Przy stawianiu ogrodzenia polecam kompleksową obsługę monterską

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Przy stawianiu ogrodzenia polecam kompleksową obsługę monterską

Polecam kompleksową obsługę monterską. Nie musiałem dopasowywać materiałów i akcesoriów, ani nawet zamawiać w betoniarni suchej zaprawy, bo wszystko załatwili wykonawcy, łącznie z wizją lokalną i pomiarami - mówi Paweł, Czytelnik Budujemy Dom, który ogrodzenie stawiał w 2018 r.

Ogrodzenie:

 • Z elementów prefabrykowanych - długość 2 x 60 m i 17,40 m, wysokość z podmurówką 1,70 m.
 • Fundament i podmurówka - gotowe elementy z betonu, stopy o głębokości 0,60 m (przy bramie 1,5 m).
 • Słupki - między przęsłami o wymiarach 5 x 7 cm, przy furtce i bramie o wym. 15 x 15 cm.
 • Gotowe przęsła - 2,50 x 1,50 m, wykonane z drutu o grubości 5 mm, ocynkowanego i pomalowanego lakierem proszkowym na kolor antracyt.
 • Furtka - o szerokości 1 m, z elektrozaczepem.
 • Brama - jednoskrzydłowa, przesuwna, o szerokości 6 m; z napędem i pilotami.

Decyzja: Wokół posesji posadziłem żywopłot, dlatego szkoda mi było wydawać dużo pieniędzy na materiały na parkan, bo i tak nie byłyby widoczne od strony domu. Grodziłem działkę aż z trzech stron, na dwóch bokach o długości 60 m i jednym 17,40 m. Zastosowałem proste prefabrykowane elementy z betonu i grubszego drutu (5 mm), ocynkowane i zabezpieczone farbą proszkową. Jedynie brama i furtka wykonane są ze stali wyprofilowanej w kształt deski, również ocynkowanej i zabezpieczonej proszkowo farbą.

Zależało mi na przesuwnym 7 m skrzydle - bo mam wąską drogę i krótki podjazd przed garażem - lecz producent powiedział, że po dodaniu do takiej szerokości tzw. przeciwwagi, długi element nie zmieści się w kadziach lakierniczych. Stanęło więc na szerokości 6 m plus przeciwwaga. Wszystkie elementy ogrodzenia zamówiłem z montażem, w firmie poleconej na portalu społecznościowym.

Furtka
Furtkę o szerokości metra (i bramę) wykonano ze stali wyprofilowanej na "deskę".

Ogrodzenie i brama wjazdowa - rady i przestrogi:

 • Przy takiej szerokości bramy łatwo mogę "złamać się" samochodem, wjeżdżając do garażu lub na podjazd. Jestem zadowolony z grubości drutu na panelach - nie wygina się, kiedy ktoś się o niego mocno oprze, wygląda solidnie.

 • Polecam kompleksową obsługę monterską. Nie musiałem dopasowywać materiałów i akcesoriów, ani nawet zamawiać w betoniarni suchej zaprawy, bo wszystko załatwili wykonawcy, łącznie z wizją lokalną i pomiarami. Zrobiłem tak również dlatego, że moja działka ma na całej długości spadek 0,70 m, więc bez niwelatora trudno było złapać poziom. Monterzy musieli rozliczyć uskoki w podmurówce. Dali mi przystępną cenę i 5 letnią gwarancję na ocynk. Montaż trwał 3 dni.

  Pierwszego wykonali stopy, podmurówkę, słupki. W otwory o głębokości 60-80 cm wstawili elementy z betonu i słupki, wsypali suchą zaprawę, a wieczorem wlali wodę, żeby związała. Następnego dnia zamontowali przęsła. Przy furtce i bramie wykonali fundament ze zbrojeniem, wstawili szerokie słupki i czekali 2 tygodnie, aż wszystko dobrze wyschnie. Wtedy dopiero założyli bramę i furtkę.

  Po trzech miesiącach dodałem napęd. Sam go dobrałem i podłączyłem przewody elektryczne. Kupiłem cztery piloty czterokanałowe. Do funkcjonalności ogrodzenia nie mam uwag! Radzę skosztorysować usługę w kilku firmach, bo są duże różnice w cenach, szczególnie bram.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Ogrodzenie i brama wjazdowa - koszty:

 • ogrodzenie z przęseł 11 600 zł;
 • brama 4600 zł;
 • furtka 800 zł
 • razem 17 000 zł;
 • napęd 2300 zł,
 • montaż własny.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak postawić ogrodzenie modułowe Joniec®?
Jak postawić ogrodzenie modułowe Joniec®?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny