Hiszpański mistrz designu w Polsce!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2008-09-01 04:37:33
Hiszpański mistrz designu w Polsce!
W listopadzie bieżącego roku odbędzie się cykl spotkań ze znanym na świecie hiszpańskim designerem Ramónem Benedito. Projektant odwiedzi kolejno Warszawę, Kraków i Cieszyn, gdzie wygłosi wykłady poświęcone sztuce designu, architekturze Hiszpanii, podzieli się również doświadczeniami z własnego warsztatu twórczego.

Spotkania dedykowane są przede wszystkim architektom, designerom, projektantom wnętrz, a także studentom kierunków architektonicznych i artystycznych, związanych z projektowaniem wnętrz oraz sztuką użytkową. Będzie im towarzyszła wystawa realizacji projektanta.

 

Design w światowym wydaniu

Ramón BeneditoRamón Benedito
jest jednym z najznakomitszych współczesnych designerów. Zdobył kilkanaście nagród w dziedzinie projektowania użytkowego, w tym – w 1992 roku – prestiżową Narodową Nagrodę za Wzornictwo (Premio Nacional de Diseño), która stanowi najwyższe wyróżnienie przyznawane w hiszpańskim świecie designu. Uczestniczył również w wielu prestiżowych wystawach o międzynarodowym znaczeniu. Jest związany ze słynną barcelońską Szkołą Projektowania Elisava – jedną z najbardziej znanych i innowacyjnych hiszpańskich uczelni kształcących projektantów.

 

Ramón Benedito zapisał się w historii sztuki użytkowej jako jeden z założycieli eksperymentalnej grupy designerskiej Transatlantic, która wyróżniła się dużym zaangażowaniem w temacie technologii używanych w projektach. W 1973 roku założył natomiast funkcjonujące do dzisiaj studio projektowe Benedito Design, zajmujące się projektowaniem elementów wyposażenia domów, urządzeń elektronicznych, sprzętu komputerowego, urządzeń przemysłowych oraz oświetlenia.

 

Hiszpański designer zasłynął umiejętnością łączenia surowych zasad funkcjonalności z finezją. Jego dzieła charakteryzują się minimalistyczną formą a jednocześnie subtelną elegancją i stylem. Zakres prac Ramóna Benedito jest niezwykle szeroki – od stylowych mebli po telefony, od ekspresu do kawy po samochód.

 

Sztuka w naszym wnętrzu

 

Ramón Benedito odwiedzi Polskę na zaproszenie firmy ROCA, dla której zaprojektował m.in. serię mebli i ceramiki łazienkowej HALL, Happening oraz wiele typów umywalek. Twórczość hiszpańskiego designera idealnie wpisuje się w misję firmy ROCA, która promuje nowoczesne wzornictwo. To, co wyróżnia produkty firmy z szeregu innych ofert, to połączenie trendów współczesnej sztuki użytkowej z funkcjonalnością.

ROCA wypracowała własny, unikalny charakter i cieszy się powodzeniem jako marka promująca jakość i oryginalne wzornictwo. Firma chce wspierać środowisko projektantów i architektów między innymi poprzez cykl wykładów i warsztatów, dzielić się swoim warsztatem i doświadczeniami z branżą, zarażać ideą przemyślanego, pięknego wzornictwa przedmiotów użytkowych, które nas otaczają każdego dnia.

Firma została wyróżniona Narodową Nagrodą za Wzornictwo 2002 (Premio Nacional de Diseño 2002), co najlepiej świadczy o jej bliskich związkach z designerami najwyższej klasy. ROCA zajmuje pozycję lidera na rynku – pozostaje jedną z najpopularniejszych firm z wyposażeniem łazienkowym, a pod względem ilości wytwarzanej ceramiki jest największym na świecie jej producentem.  

Spotkania z designem

 

Spotkania z Ramónem Benedito odbędą się w Warszawie, Krakowie i Cieszynie. To wyjątkowa okazja, by poznać światowej klasy designera i porozmawiać o jego doświadczeniach zawodowych. Konferencjom z udziałem Ramóna Benedito będą w każdym mieście towarzyszyły wystawy jego twórczości, które pozwolą zobaczyć, jak słynny projektant swoje idee artystyczne wciela w życie.

Na każde z prestiżowych spotkań zapraszamy przede wszystkim architektów, designerów, projektantów wnętrz oraz studentów kształcących się w tych kierunkach. Wszyscy zainteresowani mogą otrzymać zaproszenia – powiedziała Klaudia Bączek z ROCA Polska - szczegółowe informacje na ten temat będą sukcesywnie przekazywane, w miarę zbliżania się terminu spotkań.

 

Wizyta Ramóna Benedito stanie się z pewnością dobrą okazją do szerokiej dyskusji na temat najnowszych trendów w projektowaniu i designie, a także funkcji, jaką ma pełnić współczesna sztuka użytkowa w naszym codziennym życiu.

{mosloadmodule mod_firmy} 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny