Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Dlaczego pellet jest "podwójnie ekologiczny"?
Jest bardzo szeroko używany w Europie Zachodniej, na przykład w Danii, Szwecji, Austrii, Niemczech i Włoszech. Jego zalety od wielu lat dostrzegają również klienci w Polsce. Stosowane jest do rozmaitych budynków, w tym mieszkalnych, przemysłowych, biurowych i publicznych oraz gospodarskich.

Designerskie grzejniki w nowoczesnej kuchni
Nowoczesna kuchnia rzadko kiedy stanowi odrębne, zamknięte pomieszczenie. Zwykle połączona jest z jadalnią lub salonem, dzięki czemu nawet niewielkie mieszkanie znacznie zyskuje na przestronności. Tzw. "otwarta kuchnia" jest ważnym elementem strefy dziennej, w której w równym stopniu liczy się wygoda i styl. Reprezentacyjny charakter tego pomieszczenia możemy podkreślić na wiele sposobów, w roli praktycznej dekoracji kuchennego wnętrza doskonale odnajdą się designerskie grzejniki, jakie znajdziemy w ofercie marki Purmo.

Kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez?
Urządzając łazienkę, stajemy przed koniecznością podjęcia kilku ważnych decyzji, które mogą znacząco wpłynąć na komfort korzystania z pomieszczenia kąpielowego. Jeśli mamy do wyboru wannę lub natrysk, zazwyczaj decydujemy się na to drugie. Jednak mnogość dostępnych na rynku możliwości rodzi kolejny dylemat – prysznic z brodzikiem czy bez?

Jak zamontować grzejnik łazienkowy?
Zgodnie ze sztuką instalacyjną, ogólne zasady postępowania podczas montażu grzejników łazienkowych sprowadzają się do sprawdzenia wszystkich potrzebnych elementów, jak: zawory, adaptery do zaworów, zawiesia do przyłączy, kołki mocujące, odpowietrznik; przygotowania narzędzi: miara, ołówek, klucz nastawny, klucz do śrubunków Rothenberger, wiertarka z udarem, wkrętak i na koniec przestrzegania zaleceń producenta zawartych w instrukcji montażu.

Jakie zadanie pełni nagrzewnica w systemie rekuperacji?
Nagrzewnice, które stanowią podstawowe wyposażenie central Ekozefir, to nagrzewnice wtórne, stosowane do podgrzania powietrza nawiewanego do obiektu do temperatury zadanej przez użytkownika. Opcjonalnie można zastosować nagrzewnice wstępne, które mają za zadanie zabezpieczyć wymiennik ciepła przed oszronieniem.

Jak poprawić wentylację w łazience?
Łazienka jest obok kuchni pomieszczeniem prawdopodobnie najbardziej narażonym na zanieczyszczenie powietrza. Kąpiel, pranie i suszenie włosów przyczyniają się do powstawania bardzo niekorzystnej dla naszych dróg oddechowych wilgoci. Z tego względu prawidłowo zaprojektowana wentylacja w łazience stanowi jeden z najważniejszych elementów wśród rozwiązań technicznych zastosowanych w domu.

Ile będzie mnie kosztować ogrzewanie?
Koszty ogrzewania domu kotłem Elterm zależą od wielu czynników, najbardziej zaś od samego obiektu ogrzewanego.

Jak skutecznie napełnić płaszcz w wymienniku dwupłaszczowym?
Wymiennik, bojler stanowi bufor energetyczny, magazynujący ciepłą wodę. Aby tak było, należy go w odpowiedni sposób zamontować oraz napełnić. Zaczynamy od demontażu starego zużytego, na jego miejsce wstawiamy nowy. Podłączamy wszystkie śrubunki w gniazda wskazane przez producenta, otwieramy zawory i prawie gotowe.

Na co zwrócić uwagę podczas instalacji odkurzacza centralnego?
Bezproblemowe działanie odkurzacza centralnego oraz całego systemu instalacji rurowej, jest możliwe dzięki unikaniu błędów popełnianych już na etapie wykonywania instalacji centralnego odkurzania.

Jakie informacje zawiera etykieta efektywności energetycznej ErP na urządzeniach grzewczych?
Zgodnie z decyzją Unii Europejskiej najpóźniej we wrześniu 2015 roku wszyscy producenci ogrzewaczy pomieszczeń i ogrzewaczy wielofunkcyjnych oraz zestawów zawierających ogrzewacze pomieszczeń, podgrzewacze wody i zasobniki ciepłej wody użytkowej muszą wdrożyć postanowienia nowej dyrektywy dotyczącej ekologii produktów związanych z energią i nowej etykiety efektywności energetycznej.

Jak instalacja LPG może rozwiązać problem smogu?
Smog stanowi w Polsce realne zagrożenie. Nie zdajemy sobie sprawy ze skali zjawiska, dopóki nie dotkną nas pierwsze objawy zatrucia - ból głowy i kaszel. Okazuje się, że jeden dzień na powietrzu zanieczyszczonym lotnym pyłem odpowiada wypaleniu trzech papierosów. Dlaczego zimą obserwujemy większe zanieczyszczenie powietrza i jak możemy zmniejszyć jego skażenie?

Jak zadbać o poprawną izolację akustyczną szachtów instalacyjnych?
Hałas to temat, o którym w nowoczesnej architekturze mówi się głośno. Pod tym względem elementem wyjątkowo newralgicznym są maszynownie, szachty instalacyjne oraz systemy dystrybucji powietrza. Wraz z ekspertem Paroc podpowiadamy, jak zadbać o prawidłowe parametry akustyczne podczas izolacji tego typu miejsc.

Jak przebiegają formalności urzędowe przy budowie oczyszczalni biologicznej?
Budowa oczyszczalni przydomowej o dobowej przepustowości do 7,5 m3 nie wymaga pozwolenia na budowę. Jednak należy co najmniej na 30 dni przed zamierzonym terminem rozpoczęcia robót budowlanych dokonać zgłoszenia zamiaru budowy w administracji budowlanej (wydział architektury i budownictwa) właściwego dla inwestycji starostwa powiatowego.

W jaki sposób połączyć siłownik z zaworem mieszającym?
AFRISO prezentuje film poradnikowy, w którym pokazany jest montaż nowego zaworu ARV ProClick z siłownikiem ARM ProClick.

Jak prawidłowo wyprowadzić komin ponad dach?
Komin wystający ponad dach jest narażony na wiele "niebezpieczeństw". Zmienna aura może z czasem przyczynić się do uszkodzeń pokrycia dachowego, tynku oraz miejsc, w których trzon kominowy przechodzi przez połać dachu. W pewnym momencie mogą pojawiać się zacieki na poddaszu a nawet nieszczelności w kanałach. Można jednak temu zapobiec.