Przy stawianiu ogrodzenia polecam kompleksową obsługę monterską

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Przy stawianiu ogrodzenia polecam kompleksową obsługę monterską

Polecam kompleksową obsługę monterską. Nie musiałem dopasowywać materiałów i akcesoriów, ani nawet zamawiać w betoniarni suchej zaprawy, bo wszystko załatwili wykonawcy, łącznie z wizją lokalną i pomiarami - mówi Paweł, Czytelnik Budujemy Dom, który ogrodzenie stawiał w 2018 r.

aktualizacja: 2022-02-15 08:23:04

Ogrodzenie:

  • Z elementów prefabrykowanych - długość 2 x 60 m i 17,40 m, wysokość z podmurówką 1,70 m.
  • Fundament i podmurówka - gotowe elementy z betonu, stopy o głębokości 0,60 m (przy bramie 1,5 m).
  • Słupki - między przęsłami o wymiarach 5 x 7 cm, przy furtce i bramie o wym. 15 x 15 cm.
  • Gotowe przęsła - 2,50 x 1,50 m, wykonane z drutu o grubości 5 mm, ocynkowanego i pomalowanego lakierem proszkowym na kolor antracyt.
  • Furtka - o szerokości 1 m, z elektrozaczepem.
  • Brama - jednoskrzydłowa, przesuwna, o szerokości 6 m; z napędem i pilotami.

Decyzja: Wokół posesji posadziłem żywopłot, dlatego szkoda mi było wydawać dużo pieniędzy na materiały na parkan, bo i tak nie byłyby widoczne od strony domu. Grodziłem działkę aż z trzech stron, na dwóch bokach o długości 60 m i jednym 17,40 m. Zastosowałem proste prefabrykowane elementy z betonu i grubszego drutu (5 mm), ocynkowane i zabezpieczone farbą proszkową. Jedynie brama i furtka wykonane są ze stali wyprofilowanej w kształt deski, również ocynkowanej i zabezpieczonej proszkowo farbą.

Zależało mi na przesuwnym 7 m skrzydle - bo mam wąską drogę i krótki podjazd przed garażem - lecz producent powiedział, że po dodaniu do takiej szerokości tzw. przeciwwagi, długi element nie zmieści się w kadziach lakierniczych. Stanęło więc na szerokości 6 m plus przeciwwaga. Wszystkie elementy ogrodzenia zamówiłem z montażem, w firmie poleconej na portalu społecznościowym.

Furtka
Furtkę o szerokości metra (i bramę) wykonano ze stali wyprofilowanej na "deskę".

Ogrodzenie i brama wjazdowa - rady i przestrogi:

  • Przy takiej szerokości bramy łatwo mogę "złamać się" samochodem, wjeżdżając do garażu lub na podjazd. Jestem zadowolony z grubości drutu na panelach - nie wygina się, kiedy ktoś się o niego mocno oprze, wygląda solidnie.

  • Polecam kompleksową obsługę monterską. Nie musiałem dopasowywać materiałów i akcesoriów, ani nawet zamawiać w betoniarni suchej zaprawy, bo wszystko załatwili wykonawcy, łącznie z wizją lokalną i pomiarami. Zrobiłem tak również dlatego, że moja działka ma na całej długości spadek 0,70 m, więc bez niwelatora trudno było złapać poziom. Monterzy musieli rozliczyć uskoki w podmurówce. Dali mi przystępną cenę i 5 letnią gwarancję na ocynk. Montaż trwał 3 dni.

    Pierwszego wykonali stopy, podmurówkę, słupki. W otwory o głębokości 60-80 cm wstawili elementy z betonu i słupki, wsypali suchą zaprawę, a wieczorem wlali wodę, żeby związała. Następnego dnia zamontowali przęsła. Przy furtce i bramie wykonali fundament ze zbrojeniem, wstawili szerokie słupki i czekali 2 tygodnie, aż wszystko dobrze wyschnie. Wtedy dopiero założyli bramę i furtkę.

    Po trzech miesiącach dodałem napęd. Sam go dobrałem i podłączyłem przewody elektryczne. Kupiłem cztery piloty czterokanałowe. Do funkcjonalności ogrodzenia nie mam uwag! Radzę skosztorysować usługę w kilku firmach, bo są duże różnice w cenach, szczególnie bram.

Koszty wykonania ogrodzenia i bramy wjazdowej:

  • ogrodzenie z przęseł 11 600 zł;
  • brama 4600 zł;
  • furtka 800 zł
  • razem 17 000 zł;
  • napęd 2300 zł,
  • montaż własny.

Redaktor: Lilianna Jampolska

Zdaniem naszych Czytelników

Gość PiotrR

18 Aug 2020, 10:21

Szukam właściciela tego domku ze zdjęć, potrzebuję się poradzić :). Moderatorzy czy jest szansa na przekazanie kontaktu maila do właściciela z prośbą o kontakt :)? pocztapu@gmail.com

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!