Rolety zewnętrzne w ścianie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Rolety zewnętrzne w ścianie

Polecam rolety zewnętrzne w ścianie. To super rozwiązanie! Po pierwsze, nie można ich wyrwać, bo skrzynka schowana jest pod warstwą ocieplenia i tynku – mówi Witek, członek Klubu Budujących Dom.

Parametry domu: powierzchnia 270 m2, parterowy z poddaszem i garażem.

Parametry rolet zewnętrznych:

 • rolety naokienne, wykonane z polskich materiałów, sprzedawca Drewax. 
 • Skrzynka z PVC. 
 • Prowadnice z PVC o szerokości 5 cm. 
 • Pancerz z aluminium, listwy o wysokości 5 cm, ocieplone pianką PU, blokada dolnej listwy w dolnej części prowadnic. 
 • Klapa rewizyjna od strony wnętrz.

Liczba i wymiary rolet zewnętrznych: rolety zamontowaliśmy na wszystkich oknach pionowych.

 • Na parterze okno tarasowe wyposażyliśmy w 2 rolety 160 x 220 cm i 80 x 220 cm. 
 • Na poddaszu okno balkonowe ma roletę 160 x 220 cm. 
 • Ponadto 3 rolety zewnętrzne o wymiarach 160 x 100 cm na oknach w kuchni, jadalni i pokoju gościnnym, 2 rolety 40 x 60 cm w kotłowni i łazience.
Dwie rolety obsługują 2 zwijacze uchylne. Tu zwijacze są najmniej skuteczne Zwijacz z taśmą sprawdza się przy małej i lekkiej rolecie

Sterowanie: tylko ręczne zwijacze uchylne z taśmami.

 

Gwarancja: 2 lata.

 

Montaż: podczas wznoszenia stanu surowego, przed osadzeniem okien.

 

Okres użytkowania: 4 lata.

Decyzja: rolety zewnętrzne założyliśmy przede wszystkim dlatego, że żona miała dyskomfort związany z przechodzącymi blisko okien ludźmi. Nie chciała, by po zmroku i po zapaleniu świateł we wnętrzach widzieli, co mamy w domu. Nie zainwestowaliśmy w rolety antywłamaniowe, lecz w standardowe z aluminiowym pancerzem. Świadomie wybraliśmy rolety, których skrzynki montowane są w ścianie, by trudniej je było wyrwać.

Skrzynkę i klapę rewizyjną zakryto obniżonym sufitem z płyt g-k Skrzynki i duże fragmenty prowadnic zakrywa warstwa styropianu i tynku

Rolety zewnętrzne - rady i przestrogi:

 • Rolety zewnętrzne wyposażyliśmy w kontaktrony. Dzięki nim stworzyliśmy dodatkową przeszkodę przeciwwłamaniową. Nawet jeśli złodzieje wyłamią roletę, robiąc spory hałas i wzbudzając alarm, a potem zaczną majstrować przy oknie, patrol interwencyjny ochrony budynku już będzie w drodze, albo wręcz pod domem. W ten sposób zyskamy dodatkowy czas.

   

 • Polecam rolety zewnętrzne w ścianie. To super rozwiązanie! Po pierwsze, nie można ich wyrwać, bo skrzynka schowana jest pod warstwą ocieplenia i tynku. Na dostanie się do niej potrzeba czasu i złodziej raczej nie będzie ryzykował „pracy” na widoku. Po drugie, tak osadzone rolety wyglądają estetycznie.

   

  W kuchni i jadalni obudowaliśmy je płytami g-k. W salonie zlicowaliśmy je tynkiem ze ścianą i pomalowaliśmy. W łazience zabudowaliśmy płytkami ceramicznymi. W razie awarii rolet można będzie się dostać do klapy rewizyjnej, wprawdzie nie całkiem bezinwazyjnie, ale małym nakładem pracy i kosztów. Najważniejsze jednak, by tego rodzaju rolety zaplanować w projekcie budynku. Wymagają bowiem powiększenia otworu okiennego.

   

 • W zimie jest odczuwalnie cieplej przy oknach z opuszczoną roletą. W lecie dają namiastkę klimatyzacji. Po 4 latach użytkowania już wiemy, że na parterze zbędne jest zakładanie klimatyzatorów. Powinniśmy je ewentualnie założyć na poddaszu.

   

 • Jedyny mankament rolet zewnętrznych, z których jesteśmy ogólnie bardzo zadowoleni, to ręczny sposób obsługi. Tym, których na to stać, gorąco polecam zastosowanie sterowania elektrycznego. Mechanizm uchylny zwijaczy z czasem się wyrabia lub wręcz niszczy i już nie blokuje rolet w pozycji uchylnej lub podniesionej. Szczególnie przy cięższych roletach zewnętrznych przy tarasie i balkonie. Można co prawda obejść ten problem, nawijając taśmę wokół kasety zwijacza, ale wygląda to nieestetycznie. To zupełnie nie jest to, o co nam chodziło!

Koszty rolet zewnętrznych i montażu: 7000 zł.

Lilianna Jampolska

Zdaniem naszych Czytelników

time image

09 Gru 2013, 16:36

Cytat Świadomie wybraliśmy rolety, których skrzynki montowane są w ścianie, by trudniej je było wyrwać. Z takim argumentem przemawiającym niby za roletami BeClever jeszcze się nie spotkałem

time image

Gość Jacek Parulski

09 Gru 2013, 16:10

Super pomysł. Jednak polecam o wiele bardziej praktycznie rozwiązanie "schowania" zwiniętej rolety zewnętrznej. Polecam nadproża ceramiczne na rolety zewnętrzne.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny