Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Szambo a przydomowa oczyszczalnia ścieków. Kiedy trzeba wymienić, a kiedy po prostu się to opłaca?
Budując dom na działce, która nie ma dostępu do kanalizacji, musimy liczyć się z koniecznością skorzystania z alternatywnego sposobu odprowadzania i utylizowania ścieków. Rozwiązaniem może być tradycyjne szambo lub oczyszczalnia przydomowa. Jakie są różnice między tymi dwoma instalacjami, kiedy należy wymienić szambo na przydomową oczyszczalnię ścieków, a kiedy jest to po prostu opłacalne? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule!
EURO SZAKK PL
Przydomowa oczyszczalnia ścieków - jak działa?
Ścieki wprowadzane do oczyszczalni są poddawane procesom biologicznym oraz mechanicznym, w wyniku których zostają one oczyszczone z substancji zanieczyszczających. Następnie, woda oczyszczona jest odprowadzana do gruntu lub do cieku wodnego. Oczyszczenie ścieków ma na celu zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne, a także zapobieganie rozwojowi chorób i zagrożeń dla zdrowia ludzi i zwierząt.
EURO SZAKK PL
Kiedy warto zdecydować się na oczyszczalnię, a kiedy na szambo?
Podczas budowy domu musimy podjąć decyzje na temat wielu różnych kwestii, w tym wyboru odpowiednich metod i technologii budowlanych. Jedną z takich kwestii jest sposób odprowadzania ścieków bytowych. Mamy kilka opcji do wyboru. Najprostszą, ale jednocześnie najdroższą w eksploatacji, jest przyłączenie się do miejskiej lub gminnej sieci oczyszczalni ścieków.
Wirex Sp. z o.o.
Jak powinna wyglądać łazienka bez barier?
Budownictwo bez barier powoli staje się standardem - od dawna funkcjonuje w krajach skandynawskich i w Holandii, a w pozostałych częściach Europy stopniowo wprowadza się je w obowiązujące normy. Łazienka pozbawiona barier jest jednym z kluczowych elementów domu dostosowanego do osób ograniczonych ruchowo. Jak ją urządzić, żeby zapewnić sobie możliwość samodzielnego poruszania się na wypadek każdej sytuacji życiowej?
Wirex Sp. z o.o.
Jak działa suchy syfon?
Suchy syfon stosowany jest najczęściej w pomieszczeniach, w których woda przez kratkę ściekową przepływa stosunkowo rzadko. Zadanie syfonu suchego jest podobne, jak mokrego - różni je sposób działania.
WOBET-HYDRET
Dlaczego magazynowanie wody deszczowej jest tak ważne?
Magazynowanie, a następnie spożytkowanie wody deszczowej to zarówno spora oszczędność, jak i wspaniały przykład przemyślanego i ekologicznego gospodarowania zasobami wody. Zebrana deszczówka może zostać wykorzystana do podlewania ogrodu, mycia pojazdów czy sprzątania. Może też zasilać pralkę lub spłuczkę w toalecie. Zastosowań dla takiej wody jest wiele. Aby efektywnie zebrać jej znaczącą ilość, potrzebne są zbiorniki nawierzchniowe lub podziemne. Niezaprzeczalnym walorem tych drugich jest fakt, że są one niemal niewidoczne i nie ingerują w estetykę otoczenia.
WIPER Sp. z o.o.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpływu łazienkowego?
Przede wszystkim, przy wyborze odpływu łazienkowego, należy zwrócić uwagę na wysokość systemu odwodnienia.
Wirex Sp. z o.o.
Natryski bez brodzika - poczuj ten komfort
Starsze osoby wolą prysznic od wanny, w takim przypadku szczególnie praktyczne są natryski bez brodzika.
WIPER Sp. z o.o.
Jak montować odpływ łazienkowy?
Prace montażowe powinien przeprowadzić wykwalifikowany fachowiec, bo po zainstalowaniu elementów odpływu i ułożeniu płytek ewentualne usterki trudno jest naprawić.
HABA Sp. z o.o.
Jak zarabiać na przydomowej oczyszczalni ścieków?
Komfort, dzięki posiadaniu oczyszczalni bezzapachowej i dodatkowo opróżnianej co kilka lat można jeszcze uzupełnić o rozwiązanie, które wykorzystuje oczyszczone ścieki do nawadniania ogrodu. Aby system nawadniania działał niezawodnie przez cały rok, trzeba go dobrze zaprojektować, a w miesiącach zimowych niepotrzebną wodę najlepiej rozsączyć do gruntu.
HABA Sp. z o.o.
Patent na wodę z oczyszczalni do nawadniania ogrodu
Uwarunkowania klimatyczne inspirują producentów do poszukiwania coraz bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań, pozwalających oszczędzać wodę. Propozycja firmy HABA okazała się na tyle innowacyjna, że zgłoszona została do biura patentowego. Na czym polega?
HABA Sp. z o.o.
Różnice między oczyszczalniami biologicznymi
Do końca ubiegłego stulecia oczyszczalnie biologiczne nie były często stosowane przy budynkach jednorodzinnych. Wpływ na to miały ich niedoskonałości, wysokie koszty produkcji, a co za tym idzie samej sprzedaży. Na szczęście w ostatnich latach wysokie wymogi odnośnie jakości oczyszczonych ścieków spowodowały znaczny rozwój oraz udoskonalenie technologii przydomowych oczyszczalni biologicznych. Ze względu na wzrost produkcji, ich ceny również uległy obniżeniu.
EURO SZAKK PL
Kiedy oczyszczalnia, a kiedy szambo?
Podczas budowy domu należy podjąć różne decyzje dotyczące wyboru odpowiednich metod i technologii budowlanych. Jedną z nich jest sposób odprowadzenia ścieków bytowych. EURO SZAKK przedstawia kilka pomocnych rozwiązań tego problemu.
EURO SZAKK PL
Przydomowa oczyszczalnia ścieków - co należy wiedzieć?
Zarówno na wsiach jak i w miastach wciąż istnieją tereny, które nie mają podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Powodów może być wiele, a wśród nich – problemy techniczne i kosztowność inwestycji. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań w takiej sytuacji jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków. Co powinniśmy wiedzieć, decydując się na taką inwestycję?