Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
AS PPH Producent odwodnień liniowych i punktowych
Jaka jest zasada działania monolitycznych odwodnień szczelinowych?
Firma AS PPH jest polskim producentem odwodnień liniowych, które spełniają wymogi normy PN-EN 1433:2005 i posiadają oznakowanie CE. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na produkty, firma AS wprowadziła w na rynek dużo prostsze w montażu odwodnienia szczelinowe monolityczne żelbetowe „typu I”, które nie wymagają wykonania obetonowania bocznego.
Salher
Jak wygląda zużycie wody i produkcja ścieków sektorze turystyki w 2017
Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2017 Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Turystyki na rzecz Rozwoju, uznając ważną rolę zrównoważonej turystyki jako pozytywne narzędzie ochrony środowiska, poprawiające jakość życia i gospodarkę lokalną.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Kondensacyjny kocioł gazowy skuteczną bronią w walce ze smogiem
Zmiana sposobu ogrzewania domu na nowoczesną instalację z kondensacyjnym kotłem gazowym niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest niewielka emisja szkodliwych substancji do atmosfery, co przekłada się na lepszą jakość powietrza, wolną od pyłów zawieszonych. W ten sposób nie zatruwamy siebie i środowiska, a nasze zdrowie jest w lepszej kondycji.
INTER-PLAST
Jak wykorzystać wnękę w łazience?
Mogłoby się wydawać, że zagospodarowanie wnęki w łazience stanowi nie lada wyzwanie, jednak w rzeczywistości może być pretekstem do ciekawej aranżacji wnętrza. We wnęce można ukryć funkcjonalne szafki, kosz na pranie, pralkę a nawet kabinę prysznicową. Realizacja to tylko kwestia pomysłu.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Powietrzna pompa ciepła w modernizacji starej instalacji grzewczej
Nowoczesne technologie wykorzystujące odnawialne źródła energii zdobywają coraz większą liczbę zwolenników. Nie inaczej jest z powietrznymi pompami ciepła, które idealnie sprawdzą się przy modernizacji istniejących instalacji grzewczych, np. z klasycznym kotłem gazowym. Oprócz zalet czysto ekonomicznych, takie rozwiązanie ma także wiele walorów użytkowych.
Watersystem
Gorąca kąpiel - ostrożnie z dziećmi!
Towarzystwo zrzeszające profesjonalne Spa (The Association of Pool & Spa Professionals, APSP) przypomina o zaleceniach dotyczących bezpieczeństwa korzystania z gorących kąpieli w jacuzzi i łaźni parowej.
Ekopol
Przydomowa oczyszczalnia ścieków, a studnia głębinowa
Obecne domy jednorodzinne zazwyczaj zostają podłączone do miejskiej sieci kanalizacyjnej oraz wodociągowej. Coraz rzadziej zdarza się, że istnieje potrzeba rozwiązania takich przyłączy w inny sposób. Co jednak, jeżeli taka sytuacja nastąpi?
Orte Polska
Jak należy przechowywać pellet?
Większość producentów zaleca, aby przechowywać biopaliwo w miejscu suchym i nienarażonym na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych.
Immergas
Czy podłogówka to idealne ogrzewanie dla alergika?
Z badań wynika, że w okresie zimowym niemalże jedna czwarta społeczeństwa walczy z uporczywą alergią na kurz. Dzieje się tak najczęściej przy wykorzystaniu standardowych metod ogrzewania, które wzmagają ruch powietrza w pomieszczeniu, powodując szybsze rozprzestrzenianie kurzu. Z oczywistych powodów całkowita rezygnacja z ogrzewania pomieszczeń w których przebywa alergik jest niemożliwa. Idealnym rozwiązaniem tego problemu okazuje się być ogrzewanie podłogowe.
KAN
O czym należy pamiętać przed ułożeniem ogrzewania podłogowego?
Podczas wyboru ogrzewania płaszczyznowego należy sprawdzić możliwość jego zastosowania w danym rozwiązaniu architektonicznym. Należy również określić docelowe źródło ciepła (kocioł tradycyjny, gazowy lub olejowy czy może źródło niskotemperaturowe jak kocioł kondensacyjny czy pompa ciepła). Ma to zdecydowany wpływ na konieczność stosowania dodatkowych układów mieszających bądź to w samej kotłowni bądź przy rozdzielaczach instalacyjnych.
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Jak gromadzić i wykorzystywać deszczówkę?
Zbieranie deszczówki jest idealnym sposobem na zredukowanie kosztów rachunków za wodę w gospodarstwach jednorodzinnych. Takie działania nie są trudne, a korzyści ze zbierania wody deszczowej jest bardzo wiele. Jak najłatwiej zgromadzić i jak najlepiej wykorzystać deszczówkę? Na to pytanie odpowiadamy już teraz.
Immergas
Czy przewymiarowanie kotła gazowego powoduje wzrost zużycia gazu?
Im większa moc z jaką pracuje palnik kotła, tym większe jest zużycie gazu. W przypadku kotłów z palnikami modulowanymi maksymalna moc palnika powinna być taka, aby kocioł mógł zabezpieczyć maksymalne zapotrzebowanie instalacji odbiorczej na moc.
Global Tech
Jak zamontować gruntowy wymiennik ciepła Global?
W celu uproszczenia procesu montażu kolektory zbiorcze oraz rozdzielające dostarczane są na plac budowy już wykonane. Wykonanie kolektorów odbywa się wg wcześniejszych ustaleń opartych na wytycznych z projektu GWC. Na placu budowy pozostaje jedynie połączyć rury samego GWC do kolektorów.
Thermoval Polska
Jak sterować elektrycznym ogrzewaniem podłogowym?
Maty grzejne mogą służyć jako podstawowy system ogrzewania lub stanowić uzupełnienie układu już istniejącego. Przyklejone bezpośrednio do podłoża i pokryte 5–10-milimetrową warstwą wyrównawczą przekazują bardzo szybko ciepło posadzce, zapewniając jej odpowiednią temperaturę. Metoda ogrzewania podłogi sprawdza się przede wszystkim w łazienkach, kuchniach, holach, przedsionkach i innych strefach użytkowych.
Zielone Oczyszczalnie
Oczko wodne - filtr czyszczący
Czysta, przezroczysta woda z roślinami i często rybkami – to jest to czego wszyscy oczekujemy. Bywa jednak, że woda szczególnie latem w wakacje, kiedy chcemy relaksować się nad naszym oczkiem przypomina "zieloną zupę", do tego nieciekawie pachnącą. Wiele firm śpieszy na ratunek naszych marzeń, propozycje najczęściej sprowadzają się do dodawania różnych środków chemicznych, mniej lub bardziej skutecznych ale na krótko.