Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
wienerberger
Z czego będziemy budować domy od 2014?
Od 1 stycznia br. zmieniły się warunki techniczne, jakie powinny spełniać wszystkie nowo powstające budynki. To wynik dostosowywania polskich przepisów budowlanych do wymogów Unii Europejskiej w zakresie obniżania energochłonności obiektów użytkowych i mieszkalnych.
Legalett
Fundamenty - o co zadbać przy ich budowie?
Budowa fundamentu wbrew potocznym opiniom, jest procesem złożonym i wymagającym dużej uwagi. Ważne jest nie tylko właściwe zaprojektowanie, ale też i wykonanie. Wszelkie błędy są trudne do usunięcia i często negatywnie wpływają na pozostałe elementy budynku, jak też jego walory użytkowe.
Termo Organika
Profesjonalnie zaplanuj remont
Planujesz generalny remont domu np. popularną termomodernizację? Pamiętaj, pierwsze miesiące roku to idealny czas, aby ustalić termin z solidną ekipą budowlaną, później może pojawić się problem z dograniem czasu, ze względu na rozpoczęcie sezonu remontowego.
Betafence
Ogrodzenie tymczasowe Tempofor – sprawdzone rozwiązania na czas budowy
Ogrodzenia tymczasowe mają kluczowe znaczenie dla zabezpieczenia miejsc budowy i remontów. Dzięki nim można uniknąć niepotrzebnych wypadków, ochronić kosztowne mienie oraz zasłonić to, co nie najpiękniejsze – czyli wykopy i sterty materiałów budowlanych. Które z systemów są najczęściej stosowane i dlaczego?
Rozwiązania systemowe Legalett a energooszczędność
Obecnie liczne rozwiązania systemowe dla budownictwa jednorodzinnego nie tylko spełniają wymagania wynikające z wytycznych, ale również a może przede wszystkim jako profesjonalne i kompleksowe rozwiązania są w stanie spełnić niemal wszystkie oczekiwania klientów.
Libet
Sposób wykonania tarasu metodą na sucho
Taras stał się nieodłączną częścią każdego nowobudowanego domu. To właśnie tam spędzamy większość wolnego czasu - organizujemy spotkania lub relaksujemy się w rodzinnym gronie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie materiału, z którego zostanie wykonana podłoga tarasu. Jeśli zależy nam na komforcie użytkowania, warto zdecydować się na materiał trwały, funkcjonalny i odporny na skrajne warunki atmosferyczne.
Monochromatyczne zestawienia odcieni z kolekcji Tikkurila
Właściwy dobór kolorów stanowi klucz do pięknego wnętrza. Wielobarwne kompozycje wymagają jednak dużego wyczucia i zmysłu estetycznego. Zastosowanie monochromatycznych zestawień kolorystycznych to bezpieczny sposób na uzyskanie wyważonej, a jednocześnie pozbawionej monotonii aranżacji.
Stegu
Elewacja zahartowana na zimę - PALERMO, CALABRIA, TOSCANA
Zimowa wilgoć i woda deszczowa spływająca po elewacji to prawdziwi "mordercy" materiałów budowlanych? Nie dotyczy to jednak płytek elewacyjnych Stegu . Dzięki swym własnościom są one gwarancją odporności na wilgoć i żywych kolorów fasady na lata.
FIBARO
Czujny dom - prawdziwie inteligentna automatyka budynkowa
W inteligentnym domu niemal wszystkimi elektronicznymi urządzeniami możemy sterować za pomocą komputera, smartfona czy tabletu. Ale na tym nie kończy się jego potencjał. Można także korzystać z bardziej zaawansowanych funkcji, dzięki którym coraz więcej działań jest wykonywanych samoczynnie.
Polbruk S.A.
Zimowe szaleństwo pod kontrolą, czyli czym się charakteryzuje dobra nawierzchnia?
Kostka brukowa to jeden z niewielu materiałów wykończeniowych, który świetnie sprawdza się przy minusowych temperaturach. Jeśli właściwie zadbaliśmy o przygotowanie nawierzchni do zimy, a materiał został odpowiednio dobrany, nie powinny nas zaskoczyć żadne, przykre niespodzianki. Polbruk podpowiada, na co zwrócić uwagę, by przejść przez zimę pewnym krokiem.
Sopro Polska
Fuga dobrze dobrana
Fuga oprócz efektu wizualnego spełnia ważną funkcję praktyczną przenosząc naprężenia płytek powstające w czasie eksploatacji. W zależności od obszaru zastosowania musi sprostać wahaniom temperatury, obciążeniom użytkowym, czy oddziaływaniu wody i silnych środków czyszczących. Jak więc wybrać odpowiednią zaprawę do spoinowania, aby służyła przez lata?
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Jak wybrać specjalistę od pomp ciepła?
Domy duże, małe z możliwością przyłączenia do sieci miejskiej oraz budynki modernizowane – każde z nich mogą współpracować z ekologiczną pompą ciepła. Wiąże się z to licznymi korzyściami w postaci komfortu cieplnego uzyskanego w zgodzie ze środowiskiem oraz niskimi rachunkami za ogrzewanie. Jednak montaż nowoczesnego systemu wymaga wiedzy i pomocy specjalisty. Jak powinna przebiegać taka współpraca?
OKNOPLAST
Sposób na właściwą wentylację
Zimą często czujemy zniechęcenie, zmęczenie i doskwiera nam brak energii. Zwykle winą za to obarczamy niesprzyjająca aurę czy krótkie dni. Tymczasem przyczyną naszego złego samopoczucia może być syndrom chorego budynku. Z czego on wynika i jak z nim walczyć?