Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Czy gniazdka i łączniki elektroinstalacyjne mogą być modne?
Oryginalna linia, dopasowana kolorystyka i funkcjonalność - wszystkie te składniki to przepis na idealny osprzęt elektryczny pasujący do wielu różnorodnych aranżacji. Oferta rynkowa jest bardzo szeroka - konkretne modele różnią się między sobą subtelnymi, acz wyrazistymi detalami, które najlepiej pasują do określonych wnętrz.

Jak dobrać system ogrzewania przeciwoblodzeniowego do rynien i rur spustowych?
Kable grzejne umieszcza się w rynnach, rurach spustowych i korytach odpływowych. Ich zadaniem jest niedopuszczenie do pojawienia się lodu w rynnach i rurach spustowych i umożliwienie swobodnego odpływu wody z dachu. Dzięki systemowi PROTEKTOR czy COMFORT KABEL woda spływa po ciepłym kablu grzejnym i nigdy nie zamarza.

Fotowoltaika off-grid czy on-grid?
Wybór instalacji fotowoltaicznej nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony musisz zadecydować, ile paneli słonecznych chcesz zamontować, gdzie będą zlokalizowane (na dachu czy gruncie), jakiego producenta system kupujesz. Do tego dochodzi jeszcze jedno z najważniejszych pytań, czyli na jaki rodzaj instalacji fotowoltaicznej się zdecydować: off-grid, czy on-grid.

Jak działa fotowoltaika?
Chcesz skorzystać z odnawialnych źródeł energii i słyszałeś/-aś, że panele fotowoltaiczne to dobry wybór na start? Mamy dobrą wiadomość – to prawda! Pozyskując energię promieniowania słonecznego, masz w swoim domu/biurze darmowy prąd, co przy rosnących cenach energii zdecydowania się opłaca. Ale jak to wszystko działa? Wyjaśniamy.

Jak prawidłowo wybrać i zrealizować elektryczne ogrzewanie podłogowe?
Elektryczne ogrzewanie podłogowe przeżywa swój renesans. Powodem tych trendów jest bardzo atrakcyjna cena wykonania takiej instalacji, z drugiej strony ten rodzaj ogrzewania pozwala na uzyskanie maksymalnego komfortu termicznego w pomieszczeniach.

MONOBLOK: pierwszorzędna pompa ciepła
Wydajnie pracujący system potrzebuje odpowiednio dobranych komponentów instalacji, dlatego w ofercie pakietowej MONOBLOK od STIEBEL ELTRON znajdują się zestawy pomp ciepła oraz central wentylacyjnych wraz z doskonale dobranym osprzętem. Skorzystaj z akcji MONOBLOK i przekonaj się jak łatwo można oszczędzać ze STIEBEL ELTRON!

Największe fakty i mity o systemie rekuperacyjnym
Rekuperacja to w największym skrócie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. W przeciwieństwie do tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej, system z rekuperatorem jest nowoczesną metodą umożliwiającą ciągłą cyrkulację powietrza. W jaki sposób działa rekuperacja i jakie są największe fakty oraz mity o tym systemie?

Gruntowa pompa ciepła - ile możesz dzięki niej zyskać?
Od czego zależy wybór pompy ciepła? Jakie są realne korzyści wynikające z wyboru gruntowej pompy ciepła? Jak wyglądają roczne koszty użytkowania tego sprzętu? I wreszcie - ile możemy zyskać dzięki gruntowej pompie ciepła?

Czym się wyróżnia system KAN-therm ultraPRESS?
KAN, polski producent nowoczesnych systemów instalacyjnych, nie zwalnia tempa. Doskonale znany i sprawdzony w praktyce w niejednej realizacji system KAN‑therm Press przeszedł "ultra" metamorfozę, aby w jeszcze większym stopniu sprostać oczekiwaniom klientów i biznesowych partnerów marki. Czym zatem wyróżnia się system KAN‑therm ultraPRESS?

Hybrydowa pompa ciepła - wszystko, co musisz o niej wiedzieć
Hybrydowe ogrzewanie łączy dwa źródła ciepła: gazowy kocioł kondensacyjny i pompę ciepła powietrze-woda. Jest rozwiązaniem ekologicznym i ekonomicznym. Pozwala na niezależność od cen energii oraz gazu - wybiera źródło zasilania, które jest korzystniejsze w danym momencie. Hybrydową pompę ciepła można wykorzystać do podgrzewania wody bieżącej i do centralnego ogrzewania domu. Sprawdź, co jeszcze musisz wiedzieć o hybrydowej pompie ciepła.

Co to jest hybrydowa pompa ciepła?
Hybrydowa pompa ciepła jest urządzeniem, które łączy zalety pompy powietrze-woda i kotła kondensacyjnego. Działa zatem wykorzystując jednocześnie energię odnawialną i gaz. Stosowana jest do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody.

Jakie korzyści daje powietrzna pompa ciepła STIEBEL ELTRON Monoblok?
Monoblok to powietrza pompa ciepła do nowych i modernizowanych budynków. Jest ekologiczna, cicha, można podłączyć ją do systemu wentylacji, który umożliwia centralną regulację temperatury i jakości powietrza, i pozwala na optymalizację kosztów ogrzewania, przygotowania ciepłej wody i chłodzenia jej.

Jakie są zalety łączników sterowanych dotykiem?
Seria nowoczesnych łączników elektronicznych do sterowania oświetleniem, które są wyposażone w panel dotykowy, idealnie wpisuje się w nowoczesną architekturę eleganckich pomieszczeń. Ma prostą, estetyczną formę, która daje duże możliwości tworzenia funkcjonalnych zestawów łączników.

Jak oszczędzać energię elektryczną? Inteligentne technologie, które dbają o nasz budżet
Rachunki za energię elektryczną i za ogrzewanie są ogromną częścią domowych wydatków. Nasze przyzwyczajenia nie pomagają: zostawianie włączonych świateł wtedy, gdy wychodzimy z pokoju, zapominanie o wyłączaniu telewizora czy ogrzewanie pomieszczeń, gdy nie jest to konieczne - wszystko to podnosi koszty mieszkania. Zmiana nawyków nie zawsze jest łatwa. Na szczęście z pomocą przychodzą inteligentne technologie.

Piec akumulacyjny - ETT Plus, seria niska STIEBEL ELTRON - w czym tkwi jego sekret?
Piece akumulacyjne są rozwiązaniem przeznaczonym dla użytkowników, którzy chcą ogrzewać domy czy pomieszczenia biurowe prądem. Specyficzna konstrukcja pieca pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. W jaki sposób?