Termo Organika z certyfikatem czystości mikrobiologicznej

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Termo Organika z certyfikatem czystości mikrobiologicznej

Największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń otrzymał 24 czerwca 2021 r. pierwszy w Polsce Certyfikat Czystości Mikrobiologicznej wydany przez Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych (Łukasiewicz - ICiMB). Instytut docenił standard produkcji farb i tynków obowiązujący w zakładzie produkcyjnym chemii budowlanej. Wyprodukowane z zachowaniem wysokich standardów higienicznych farby i tynki to produkty najwyższej klasy, a ich zastosowanie w systemie ociepleń budynku gwarantuje trwałość i estetyczny wygląd elewacji przez dekady.

aktualizacja: 2021-07-02 06:43:42

Uzyskanie Certyfikatu Łukasiewicz - ICiMB poprzedziło kilka szczegółowych audytów, które odbywały się w kilkutygodniowych odstępach. W trakcie inspekcji pobierano m.in. próby z linii technologicznej, w tym z powierzchni urządzeń, instalacji, zaworów i opakowań w celu oceny czystości. Certyfikat potwierdza, że w fabryce Termo Organiki zachowane są najwyższe standardy w obszarze czystości produkcji.

Super czystość, super elewacja domu

Tynki i farby stosowane w kompletnych systemach ociepleń stanowią zewnętrzną warstwę elewacji narażoną na niekorzystne warunki atmosferyczne. Te produkowane przez Termo Organikę cechują wyjątkowe właściwości fizykochemiczne wpływające na trwałość i jakość elewacji.

- Tynki i farby z czystych linii produkcyjnych Termo Organiki są wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne oraz korozję biologiczną, wykazują zwiększoną odporność na promieniowanie UV dzięki czemu są bardziej odporne na blaknięcie. Posiadają również lepsze właściwości mechaniczne. Swoje unikatowe właściwości zawdzięczają między innymi temu, że cały proces produkcji odbywa się zachowaniem wysokiego poziomu czystości biologicznej - mówi Dariusz Łazęcki, dyrektor ds. Rozwoju i Jakości Termo Organika.

Zachowanie czystości w trakcie produkcji nabiera coraz większego znaczenia również ze względu na zaostrzające się przepisy co do możliwości stosowania niektórych rozwiązań zabezpieczających elewację przed agresją mikrobiologiczną. Z całego procesu należy więc wyeliminować wszystkie rzeczywiste i potencjalne możliwości zanieczyszczenia produktu.

- Uzyskany certyfikat jest dla producenta potwierdzeniem zachowania wysokich standardów w obszarze czystości produkcji oraz daje klientom pewność, że produkty Termo Organiki są wolne od zanieczyszczeń mikrobiologicznych, co w praktyce wpływa na ich trwałość i bezpieczeństwo w długim okresie życia - mówi Paweł Pichniarczyk, dyrektor Łukasiewicz - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

Utrzymanie certyfikatu wiąże się z pozytywnymi wynikami kolejnych systematycznych audytów.

Więcej informacji na stronie: www.termoorganika.pl

 

Firma powiązana:
Termo Organika

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Ocieplenie domu styropianem
Ocieplenie domu styropianem
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje