O czym trzeba pamiętać używając do ocieplenia styropianu grafitowego zamiast zwykłego?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
O czym trzeba pamiętać używając do ocieplenia styropianu grafitowego zamiast zwykłego?

Na przestrzeni ostatnich lat widać dynamiczny wzrost sprzedaży styropianu grafitowego i jest to efekt większej świadomości zarówno wśród wykonawców, jak i inwestorów. Styropian grafitowy jest najcieplejszym rodzajem styropianu, gdyż jego lambda wynosi od 0,033 do 0,031 W/mK.

aktualizacja: 2019-07-15 09:49:30

Warto pamiętać, że im niższa lambada tym lepsza izolacyjność, a dzięki lepszej izolacyjności przegród zmniejsza się zużycie energii potrzebnej do ogrzania domu, co z kolej przekłada się na znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie. Dzięki tak korzystnej lambdzie wykonując ocieplenie styropianem grafitowym można uzyskać planowaną ochronę cieplną budynku, redukując grubość płyt nawet o 30%. Przykładowo płyty styropianu grafitowego Termo Organiki - TERMONIUM PLUS fasada o grubości 20 cm i współczynniku λ = 0,031 W/mK będą lepiej izolować budynek niż zwykły biały styropian o grubości aż 28 cm (!).

Ponadto cieńsza izolacja to znacznie mniejsza powierzchnia ościeży okiennych, a co za tym idzie - lepsze doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym. W przypadku zastosowania styropianu grafitowego zmniejsza się ilość materiału potrzebnego do ocieplenia takiej samej powierzchni, jak w przypadku zwykłego styropianu. Styropian grafitowy ma wszechstronne zastosowanie, można go wykorzystać do ocieplenia ścian zewnętrznych - fasad, podłóg na gruncie i nad nieogrzewanymi pomieszczeniami (piwnica, garaż), stropodachów i dachów skośnych oraz fundamentów, a przy tym jest łatwy w obróbce.

Z perspektywy inwestora istotna jest także cena materiału i tu mamy dobrą wiadomość, ponieważ obecnie ceny styropianu grafitowego są porównywalne do cen zwykłego styropianu, natomiast korzyści z ocieplenia domu styropianem grafitowym jest znacznie więcej.

Krzysztof Krzemień
Dyrektor Techniczny d/s produktów
TERMO ORGANIKA

Dodaj komentarz

time image
time image
Ocieplenie domu styropianem
Ocieplenie domu styropianem
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje