Jakie drzwi zewnętrzne wybrać - stalowe czy aluminiowe?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jakie drzwi zewnętrzne wybrać - stalowe czy aluminiowe?

Drzwi wykonane z metalu doskonale chronią przed zakusami włamywaczy, dlatego cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Na rynku dostępne są modele wykonane ze stali bądź z aluminium. Warto wiedzieć, jakie cechy charakteryzują te dwa materiały, żeby dokonać przemyślanego i świadomego wyboru.

aktualizacja: 2022-09-15 08:14:33
EUROCOLOR

Drzwi stalowe

Stal jest stopem metali, który cechuje duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. To bez wątpienia trwały produkt, który będzie służył przez lata bez strat na jakości i estetyce. Oczywiście, na właściwości drzwi duży wpływ ma sam producent – tylko sprawdzone marki dają gwarancję solidnego wykonania i dobrze przemyślanej konstrukcji.

Trzeba także pamiętać o tym, że drzwi stalowe są dość ciężkie, co nie zawsze jest ich zaletą. Dlatego warto rozważyć zakup drzwi aluminiowych, które łączą zalety stali z lekkością, a przy tym łatwo je kształtować i dopasować do potrzeb klientów.

Drzwi aluminiowe

Aluminium jest materiałem o wytrzymałości porównywalnej do wytrzymałości stali. Wykonane z nich drzwi skutecznie chronią zatem przed włamaniami i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie straszna im także wilgoć, wahania temperatur czy silnie nasłonecznienie. Bez względu na warunki atmosferyczne, drzwi aluminiowe oferowane przez sprawdzonego producenta nie odkształcają się i nie wypaczają.

Użytkownicy cenią sobie i to, że drzwi z aluminium doskonale chronią przed hałasem z zewnątrz, a zatem nadają się nawet do tych domostw, które znajdują się przy ruchliwej drodze lub w innej lokalizacji pełnej dźwięków. Ważne jest także to, że aluminiowe drzwi wejściowe, takie jak Alumore Door firmy EUROCOLOR, skonstruowane zostały z wykorzystaniem nowych technologii tak, aby zapewniały jak najniższy współczynnik przenikania ciepła i chroniły wnętrza domu przed jego utratą.

Aluminiowe drzwi wejściowe Alumore Door firmy EUROCOLOR

Już na pierwszy rzut oka…

Alumore Door wyróżniają się znakomitym designem a także bogatą kolorystyką zgodną z paletą RAL lub wybarwieniem uzyskanym przez anodowanie. Dostępne są także modele wykończone okleiną doskonale imitującą drewno lub kamień. W ten sposób drzwi uzyskują piękno tych surowców, bez ich wad.

Nie bez znaczenia jest fakt, że modele drzwi z tej półki można personalizować w zakresie kształtu, koloru oraz wyposażenia. Wysokiej jakości design Alumore Door podkreślają dopracowane detale, perfekcyjne spasowanie i wysoka jakość wykończenia. Dzięki zintegrowaniu poszczególnych elementów skrzydła drzwi, powstaje jednolita powierzchnia, która wraz z ościeżnicą tworzy jedną, gładką taflę.

Poza walorami estetycznymi, uwagę zwracają także rozwiązania praktyczne, w tym wysoka energooszczędność, uzyskana dzięki szerokim profilom, których komory można dodatkowo wypełnić, co wpływa korzystnie na tłumienie dźwięków.

Aluminiowe drzwi Alumore Door w kilku wersjach
Aluminiowe drzwi Alumore Door w kilku wersjach

Bezpieczeństwo drzwi aluminiowych

Jak już wspomnieliśmy, drzwi metalowe charakteryzują się wysoką odpornością na działanie włamywaczy lub wandali. Nie inaczej jest w przypadku Alumore Door, które dodatkowo wyposażone zostały w antywłamaniowe szyby, połączone z panelem za pomocą suchego silikonu. Uzupełnieniem oferty są nierdzewne okucia, które stanowią dowód dbałości o szczegóły estetyczne oraz jakość wykonania.

Kolejnym walorem tej serii drzwi jest łatwość utrzymania ich w czystości, a to za sprawą technologii No Finger, która powoduje, że po dotknięciu powierzchni nie pozostają na niej ślady palców.

Okuć hakowo-bolcowe (po lewej), czytnik linii papilarnych (po prawej).
Okuć hakowo-bolcowe (po lewej), czytnik linii papilarnych (po prawej).

Skrojone na miarę

Nie każde drzwi metalowe mają taką możliwość personalizacji, jak drzwi aluminiowe z linii Alumore Door. To od preferencji klienta zależy ich wygląd a także dodatkowe wyposażenie, w tym rodzaj okuć i zawiasów, a także wzór klamki.

Do wyboru są zasuwnice standardowe, ryglowane po przekręceniu klucza; wielopunktowe zasuwnice automatyczne, które ryglują drzwi tuż po ich zatrzaśnięciu; zasuwnice automatyczne z motoryką, które można zintegrować z bramą wjazdową. W ofercie nie zabrakło sterowania elektronicznego w tym systemów sterowania za pośrednictwem smartfona, ze skanerem linii papilarnych oraz z klawiaturą.

Producent w swojej ofercie umieścił też bogaty wachlarz zawiasów. Są wśród nich zawiasy nawierzchniowe mocowane do profili, rolkowe z ukrytymi elementami montażowymi a także ukryte w kieszeni ościeżnicy.

Do wybranego modelu drzwi można także dopasować pochwyt z łatwym dostępem do zamka. Oferowane są warianty Standard, 3D i Dual. Wybór ułatwi konfigurator MyDoor, służący do samodzielnego zaprojektowania drzwi.

Materiały do pobrania:
pdf icon
Katalog drzwi Alumore Door

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły