6 sposobów na ogrodzenie gwarantujące prywatność

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
6 sposobów na ogrodzenie gwarantujące prywatność

Gwarancja prywatności to cecha, którą coraz częściej wskazują klienci, wybierający ogrodzenia dla swojego domu. Istnieją dziesiątki sposobów na kameralny ogród. Planując ogrodzenie, warto inspirować się sprawdzonymi rozwiązaniami. Poznaj 6 ogrodzeniowych realizacji, zapewniających beztroski wypoczynek na świeżym powietrzu.

aktualizacja: 2022-07-28 11:47:00

1. Cegła i ogrodzenie w stylu MODERN

Historycznie, polskie budownictwo podzielone było na kamienne południe i ceglaną północ. Obecnie budownictwo z cegły to charakterystyczna zabudowa Mazur, Pomorza czy północnego Mazowsza. Ciekawy efekt oferuje połączenie cegły z antracytowym ogrodzeniem. Klinkier w otoczeniu ogrodzenia z kształtowników zamkniętych o charakterystycznym iksowatym wykończeniu to estetyka, która niezależnie od rodzaju obiektu jest dzisiaj oznaką prestiżu.

Ogrodzenie WIŚNIOWSKI, kolekcja MODERN, seria AW 10.103
Ogrodzenie WIŚNIOWSKI, kolekcja MODERN, seria AW 10.103

2. Tuje pod ogrodzeniem

Prywatność w ogrodzie nie musi być uzależniona od wypełnienia segmentów ogrodzeniowych. W ostatnich latach niezmiennie na szczytach ogrodowych top list plasuje się styl nowoczesny, a więc w dużym uproszczeniu – kostka, niska trawa, byliny lub trawy w rabatach i tuje pod ogrodzeniem. Nasadzenie drzewek wzdłuż ogrodzenia z kolekcji LUX to komfort spokojnego wypoczynku wewnątrz ogrodu i wyjątkowy design posesji od zewnątrz. Segmenty ogrodzeniowe ze stalowych kształtowników w kolekcji LUX ciekawie prezentują się w połączeniu ze słupami z betonowych bloczków.

Ogrodzenie WIŚNIOWSKI, kolekcja LUX, seria AW 10.54
Ogrodzenie WIŚNIOWSKI, kolekcja LUX, seria AW 10.54

3. Klasyczne ogrodzenia z gęstym wypełnieniem

Ogrodzenia z segmentami o kształtownikach w układzie pionowym to propozycja dla miłośników architektury tradycyjnej. Jednym z interesujących rozwiązań gwarantujących dyskrecję w ofercie ogrodzeń pionowych jest ogrodzenie z kolekcji CLASSIC. Im gęstsze wypełnienie, tym mniejsza przezierność ogrodzenia. Pionowe kształtowniki w klasycznej wersji wpiszą się również w krajobraz ogrodów w stylu japandi łączących skandynawską funkcjonalność i japoński minimalizm.

Ogrodzenie WIŚNIOWSKI, kolekcja CLASSIC, seria AW 10.72
Ogrodzenie WIŚNIOWSKI, kolekcja CLASSIC, seria AW 10.72
Ogrodzenie WIŚNIOWSKI, kolekcja CLASSIC, seria AW 10.76, wykonanie nietypowe
Ogrodzenie WIŚNIOWSKI, kolekcja CLASSIC, seria AW 10.76, wykonanie nietypowe

4. Żywopłot i nowoczesna brama przesuwna

Stalowa brama i żywopłot? To połączenie, które może współgrać doskonale. Żywopłot odseparowuje przestrzeń wymarzonego ogrodu od pozostałych posesji czy jezdni, tworząc kameralną przestrzeń dla wypoczynku na świeżym powietrzu. W ogrodzenie z naturalnych materiałów, takich jak płot z drewna czy gęsto nasadzone krzewy, wpasuje się zabezpieczona antykorozyjnie automatyczna brama przesuwna z kolekcji MODERN w serii AW 10.108 o naprzemiennym układzie wzorów ażurowych i pełnych.

Ogrodzenie WIŚNIOWSKI, kolekcja MODERN, seria AW 10.108
Ogrodzenie WIŚNIOWSKI, kolekcja MODERN, seria AW 10.108

5. Beztroskie popołudnia z kolekcją Home Inclusive

Klienci szanujący swoją prywatność, w 2022 roku docenili rosnący trend pełnych wzorów ogrodzeń. Konsumenci, dla których kawa na tarasie bez wścibskich spojrzeń sąsiadów to popołudniowy priorytet, decydują się zwykle na wzory z kolekcji Modern, Home Inclusive lub Classic w stonowanych kolorach. Podobnie jak w ubiegłym roku dominują ogrodzenia w kolorze antracytowym – RAL 7016. Garden party w podobnym otoczeniu to gwarancja prywatności.

Ogrodzenie WIŚNIOWSKI, kolekcja Home Inclusive, seria AW 10.229
Ogrodzenie WIŚNIOWSKI, kolekcja Home Inclusive, seria AW 10.229

6. Ogrodzenie w niekonwencjonalnych kolorach

Kto powiedział, że ogrodzenie zapewniające prywatność powinno być czarne lub antracytowe? Biel czy jasne szarości segmentów doskonale dopasowują się do krajobrazu prywatnych posesji. W przypadku niekonwencjonalnych kolorów ogrodzenia szczególnie istotne jest zabezpieczenie antykorozyjne wybranych produktów. Z ogrodzeniem marki WIŚNIOWSKI klienci zyskują 10-letnią gwarancję antykorozyjną. W systemie DUPLEX element stalowy ogrodzenia pokrywają 4 odporne na czynniki zewnętrzne warstwy.

Ogrodzenie WIŚNIOWSKI, kolekcja CLASSIC, seria AW 10.16
Ogrodzenie WIŚNIOWSKI, kolekcja CLASSIC, seria AW 10.16
Ogrodzenie WIŚNIOWSKI, kolekcja MODERN, seria AW 10.104
Ogrodzenie WIŚNIOWSKI, kolekcja MODERN, seria AW 10.104

Ogrodzenie jest wizytówką domu. I chociaż często montuje się je na finalnym etapie budowy, to ono w pierwszej kolejności odpowiada za wizualny sukces inwestycji. Firma WIŚNIOWSKI oferuje 8 zróżnicowanych wzorniczo kolekcji ogrodzeń, bramy składane, bramy dwuskrzydłowe i bramy przesuwne, furtki oraz akcesoria ogrodzeniowe. W ramach kolekcji HOME INCLUSIVE klient może liczyć na kompleksowe wyposażenie w stolarkę dla całości inwestycji: okna, drzwi, bramy i ogrodzenia. Bo WIŚNIOWSKI łączy to, co najlepsze.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania