Nowość w ofercie Semmelrock - produkty z linii Finalit

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Nowość w ofercie Semmelrock - produkty z linii Finalit

Regularne czyszczenie i impregnacja nawierzchni zewnętrznych to klucz do zachowania pięknego wyglądu oraz trwałości. Oto wskazówki jak zwalczać różne rodzaje zabrudzeń stosując wysokiej jakości produkty Finalit dostępne od teraz w portfolio Semmelrock.

aktualizacja: 2022-07-22 04:41:36

Nawierzchnie betonowe mimo swej wytrzymałości oraz odporności na działanie czynników zewnętrznych, narażone są na różne zabrudzenia. Dlatego ważne jest, by utrzymywać je w czystości i pielęgnować. Obowiązuje tu ta sama zasada, co w przypadku tekstyliów - im dłużej nawierzchnia jest zanieczyszczona, tym trudniej usunąć z niej plamy.

Do czyszczenia ogólnych, uporczywych zabrudzeń (np. czerwone wino, tłuszcz), w pierwszym kroku zaleca się użycie wody i intensywnego środka o odczynie zasadowym Finalit nr 1. Do usuwania plam organicznych (np. z gleby, liści, owoców, trawy, wina, herbaty, kawy i papierosów), najlepiej użyć środka o kwaśnym odczynie Finalit nr 4.

W przypadku zanieczyszczeń pochodzących od glonów, mchu i grzybów, najlepiej użyć środka, który nie tylko oczyści, ale i usunie zarodniki oraz zahamuje odrastanie (Finalit nr 10). Zaschnięte plamy z oleju, smaru i wosku, które wsiąknęły głęboko w strukturę nawierzchni, najlepiej usunąć środkiem Finalit nr 11. Pozostałości cementu oraz wykwity wapienne, solne, gipsowe i tlenku glinu zaleca się czyścić preparatem Finalit nr 9. W celu usunięcia plam z rdzy oraz patyny (np. z miedzi) zaleca się stosowanie Finalitu nr 8.

Nawierzchnia z kostki Semmelrock
Nawierzchnia z kostki Semmelrock

Większość specjalistycznych środków czyszczących ma odczyn kwaśny, muszą one zostać zneutralizowane przez środek zasadowy dlatego po wszystkich powyższych produktach należy zastosować Finalit nr 1, który podnosi wartość pH. Pominięcie tego kroku, może skutkować tym, iż kwas będzie działał przez lata i doprowadzi do pogorszenia wyglądu nawierzchni. Dobrze utrzymane nawierzchnie zewnętrzne to ozdoba każdej posesji. Warto o nie dbać czyszcząc, ale i impregnując. Jeśli nawierzchnia jest wyblakła, warto zastosować impregnat intensyfikujący kolor Finalit nr 25. Jeśli zależy nam na utrzymaniu naturalnego koloru, najlepiej wybrać bezbarwny Finalit nr 22.

Dokładne wskazówki, jak należy stosować i rozcieńczać produkty z grupy Finalit można znaleźć na etykietach produktów oraz w broszurze informacyjnej "Czyszczenie i Pielęgnacja".

Firma powiązana:
Semmelrock Stein+Design

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Drewniana osłona na segregowane odpady (osłona na śmietnik)
Drewniana osłona na segregowane odpady (osłona na śmietnik)
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!