Renowator koloru do kostki brukowej Botament PF 1

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2018-06-27 07:43:10
Renowator koloru do kostki brukowej Botament PF 1

Renowator koloru do kostki brukowej Botament PF 1 to łatwy i szybki sposób na metamorfozę otoczenia wokół domu. Botament PF 1 zachowuje naturalną strukturę podłoża, doskonale odświeża stare, wyblakłe powierzchnie i trwale zabezpiecza przed czynnikami atmosferycznymi, deszczem, mrozem oraz promieniowaniem UV.

Ważnym elementem otoczenia domu, ogrodu są podjazdy, chodniki ścieżki z kostki brukowej czy elementy architektury ogrodowej wykonane z betonu. Podnoszą walory estetyczne otoczenia, jak również zapewniają wygodną komunikację. Pomimo, że powierzchnie z kostki brukowej są bardzo odporne na zużycie mechaniczne oraz zmienne warunki atmosferyczne, palące słońce, deszcz i mróz, kolor kostki brukowej z czasem traci swoją intensywną barwę, blaknie, płowieje, tym samym negatywnie wpływa na wygląd otoczenia domu czy ogrodu.

Wymiana nawierzchni z kostki brukowej zawsze wiąże się z dużymi kosztami, bałaganem wokół domu, brakiem możliwości korzystania z ciągów komunikacyjnych oraz zniszczeniem trawnika czy części roślin w ogrodzie. Aby uniknąć tak wielu trudności i nie obciążać naszego portfela można w inny szybki i łatwy sposób przeprowadzić renowację podjazdu, chodnika z kostki brukowej czy płyt betonowych.

Jeśli okładzina z kostki brukowej jest jeszcze w dobrym stanie ale jest już spłowiała bez wyrazistej barwy wystarczy zastosować renowator koloru do kostki brukowej Botament PF 1, który sprawi, że bruk betonowy czy płyty chodnikowe znowu będą wyglądać jak nowe!

Renowator koloru do kostki brukowej Botament PF 1 zachowuje naturalną strukturę podłoża, doskonale odświeża stare, wyblakłe powierzchnie i trwale zabezpiecza przed czynnikami atmosferycznymi, deszczem, mrozem oraz promieniowaniem UV. Renowator koloru do kostki brukowej Botament PF 1 nadaje się do stosowania na chłonnych podłożach betonowych (np. kostka brukowa, płyty chodnikowe) oraz podłożach mineralnych. Dostępny jest w trzech kolorach: szarym, czerwonym i antracytowym.

Jak odświeżyć kostkę brukową z zastosowaniem renowatora Botament PF 1?

1. Przygotowanie podłoża

Przed przystąpieniem do prac podłoże należy oczyścić, usunąć glony, mchy, stare powłoki malarskie, jak również warstwy zmniejszających przyczepność np. impregnaty, oleje, tłuszcze, woski. Jeśli do czyszczenia powierzchni została użyta myjka wysokociśnieniowa to przed dalszą obróbką podłoże musi wyschnąć.

2. Obróbka - malowanie np. kostki brukowej, płyt chodnikowych

Przed przystąpieniem do malowania renowator koloru do kostki brukowej Botament PF 1 należy zamieszać. Miejsca trudno dostępne, takie jak krawężniki, należy wcześniej pomalować za pomocą pędzla. Dla ułatwienia pracy zawartość opakowania można przelać do odpowiedniego pojemnika, a następnie nakładać wałkiem lub pędzlem. Większe powierzchnie należy malować bez przerw, aby uniknąć powstawania śladów łączenia. W miarę możliwości należy zawsze malować wzdłuż spoin.

Renowator koloru: Zamieszanie i przelanie., fot. Botament
Zamieszanie i przelanie, fot. Botament
Renowator koloru: Malowanie, fot. Botament
Malowanie, fot. Botament
Renowator koloru: Gotowe, fot. Botament
Gotowe, fot. Botament

Renowator koloru do kostki brukowej Botament PF 1 to łatwy i szybki sposób na metamorfozę otoczenia wokół domu.

Firma powiązana:
Botament Systembaustoffe

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak dbać o trawnik po zimie?
Jak dbać o trawnik po zimie?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny