Nowoczesne Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach z rozwiązaniami firmy Schöck

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Nowoczesne Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach z rozwiązaniami firmy Schöck

Nowoczesne Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach z użyciem produktu Schöck Alphadock® oraz Schöck Isokorb® do zadaszenia o dużym wysięgu.

aktualizacja: 2020-05-13 09:30:28

W 2019 roku rozpoczęła się modernizacja i rozbudowa Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach przy użyciu nowych rozwiązań Schöck Alphadock® oraz Schöck Isokorb® do zadaszenia o dużym wysięgu.

Jedyne w południowo-wschodniej Polsce młodzieżowe obserwatorium, zostanie przebudowane od fundamentów po kopułę. Nowe MOA będzie parterowe, z dwoma dodatkowymi kondygnacjami kopuły. Powstanie obiekt na miarę XXI wieku, który będzie oryginalny także od strony architektonicznej, bo nowoczesny kompleks astronomiczny zaprojektowano z wykorzystaniem ukształtowania terenu. Z obecnej bazy obserwatorium zostanie zachowane tylko planetarium.

Po rozbudowie obiekt zyska nowe możliwości organizacji zajęć edukacyjnych oraz prowadzenie obserwacji nieba w komfortowych warunkach. Powstanie część dydaktyczna z salą wykładową, pracowniami, pokojem nauczycielskim, kopułą obserwatorium oraz bazą hotelową. Przebudowane zostanie także planetarium, które funkcjonuje przy MOA. Zmodernizowane obserwatorium będzie mieć 1434 mkw. powierzchni użytkowej.

Schöck Alphadock® doceniony przez architektów i fizyków budowli

Rozwiązanie, jako że jest systemowe, daje na pewno pewne uproszczenia, zmniejszając ryzyko błędnego zakotwienia prętów dla elementów wychodzących w tym przypadku ściany. Zastosowanie Państwa produktu powoduje brak konieczności docieplania elementu wystającego, co w pewnych sytuacjach może bilansować wydatki poniesione na zakup rozwiązania systemowego - mówił Projektant z Biura Konstrukcyjnego b3k w Krakowie Pan Łukasz Halastra.

W budynku zastosowano również elementy specjalne takie jak Schöck Isokorb®, które umożliwiły wykonanie ścianki z daszkiem o znacznym wysięgu z zachowaniem aspektów termicznych, redukując wpływ mostków termicznych.

Fachowa wiedza i duże doświadczenie firmy Schöck pozwoliły zatem urzeczywistnić pod względem konstrukcyjnym wizję architektoniczną, gdzie element zadaszenia miał być wykonany w betonie architektonicznym.

Firma powiązana:
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zalety wełny mineralnej
Zalety wełny mineralnej
9 mocnych stron LAMBDA MEGA WHITE
9 mocnych stron LAMBDA MEGA WHITE
Dlaczego szary styropian czasami odpada od fasady?
Dlaczego szary styropian czasami odpada od fasady?
Dlaczego słońce wypala dziury w szarym styropianie?
Dlaczego słońce wypala dziury w szarym styropianie?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje