów.

{mosloadmodule mod_firmy}

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny