Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Brann
Folia grzewcza FELIX w parze z pompą do c.w.u. Edel
Coraz większym zaufaniem klientów cieszą się systemy ogrzewania powierzchniowego na podczerwień - a dokładnie folia grzewcza. Jednym z czołowych jej producentów jest FELIX. Co bardzo ważne - systemy z folią grzewczą dotowane są w Programie Czyste Powietrze.
Stiebel Eltron Polska
STIEBEL ELTRON: wentylacja z odzyskiem ciepła
Na jakość powietrza, którym oddychamy bezpośredni wpływ ma działalność człowieka. Smog to nie jedyny kłopot, z jakim muszą mierzyć się nasze płuca. Kolejnym problemem są wszechobecne pyłki wywołujące alergie. Obecnie, nie ma zatem okresu w ciągu roku, w którym szkodliwe substancje nie atakowały naszego układu oddechowego - w okresie wiosenno-letnim to wciąż pojawiające się alergie, w jesienno-zimowym - unoszący się smog. STIEBEL ELTRON wskazuje, jak można dbać o środowisko i własny portfel.
REGULUS - system
Domy szkieletowe, domy z bala - jak ogrzewać?
Współczesne bardzo ciepłe domy - budowane techniką szkieletową i inne o konstrukcji drewnianej - w przeciwieństwie do domów murowanych z elementami betonowymi, charakteryzują się bardzo niską akumulacyjnością ciepła. Jak skutecznie je ogrzewać i jaki system wybrać?
Akra
Magnetyzery Ecomag® - Rzecznik Praw Obywatelskich o wodzie z kranu
Chociaż wodociągi dostarczają nam coraz lepszą wodę to popsuć ją może stan instalacji w domach. Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO) zwraca uwagę, że polskie prawo nie określa kto jest zobowiązany do kontroli jakości wody w instalacji wewnętrznej budynków. Na tym odcinku nie jest ona kontrolowana.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Czy pompy ciepła typu powietrze-woda Alezio M i Alezio M V200 to wciąż ogrzewanie elektryczne?
Powietrzne pompy ciepła to doskonała propozycja nie tylko dla tych, którzy dbają o ochronę środowiska. Ich główną zaletą jest niezależność od wahających się na rynku cen nośników energii, np. cen gazu oraz niskie koszty eksploatacyjne. To rozwiązanie przyszłości, które sprawdzi się zarówno w nowym, jak i modernizowanym domu.
Panasonic Heating & Cooling Solutions
Ciepły i przytulny dom z urządzeniami Panasonic
W tym roku wielu z nas spędziło w domach więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej i nie inaczej będzie zimą. Ponieważ dni stają się coraz krótsze, a temperatury na zewnątrz coraz niższe, nadchodzi najlepszy moment na to, aby pomyśleć o cieple i komforcie naszych domów. W związku z tym Panasonic Heating & Cooling ma do zaoferowania szereg rozwiązań, w tym m.in. pompy ciepła oraz technologię nanoe™ X, dzięki którym możliwe jest stworzenie doskonałego środowiska do życia, pracy i wypoczynku.
PPH WADEX S.A.
Czy systemy odprowadzania spalin z tworzyw sztucznych to dobry pomysł?
Dynamiczny rozwój w ostatnich dziesięcioleciach branży chemicznej spowodował, że nie ma praktycznie dziedziny życia, gdzie nie mielibyśmy do czynienia z produktami wykonanymi z tworzywa sztucznego lub ze znaczącym jego udziałem.
HITZE - polski producent kominków
Kominki - dlaczego są tak popularne?
Kominek każdemu wnętrzu doda niepowtarzalnego charakteru i ciepła. Zapach drewna, w duecie z widokiem płomieni, wycisza oraz relaksuje. Właśnie dlatego zlokalizowany w centrum domu, najczęściej w salonie, stanowi idealne tło dla wieczornego czytania książki czy zimowych spotkaniach w gronie rodziny. To ozdoba, która sama w sobie komponuje się z każdym wnętrzem i zawsze wygląda dobrze.
Wentylacja grawitacyjna - czym jest i na co należy zwrócić uwagę?
Wentylacja grawitacyjna to bezsprzecznie najczęściej stosowany rodzaj wentylacji w domach jednorodzinnych. Jej sprawność wpływa na jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń, a to przekłada się na komfort życia domowników. Dowiedz się, co wpływa na efektywność wentylacji oraz co jest najistotniejsze w kanale wentylacyjnym.
Komin-Flex
Z jakim kominem będzie najlepiej pracował kocioł kondensacyjny?
W przypadku kotłów kondensacyjnych mamy do czynienia z dwoma podstawowymi parametrami spalin: są to spaliny mokre, a w przewodach występuje nadciśnienie.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Poradnik dla użytkowników kotłów kondensacyjnych
Kotły kondensacyjne to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań do ogrzania pomieszczeń oraz ciepłej wody użytkowej. Zmiana sposobu ogrzewania domu na nowoczesną instalację z kondensacyjnym kotłem gazowym niesie ze sobą wiele korzyści.
Daikin Airconditioning Poland
Jak najskuteczniej wykorzystywać klimatyzację?
Z klimatyzatora, jak z każdego innego urządzenia pobierającego energię elektryczną, należy nauczyć się korzystać w ekonomiczny sposób. Jeżeli chcemy jak najmniej odczuć koszty schładzania mieszkania podczas upałów, musimy wiedzieć, jak poprawnie ustawić pracę klimatyzacji.
Brann
Kocioł pulsacyjny Pulsator. Technologiczny przełom czy zbędny wydatek?
Stając przed wyborem źródła ciepła należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę urządzenia oraz jego popularność, ale przede wszystkim oszczędności, jakie może przynieść nam jego użytkowanie w perspektywie kilku sezonów grzewczych. Liczne programy dotacyjne pozwalają przeznaczyć na modernizację kotłowni więcej środków niż zakładaliśmy, a co za tym idzie - pokusić się o urządzenie wyższej klasy, cechujące się lepszymi parametrami oraz dłuższą żywotnością.
Jak działa wentylacja grawitacyjna?
Najczęściej spotykanym rodzajem wentylacji w polskich domach jest wentylacja grawitacyjna. Jest to wentylacja pasywna, oparta o działanie sił przyrody – w głównej mierze efektu kominowego.
Stiebel Eltron Polska
Dlaczego kontrolowana wentylacja z odzyskiem ciepła to przyszłość?
Średnio ponad 80% swojego życia spędzamy w budynkach. Wprowadzając kontrolowaną wentylację, można poprawić jakość powietrza i nie marnować bez sensu ciepła podczas wietrzenia pomieszczeń. Z doświadczonym projektantem można również uzyskać atrakcyjne dofinansowanie z programu CZYSTE POWIETRZE.