Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak dobrać kocioł do budynku? - wyjaśnia firma Kotły Żywiec
Jest to podstawowe pytanie zadawane przez naszych odbiorców. Odpowiedź jest bardzo łatwa i jednocześnie trudna.

Co to jest rekuperacja?
Powietrze - to życie. Świeże powietrze - to zdrowe życie. Do życia pozbawionego problemów związanych z bólami głowy, złym samopoczuciem, astmą, alergiami potrzebujemy świeżego powietrza.

Kiedy niezbędne są filtry prysznicowe?
Woda jest niezbędnym elementem życia, podstawą naszej diety oraz codziennej higieny naszego ciała. Chcąc zadbać o zdrowie naszego organizmu i pozbyć się szkodliwych pierwiastków, które znajdują się w wodzie, powinniśmy stosować szeroko dostępne metody uzdatniania. Jedną z nich są np. filtry prysznicowe.

Jak prawidłowo montować instalację wykonaną z PVC-U i PVC-C?
Przed przystąpieniem do klejenia instalacji dla sprawdzenia wymiarów należy wykonać tzw. łączenie "na sucho". Rura powinna swobodnie wchodzić do 2/3 głębokości gniazda złączki.

Jak działa rekuperacja? - radzi firma rekuperatory.pl
System rekuperacji zapewnia odzysk energii/ciepła z powietrza wyciąganego z pomieszczeń, dzięki czemu raz wytworzone ciepło wykorzystane jest ponownie.

Jak obniżyć koszty ogrzewania domu?
Tematem istotnym z punktu widzenia inwestora, a nieco pomijanym przy okazji rozmów o domach energooszczędnych, jest kwestia termostatyki i równoważenia. W jaki sposób pomagają one zmniejszyć comiesięczne rachunki za ogrzewanie?

Jak to się robi, czyli montaż gotowych produktów firmy Kospel
Kolejnym etapem produkcji prezentowanym w cyklu reportaży "Jak to się robi?" jest montaż gotowych produktów.

Jak to się robi, czyli wytwarzanie detali i podzespołów w działach firmy Kospel
Drugi reportaż z cyklu "Jak to się robi?" wkracza w fazę wykonywania gotowych wyrobów. Przedstawia on działy firmy Kospel, w których wytwarzane są detale i podzespoły, z których następnie będą montowane całe urządzenia.

Jak warto filtrować - radzi SECURA
Najprostszym rozwiązaniem jest założenie filtra na kran. Ponieważ filtr nie może być duży, większa część objętości będzie używana do wypełnienia go węglem aktywnym. Ogranicza to jego rolę jako filtra mechanicznego - filtracja zawiesin odbywa się niejako "przy okazji", wewnątrz złoża węglowego, skracając czas pracy złoża. Jeśli jest dobra woda z wodociągu oraz nowe plastikowe rury, taki filtr można zastosować.

Jak to się robi, czyli od pomysłu do wdrożenia prezentuje firma KOSPEL
Firma KOSPEL stale dba o rozwój technologiczny produktów. Dzięki inwestycjom w nowoczesny park maszynowy - narzędziownię i automaty produkcyjne - wszystkie produkty oraz większość podzespołów wykonuje we własnym zakresie.

Dymienie z kotła. Co robić? - radzi firma Kotły Żywiec
Instalacja kominowa stanowi najważniejszy element w prawidłowej pracy kotła. Powinna odpowiadać zaleceniom zawartym w dokumentacji techniczno ruchowej dołączonej do kotła.

Dobór układu zasilającego dom w wodę ze studni głębinowej
Dobieramy układ zasilający w wodę budynek jednorodzinny ze studni głębinowej 4", gdzie lustro wody znajduje się na głębokości 20 m od powierzchni terenu. Dom jest niepodpiwniczony, mieszka w nim 4-osobowa rodzina. Właściciel chce dodatkowo podlewać ogródek i myć samochód, studnia znajduje się 15 m od domu, najwyżej położony odbiornik znajduje się 6 m nad poziomem gruntu.

Jak funkcjonuje system wentylacyjny?
System wentylacji mechanicznej wymaga stworzenia układu kanałów wentylacyjnych wywiewnych – usuwających powietrze stare oraz nawiewnych – doprowadzających powietrze świeże.

Ciepła woda - jaki kocioł wybrać? - radzi De Dietrich
Jaki kocioł wybrać do podgrzewania c.w.u. - zależy od potrzeb i możliwości. Nie jest bowiem tak, że jeden typ kotła jest zdecydowanie lepszy od drugiego.

Jak zadbać o kocioł po sezonie grzewczym? - radzi De Dietrich
Pełną sprawność i bezpieczeństwo urządzeń grzewczych zapewnimy tylko pod warunkiem regularnych przeglądów. Aby uniknąć pośpiechu i stresu związanego z koniecznością uruchomienia ogrzewania jesienią, warto przeprowadzić przegląd i konserwację kotła właśnie teraz, czyli po sezonie grzewczym.