Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Materiały na zewnętrzne ściany murowane
Firma Xella Polska podpowiada, jakie materiały wybrać na zewnętrzne ściany murowane.

Czym charakteryzują się stropy monolityczne?
Stropy monolityczne to płaskie płyty z żelbetu, wykonywane w całości na miejscu budowy. Wymagają solidnie podpartego szalunku. Może to być tradycyjne deskowanie z drewna lub gotowe szalunki wielokrotnego użytku, które można wypożyczyć.

Jak układać folie FWK?
Folie wstępnego krycia układa się bezpośrednio na krokwiach, pasami równoległymi do okapu, z zakładem co najmniej 15 cm. Szerokość tego zakładu na większości folii zaznaczona jest kolorową linią. Bardzo ważne jest dopilnowanie, by folia FWK była ułożona właściwą stroną do góry (z napisami na wierzchu).

Rodzaje ścian murowanych
Zdecydowana większość domów (ok. 90%) w budownictwie jednorodzinnym w Polsce powstaje w technologii murowanej. W wariancie tym do wyboru są ściany jedno-, dwu- lub trójwarstwowe.

Jak wybrać układ swojej kuchni?
W kształcie liter: I, L, U, G, a może z wyspą - to jak ustawimy w kuchni meble i urządzenia AGD ma niebagatelny wpływ na jej funkcjonalność. Tylko, którą konfigurację wybrać, by zapewnić sobie wygodę? I jakie wady i zalety mają poszczególne rozwiązania?

Izolacja cieplna fundamentów z podpiwniczeniem i bez podpiwniczenia
Sposób zabezpieczenia termicznego fundamentów różni się w zależności od tego, czy budynek jest podpiwniczony, czy też nie.

Renowacja podłogi - szybsza niż Ci się wydaje
Jak wynika z badań serwisu Fixly, w 2018 roku remont domu lub mieszkania przeprowadziło 46% Polaków, a 42% renowacji dotyczyło układania podłóg. Na ten rok remont zapowiedziało aż 75% z nas. Coraz częściej decydujemy się też na odnowienie starego domu, zamiast kupna nowego obiektu. Ten wybór wiąże się jednak z koniecznością wielu napraw, w tym zwykle z wymianą parkietu czy płytek. Dziś dowiesz się, że można przeprowadzić ją szybko i efektywnie.

Z czego ściany fundamentowe?
Firma Uciechowski radzi, z czego budować ściany fundamentowe.

Jakie są rodzaje tynków cienkowarstwowych?
W zależności od rodzaju użytego do produkcji spoiwa wyróżnia się następujące rodzaje tynków cienkowarstowych:

Czym jest fundament grzewczy?
Jednym ze sposobów ogrzewania domu jest wykonanie płytowego fundamentu grzewczego. Konstrukcja takiego elementu jest bardzo prosta. W zbrojonej betonowej płycie fundamentowej zatopiony jest system kanałów powietrznych, który zasilany jest z jednostki grzewczej.

Jak dobrać wielkość grzejnika do danego pomieszczenia?
Dla grzejników najważniejsza jest efektywność grzewcza. Pod tym względem grzejniki aluminiowe mają przewagę ze względu na małą masę jednostkową i świetną przewodność cieplną aluminium.

Jak otrzymać dofinansowanie do ocieplenia domu?
W ramach programu Czyste Powietrze osoby remontujące dom mogą otrzymać nawet 90% dotacji na wymianę źródła ciepła i termomodernizację. Jakie kryteria należy spełnić, by uzyskać dofinansowanie na termoizolację budynku?

Jakie maszyny wyręczą nas w ogrodzie?
Co wyręczy nas w pracy wokół domu? Kosiarka do trawy zamiast kosy, pilarka zastępująca piłę ręczną "moja-twoja" czy elektryczna łuparka do drewna. Dzięki nim większość prac w domu i ogrodzie możemy wykonać szybciej, bez wysiłku i bezpieczniej.