Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

PAROC: mata do izolacji kanałów i urządzeń wentylacyjnych PAROC Hvac Lamella Mat AluCoat Fix
Ograniczenie potencjalnych strat ciepła, utrzymanie temperatury przesyłanego powietrza na wyznaczonych w projekcie poziomach, ochrona stalowych przewodów przed korozją oraz zapewnienie użytkownikom komfortu akustycznego – to główne zadania, jakie stoją przed izolacją techniczną kanałów i urządzeń wentylacyjnych. Samoprzylepna mata PAROC Hvac Lamella Mat AluCoat Fix to rozwiązanie, które nie tylko spełnia powyższe funkcje w sposób kompleksowy, ale gwarantuje przy tym szybki oraz bezproblemowy montaż.

PAROC Pro: profesjonalna izolacja rurociągów. Przegląd otulin dla przemysłu
Rurociągi to istotny element praktycznie wszystkich procesów przemysłowych. Czy to w elektrowniach, czy w przemyśle, wydajne przewody przesyłowe stanowią niezbędny warunek prawidłowego i sprawnego funkcjonowania każdego zakładu. Jednym z kluczowych elementów systemu jest dobrze zaprojektowany system izolacji. Minimalizuje on zużycie energii, utrzymuje temperatury wewnątrz rurociągów w zadanych, wąskich zakresach, minimalizuje ryzyko korozji oraz maksymalizuje okres ich prawidłowego funkcjonowania. Na jakie rozwiązania warto zwrócić szczególną uwagę?

Kotły Żywiec: kocioł górnego, dolnego czy uniwersalnego spalania?
Wybór zależy od paliwa, którym zasadniczo będziemy palić. Kocioł górnego spalania ma jedną zaletę i szereg wad. Zaletą jest łatwa obsługa oraz „wszystkopalność”.

Paroc wie wszystko o izolowaniu przewodów instalacji grzewczej
Rurociągi instalacji grzewczej stanowią kluczowy element budynku, dlatego od ich optymalnie zaprojektowanej i poprawnie wykonanej izolacji zależy zużycie energii i bieżące koszty operacyjne, poziom emisji CO2 oraz stopień bezpieczeństwa pożarowego. Stratom ciepła z przewodów grzewczych można na szczęście zapobiec, dobierając odpowiedni materiał oraz stosując się do profesjonalnych wskazówek wykonawczych. W niniejszym poradniku, wraz z ekspertem firmy Paroc, przedstawimy jak poprawnie projektować i wykonywać izolację przewodów instalacji grzewczej.

Odkurzacz centralny VENTON - marka PREMIUM. Warto go mieć!
Odkurzacze centralne montowane są w Polsce od ponad 20 lat i już nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że jest to wyjątkowo przydatna instalacja domowa, która bardzo ułatwia codzienne sprzątanie a także chroni domowników przed kurzem i alergenami.

Komfort i bezpieczeństwo - wideodomofony i monitoring
Firma GDE Polska oferuje szereg rozwiązań dla domu zapewniających komfort i bezpieczeństwo. Wśród nich jest szeroka oferta wideodomofonów oraz urządzeń monitoringu wizyjnego.

Jak wybrać odpowiednią głowicę termostatyczną?
Grzejnik – cichy strażnik domowego ciepła. Zapominamy o nim w sezonie wiosenno-letnim, bohaterem staje się zaś, gdy za oknem temperatura spada poniżej 15°C. Aby działał poprawnie, warto zadbać o jego konserwację jeszcze przed nadchodzącym wielkimi krokami sezonem grzewczym.

Elegancki grzejnik w nowoczesnym wnętrzu
Nowocześnie urządzone pomieszczenie nietrudno rozpoznać. Oszczędność w zakresie dodatków, geometryczne formy, duże przeszklenia oraz zamiłowanie do prostoty nie pozostawiają wątpliwości - esencję stylu nowoczesnego stanowią minimalizm i funkcjonalność.

Kanalizacja niskoszumowa MASTER 3 PLUS
Nowoczesne rozwiązanie cichej kanalizacji MASTER 3 PLUS firmy Pipelife to zupełnie nowy, przeprojektowany system rur i kształtek trójwarstwowych z kopolimeru polipropylenu z wypełnieniem mineralnym spełniający wszystkie wymogi budowlane i mieszkaniowe.

Równoważenie hydrauliczne i regulacja przepływu w systemie grzejnikowym
W ostatnim czasie stale podnosi się wymagania dla nowo projektowanych systemów HVAC. Aby zadbać o zadowolenie klientów i uniknąć dodatkowych kosztów, profesjonaliści dążą do zrównania osiąganych przepływów rzeczywistych z wartościami projektowymi. Jednym ze sposobów uzyskania tego pożądanego stanu jest równoważenie hydrauliczne.

Grzejniki do pomp ciepła i kotłów kondensacyjnych REGULUS®-system
Ile godzin w ciągu doby i o jakiej porze przebywamy w poszczególnych pomieszczeniach? To tylko jedno z ważnych pytań, które powinien sobie zadać każdy użytkownik.

Ile prądu zużywają rekuperatory oferowane przez Pro-Vent?
Pobór mocy przez wentylatory zależy od wielkości centrali (od wydajności). Nowe wprowadzone przez firmę PRO-VENT centrale z wymiennikiem przeciwprądowym MISTRAL PRO z silnikami EC mają jeden z najniższych współczynników SFP=0,2 W/(m3/h) na rynku.

Dlaczego powstaje pleśń i grzyb na ścianach? - odpowiada KORFF Isolmatic
W 95% powodem pojawienia się wilgoci na wewnętrznej stronie ścian szczytowych jest kondensacja wilgoci znajdującej się w powietrzu pomieszczenia. Wilgoć na ścianach prowadzi do tworzenia się na nich czarnych plam, pleśni lub zagrzybienia.

Kto może zainstalować urządzenie marki Junkers?
Urządzenie grzewcze może zostać zainstalowane przez każdego instalatora, który posiada odpowiednie uprawnienia państwowe tzw. "gazowe". Zalecamy, aby montaż urządzenia był wykonany przez Autoryzowanego Instalatora, który posiada niezbędną dokumentację techniczną pozwalającą wykonać poprawną instalację i konfigurację urządzeń.

Jak odzyskać energię ze zużytej ciepłej wody?
W rejestrach patentów można znaleźć ponad 50 różnych koncepcji analogicznych wymienników. Widać, że zagadnienie odzyskania energii ze zużytej ciepłej wody nurtowało wielu. Większość z tych projektów to pomysły niepraktyczne, dzieła nie-inżynierów, o znikomej sprawności, choćby ze względu na zbyt małą powierzchnię wymiany ciepła. Skrajny przykład to wymiennik mieszczący się w syfonie pod prysznicem.