Bramy garażowe gotowe na 2021 rok

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Bramy garażowe gotowe na 2021 rok

W przyszłym roku zaczną obowiązywać zaostrzone przepisy dotyczące bilansu energetycznego budynku. Co to oznacza dla inwestorów indywidualnych? I czy polskie produkty są już gotowe na antysmogową rewolucję?

aktualizacja: 2020-01-29 08:45:49

Stolarka o najwyższych parametrach

Od 2021 roku budynki, które powstaną w Polsce, będą musiały spełniać nowe, zaostrzone warunki dotyczące energooszczędności. W praktyce być skuteczniej izolowane, by maksymalnie obniżyć straty ciepła. Dla producentów stolarki otworowej oznacza to wyzwania dotyczące głównie obniżenia współczynników przenikania ciepła dla okien z 1,1 W/m2K do 0,9 W/m2K, dla klienta docelowego - korzyści, automatycznie poprawi się bilans energetyczny budynku.

Wymogi są dobrze znane inwestorom, którzy modernizowali swoje budynki w ramach Programu Czyste Powietrze czy ubiegali się o ulgę termomodernizacyjną. Dla naszego kraju finalnie oznacza to korzyści - zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, zminimalizowanie smogu, który w ostatnich latach urósł do rangi dużego społecznego wyzwania.

Montaż ciepłej bramy garażowej

Ciepłe nie tylko okna, ale i brama

Firma KRISPOL, która działania proekologiczne wpisała na stałe w swoją strategię i misję, do termomodernizacji zachęca już od zeszłego roku - uruchomiona została obszerna kampania edukacyjna dla inwestorów, powstały materiały video i szereg publikacji. To jednak nie ostatni krok.

Nasze produkty są od dawna gotowe na wyzwania stawiane stolarce w 2021 roku - zarówno okna PVC, jak i aluminiowe pozwalają osiągnąć współczynnik przenikania ciepła poniżej wymaganych 0,9 [W/m2K] - skomentował zmiany Marcin Garbaciak, ekspert z firmy KRISPOL.

Oczywiście warto podkreślić, że sam produkt nie jest tu niezbędny, równie ważny jest prawidłowo i szczelnie wykonany montaż. Producent poszedł o krok dalej. Inwestorzy będą mogli wybrać ciepły montaż bramy.

Innowacja, która według nas w tym roku zrewolucjonizuje rynek, to system ciepłego montażu bramy garażowej. Zgłoszone do opatentowania rozwiązanie od marki KRISPOL polega na wyizolowaniu elementów stycznych bramy z murem. Zastosowane dodatkowe uszczelki poprawiają uszczelnienie po obwodzie bramy. Do montażu wykorzystywany jest specjalnie wyprofilowany twardy styropian EPS. W praktyce system ciepłego montażu KRISPOL poprawia izolację dla węzła o około 30%, a całej bramy do 20% - skomentował Tomasz Kubczak, kierownik Działu Zarządzania Produktem nadzorujący projekt.

Jak w praktyce wygląda ciepły montaż okna i bramy?

Warto obejrzeć przygotowane przez KRISPOL materiały wideo:

Ciepły (szczelny) montaż okien - krok po kroku
Ciepły montaż bramy

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.krispol.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru bramy garażowej w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru bramy garażowej w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny