Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Ceramika Paradyż
Jak urządzić wnętrza w stylu loftowym?
Styl loftowy cechuje industrializm i celowe niedokańczanie elementów. Przed rozpoczęciem prac często mamy obawy co do finalnego efektu - czy uda nam się osiągnąć przytulne i komfortowe wnętrze? Przedstawiamy, czym należy się kierować, by stworzyć piękne i nastrojowe loftowe pomieszczenia.
PPG Deco Polska
Świetliste wnętrza, czyli urok klasycznej bieli
Białe ściany, wpisujące się w kanon klasycznego piękna, stanowią uniwersalne tło dla aranżacji wnętrz niezależnie od rodzaju pomieszczenia i stylu wykończenia. Zawsze w dobrym tonie i nieprzemijająco aktualne wprowadzają świetlistość do wnętrza, jednocześnie sprzyjając poczuciu ładu i harmonii.
ANWIS Sp. z o.o.
5 mitów na temat wolnowiszących rolet dzień noc
Wolnowiszące rolety dzień noc przez ostatnie lata zdobyły dużą popularność dzięki swoim wyjątkowym zaletom. Nie wszyscy jednak są przekonani co do ich funkcjonalności, wygody i designu. Z pomocą ekspertki marki ANWIS obalamy pięć najczęściej spotykanych mitów, które powstały o wolnowiszących roletach dzień noc.
Piotrowice
Samodzielne wygładzanie ścian w domu krok po kroku
Idealnie gładka powierzchnia ścian, nadająca się pod malowanie czy klejenie tapet, wymaga dużo nakładu pracy oraz czasu. Zazwyczaj trzeba wynająć specjalistyczną firmę. Osoby, które nie mogą sobie na to pozwolić ze względów finansowych, mogą wykorzystać dostępne rozwiązania i technologie, aby wygładzić ściany samodzielnie.
Xella Polska
Ytong EnergoUltra+ - najcieplejsza ściana jednowarstwowa
Bloczki z betonu komórkowego Ytong EnergoUltra+ przeznaczone są do budowy zewnętrznych ścian jednowarstwowych, spełniających pod względem termicznym wymagania obowiązujących Warunków Technicznych 2021. Swoimi parametrami i zaletami ściany te przewyższają dwuwarstwowe - zarówno na etapie budowy domu, jak i podczas późniejszej jego eksploatacji.
PFLEIDERER Polska sp. z o.o.
Meble z płyty drewnopodobnej - rozwiązanie przyjazne środowisku
Mówiąc o ekologicznym domu nie mamy na myśli wyłącznie oszczędzania wody, prądu czy segregacji śmieci. Na środowisko wpływ mają także kupowane przez nas meble, a w szczególności proces ich produkcji. Wyposażenie wykonane z płyty drewnopochodnej ma bardzo wiele zalet i jest bliskie idei zero waste.
Norgips Sp. z o.o.
Jak tanio wyciszyć dom z wykorzystaniem płyt gipsowych?
Na dobre wyciszenie pomieszczeń uwagę zwraca coraz więcej osób. Szczególnie cenione są kompletnie i stosunkowo niedrogie rozwiązania, które poprawią nasz komfort. Systemy hybrydowe Duo od Norgips są odpowiedzią na te potrzeby, zaś poprawa akustyki po ich zastosowaniu została potwierdzona badaniami.
Polifarb Łódź
Malowanie aluminium - o czym trzeba pamiętać?
W opinii wielu osób aluminium jest niewdzięcznym materiałem, bowiem nie można go pomalować każdą farbą. Chcąc odświeżyć felgi bądź pokojowy karnisz, należy przede wszystkich przygotować materiał do malowania. Jaka farba sprawdzi się w przypadku malowania powierzchni aluminiowych?
POZ BRUK Sp. z o.o. Sp. J.
Jak samodzielnie odświeżyć kostkę brukową?
Kostka brukowa renomowanych producentów charakteryzuje się wyjątkową odpornością na najbardziej ekstremalne warunki atmosferyczne. Dobrze ułożonej kostce brukowej nie są straszne mroźne zimy, opady atmosferyczne, wysokie nasłonecznienie i promienie UV. Nie oznacza to, że nie należy cyklicznie przeprowadzać konserwacji przydomowej nawierzchni wykonanej z kostki.
Polder Technika Basenowa
Jak utrzymać czystość wody w basenie?
Posiadanie basenu, w którym woda będzie bezwzględnie czysta powoduje, że musi być ona poddawana szeregowi procesów oczyszczania takim jak: filtracja, koagulacja, dezynfekcja, korekta pH.
Saint-Gobain Construction Products Polska marka Weber
Czy jesienią można ocieplać budynek i malować elewację?
Właściciele i inwestorzy na ocieplanie budynków decydują się głównie wiosną i latem, kiedy pogoda sprzyja wykonywaniu prac na zewnątrz. Wiele osób zastanawia się, czy warto rozpoczynać niezbędne prace na jesieni, kiedy zima jest już za pasem. Przedstawiamy od czego zacząć i jak się przygotować, by ocieplić dom w sezonie jesiennym.
Etex Poland Sp. z o.o.
Sucha zabudowa na osiedlach - opinie inwestorów
Dwaj inwestorzy - jeden z Wielkopolski, drugi z Pomorza - wykorzystali systemy suchej zabudowy Siniat w praktyce. Teraz oceniają swój wybór z perspektywy czasu, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat zalet i wad takiego rozwiązania.
Pilkington IGP Sp. z o.o.
Jak przeszklenia pomagają zmniejszyć hałas?
Codziennie jesteśmy narażeni na działanie hałasu, który na dłuższą metę działa szkodliwie - powoduje problemy ze słuchem czy zwiększa ryzyko chorób. Istnieje wiele sposobów jego ograniczenia - jednym z najskuteczniejszych jest szkło dźwiękochłonne.
Parkiet Kaźmierczak
Jaka deska na podłogę jest najlepsza? Naturalne, trwałe i ekologiczne podłogi na lata
Jednym z najczęściej pojawiających się zagadnień podczas inwestycji, budowy czy remontu jest kwestia – jaka deska na podłogę jest najlepsza? Obecnie rynek oferuje wiele alternatyw i łatwo zgubić się w gąszczu ofert, nazewnictwa i technicznych detali. Jak zatem dokonać właściwego wyboru deski podłogowej?
Na jakiej głębokości zawiesić pompę głębinową w studni?
Pytanie postawione w tytule naszego poradnika jest jednym z najczęstszych, jakie zadają sobie nabywcy tego urządzenia planujący samodzielny montaż pompy głębinowej w studni. Teoretycznie nie ma w tym nic skomplikowanego i każdy, kto ma podstawowe pojęcie o hydraulice, powinien sobie z tym poradzić. Warunek jest jeden: trzeba znać wymogi techniczne w zakresie montażu pompy.