Inwestycja Botanika w Gdańsku z zastosowaniem rozwiązań Schöck

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Inwestycja Botanika w Gdańsku z zastosowaniem rozwiązań Schöck

Botanika to dwuetapowa inwestycja mieszkaniowa realizowana w gdańskiej dzielnicy Osowa, w jej najładniejszej, willowej części. To bardzo kameralnym i rodzinnym projekt z wykorzystaniem najwyższej klasy materiałów. Zastosowano w niej rozwiązania: Schöck Isokorb® typu KL i Q oraz Schöck Tronsole® typu F, Z i L.

aktualizacja: 2020-05-28 04:33:24

Botanika to nowoczesna inwestycja usytuowana jest w samym sercu nadmorskiej dzielnicy, na granicy Gdańska i Sopotu. Sopocka plaża oddalona jest zaledwie o 2,7 km, a hala Ergo Arena - o 2,5 km. Odległość od najbliższego lotniska - portu lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy - wynosi 21 km. Takie umiejscowienie tej inwestycji sprawia, że staje się ona jedną z prestiżowych w tej okolicy.

O najwyższą jakość wykonania każdego z oferowanych w Botanice mieszkań zadbali doświadczeni projektanci, fachowi kierownicy zarządzający całym procesem budowlanym oraz sprawdzone ekipy budowlane. Każdy z elementów tej wyjątkowej inwestycji wykonany został z najwyższej klasy materiałów, w oparciu o sprawdzone technologie projektowe. W projekcie zastosowano rozwiązania firmy Schöck takie jak Schöck Isokorb® oraz Schöck Tronsole®.

Gdańska inwestycja to dziś jedno z najlepszych miejsc do zamieszkania w Trójmieście. Dzielnica posiada pełną infrastrukturę miejską, liczne przedszkola i szkoły. Nie brak tu centrów handlowych, jest basen, siłownie i hale sportowe. Jednym słowem, jest tu wszystko, aby zapewnić mieszkańcom komfort na najwyższym poziomie.

Gdańska inwestycja z zastosowaniem rozwiązań Schöck Isokorb® typu KL i Q oraz Schöck Tronsole® typu F, Z i L

Projekt zawiera 151 szt. płyt balkonowych, zadaszeń i gzymsów w postaci elementów wspornikowych, narożników wewnętrznych i zewnętrznych oraz loggii. Płyty balkonowe zaprojektowano w spadku o grubościach 22-18 cm, a gzymsy grubości 17 cm. Balkony, zadaszenia i gzymsy z konstrukcją stropu są połączone za pomocą łączników Schöck Isokorb® T typu KL i Q, które znacząco zmniejszają realny liniowy mostek termiczny w porównaniu z "powłokowym" ociepleniem płyt balkonowych styropianem. Wszystkie łączniki są wykonane w klasie odporności ogniowej REI 120.

Ponadto w celu zapewnienia jak największego komfortu mieszkańców w projekcie zastosowano elementy izolacji akustycznej Schöck Tronsole®. Schöck Tronsole® typ F to element oddzielający akustycznie bieg schodowy od spocznika lub stropu, typ Z stosowany jest do oddzielenia akustycznego spocznika od ścian klatki schodowej. Całość dopełniają elementy Schöck Tronsole® typu L służące do wypełnienia szczelin pomiędzy biegiem schodów lub spocznikiem, a ścianą klatki schodowej.

Firma powiązana:
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zalety wełny mineralnej
Zalety wełny mineralnej
9 mocnych stron LAMBDA MEGA WHITE
9 mocnych stron LAMBDA MEGA WHITE
Dlaczego szary styropian czasami odpada od fasady?
Dlaczego szary styropian czasami odpada od fasady?
Dlaczego słońce wypala dziury w szarym styropianie?
Dlaczego słońce wypala dziury w szarym styropianie?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje