Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
VASCO Group Sp. z o.o.
3 zasady zdrowego domu
Radość i ekscytacja - te dwa uczucia towarzyszą zwykle przeprowadzce do nowego domu czy mieszkania. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie ma nasze otoczenie. Jak stworzyć zdrowy dom, czyli najlepsze miejsce do życia?
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
2 sposoby na zastąpienie kotła grzewczego starego typu
Do niedawna węgiel był najpopularniejszym paliwem w Polsce. Jednak ze względu na emisję szkodliwych substancji podczas spalania oraz zmiany w ustawodawstwie, powoli się to zmienia. Marka De Dietrich radzi, na co można zamienić kocioł starego typu.
REGULUS - system
Jak nie przegrzać swojego organizmu? Komfortowe ogrzewanie centralne
Organizm człowieka schładza się na rzecz medium, w którym przebywa czyli powietrza. Może to następować w sposób przyjemny lub nieprzyjemny. Przyjemny (czyt. komfortowy) jest wówczas, gdy temperatura tego medium nie jest odczuwana ani jako zimno ani jako ciepło.
Ekoklimax-Projekt
Dlaczego warto wybrać wentylację mechaniczną?
W obecnie budowanych domach ze szczelnymi oknami, drzwiami i ścianami wentylacja grawitacyjna nie działa w sposób prawidłowy, w wyniku czego do czynienia mamy z nadmierną wilgocią, parowaniem okien, zanieczyszczonym powietrzem.
Comfort System - odkurzacze centralne - wyłączny importer
ODKURZACZE CENTRALNE ENKE i VENTON - na pomoc alergikom!
Nadchodzi jesień i zima ... To czas, kiedy dużo przebywamy w zamkniętych, ogrzewanych pomieszczeniach. To niestety też czas wzmożonych alergii na kurz i wiele innych alergenów. Odkurzacz w domu, gdzie ktoś bliski zmaga się z alergią, to najczęściej używany sprzęt AGD. Musi działać skutecznie, szybko i niezawodnie.
IMI Hydronic Engineering
Jak wpiąć grzejnik i podłogówkę w jeden obieg grzewczy?
Odpowiedzią na to pytanie jest zestaw przyłączeniowy Multilux 4-F. Rozwiązanie pozwala skrócić czas montażu nawet do 50%, a centralne podejście pod grzejnik pozwala na ewentualną wymianę grzejnika na inny bez kłopotliwych prac instalacyjnych.
HABA Sp. z o.o.
Niezawodny ekosystem ogrodowy - przydomowa oczyszczalnia ścieków
Producenci przydomowych oczyszczalni ścieków (POŚ) prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej skomplikowanych rozwiązań. Powstały więc np. oczyszczalnie gnilno-roślinno-stawowe, oczyszczalnie hybrydowe, czy oczyszczalnie trzykomorowe.
ARKA Sp. z o.o.
Jakie zawory będą idealne do podłączenia kondensacyjnych kotłów wiszących?
Do podłączania kotłów wiszących jedno- i dwufunkcyjnych dedykowane są zawory Calido serii ERYK. Jest to seria zaworów kulowych, kątowych sterowanych ręcznie, przeznaczonych do montażu w instalacjach centralnego ogrzewania i dystrybucji wody pitnej.
Panasonic Heating & Cooling Solutions
Jak wybrać odpowiednią pompę ciepła?
Moc powietrznej pompy ciepła powinna wprost odpowiadać realnym potrzebom budynku, w którym ma pracować.
Valvex S.A.
Bezpieczna instalacja gazowa z armaturą VALVEX
Instalacja gazowa powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby zapewniała bezpieczeństwo użytkowania i możliwe było swobodne przeprowadzanie prac konserwacyjnych. Produkty VALVEX do instalacji gazowych to jakość, trwałość i niezawodność działania.
Thermoval Polska
Etapy montażu elektrycznego ogrzewania podłogowego
System grzejny instaluje się na właściwie przygotowanym podłożu. Warstwę końcową stanowi wylewka samopoziomująca, którą należy zagruntować odpowiednim preparatem (np. Unigruntem). Powierzchnia musi być gładka. Przy ścianach zaznacza się pasy o szerokości 10 cm (w tym obszarze nie układamy ogrzewania). Wyznacza się także miejsce instalacji rurki do czujnika podłogowego.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Jak powinna działać powietrzna pompa ciepła?
Wydajna praca pompy ciepła pozwala w pełni wykorzystywać wszystkie jej możliwości. Aby tak się jednak stało, wiele czynników musi ze sobą współgrać. Jeśli poszczególne elementy będą odpowiednio do siebie dopasowane, użytkowanie systemu grzewczego będzie zarówno efektywne, jak i ekonomiczne.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Jak skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?
Słaba jakość powietrza w Polsce to cały czas poważny problem, dlatego trzeba wprowadzać szerego rozwiązań, które zachęcą do wymiany starych instalacji grzewczych. Od 2019 roku podatnicy mogą w ramach ulgi termomodernizacyjnej odliczyć od podstawy podatku wydatki poniesione na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, gdzie maksymalna kwota odliczeń wynosi do 53 tys. zł.
PPH WADEX S.A.
Bezpieczny system kominowy z tworzywa sztucznego - czy na pewno?
W ostatnim okresie na polskim rynku pojawiają się coraz liczniej oferty instalacji odprowadzania spalin z tworzyw sztucznych. Należy stanowczo zaznaczyć, że zgodnie z obowiązującymi obecnie polskimi przepisami prawa, stosowanie kominów z tworzyw sztucznych lub wkładów kominowych z tworzyw jest na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawnie zabronione.