Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Czym kierować się przy wyborze pompy ciepła? Postaw na wsparcie techniczne!

Na etapie wyboru pompy ciepła przyszły nabywca porównuje wiele czynników, na podstawie których podjęta zostanie ostateczna decyzja co do marki i konkretnego modelu urządzenia. Zwykle kluczową rolę odgrywają parametry wydajnościowe, deklarowane w charakterystykach produktów. Już tutaj należy przestrzec przed zbyt "naiwnym" traktowaniem przedstawianych charakterystyk. Producenci, zwykle z rynku azjatyckiego, często przeszacowują swoje urządzenia lub też celowo zmieniają warunki, w których podawany jest popularny współczynnik COP. Jednak oprócz samych charakterystyk technicznych istotną rolę odgrywa wsparcie serwisowe oferowane przez producenta pompy ciepła. W niniejszym artykule przyjrzymy się polskiemu producentowi pomp ciepła marki SOLA, który postawił duży nacisk na jakość i dostępność serwisu.

Czym kierować się przy wyborze pompy ciepła? Postaw na wsparcie techniczne!
SOLA Pompy ciepła z inteligentną krzywą grzewczą
sola.com.pl
SOLA Pompy ciepła z inteligentną krzywą grzewczą
Dane kontaktowe:
+48 519 800 039 / DZIAŁ HANDLOWY, +48 530 959 386 / DZIAŁ TECHNICZNY
ul. Biecka 21A, 38-300 Gorlice

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

ZNACZENIE SERWISU POMP CIEPŁA

Pompa ciepła to dosyć skomplikowany produkt, który tak jak wszystkie urządzenia elektroniczne, może ulec awarii. Sama konfiguracja, przyłącz i odpowiednie nastawy także wymagają specjalistycznej wiedzy. To wreszcie coroczne przeglądy konserwacyjne, które utrzymują odpowiedni stan urządzenia. Biorąc powyższe czynniki pod uwagę, wsparcie i dostępność oficjalnego serwisu producenta pomp ciepła wydaje się absolutnym "must have".

Niestety rzeczywistość okazuje się być inna. Wielu producentów koncentruje się jedynie na sprzedaży produktu i na tym kończy swoje działania. Zupełnie inne podejście prezentuje producent pomp ciepła marki SOLA, który jest blisko swoich klientów nie tylko za sprawą lokalizacji (w pełni polska produkcja), ale także ze względu na dynamiczny rozwój sieci oficjalnych serwisantów swoich urządzeń.

BLISKO KLIENTA - JAK DZIAŁA SERWIS POMP CIEPŁA SOLA?

Na stronie internetowej producenta pomp ciepła SOLA znajduje się wykaz oficjalnych serwisantów, którzy dostępni są bez przerwy dla posiadaczy tych urządzeń. Baza przedstawiona jest w formie przystępnej mapki, gdzie użytkownik może z łatwością odnaleźć serwisanta w swojej okolicy. Sieć jest nieustannie rozwijana i z każdym tygodniem mapa się zagęszcza.


Liczba oficjalnych serwisantów stale się powiększa!

Kim są serwisanci? To osoby, które posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie montażu i obsługi pomp ciepła i przeszli odpowiednie szkolenie, prowadzone bezpośrednio przez producenta. Warunek odpowiedniego doświadczenia jest niezbędny, by mogły zostać podjęte rozmowy na temat współpracy.

Po przejściu pierwszego etapu weryfikacji związanego z doświadczeniem i wiedzą, przyszły serwisant zapraszany jest na szkolenie, które prowadzone jest bezpośrednio w siedzibie producenta pomp ciepła SOLA. Obejmuje ono zakres wiedzy merytorycznej oraz praktycznej. Po odbytym szkoleniu oraz wykazaniu się odpowiednią wiedzą i kompetencjami, instalator zostaje włączony w sieć oficjalnych serwisantów pomp ciepła SOLA.

OPIEKA GWARANCYJNA I POGWARANCYJNA

Pompy ciepła SOLA objęte są aż 6-letnią gwarancję producenta. Gdy tylko użytkownik dostrzeże ewentualne nieprawidłowości w działaniu urządzenia lub cokolwiek wzbudzi jego niepokój, do jego dyspozycji znajduje się baza przeszkolonych serwisantów, którzy niezwłocznie podejmują odpowiednią interwencję. Z racji, że pompy ciepła produkowane są w Polsce, serwisanci mają także bezpośredni i szybki kontakt z producentem, co jest swego rodzaju ewenementem i mocnym przywilejem.

Pompy ciepła SOLA objęte są aż 6-letnią gwarancję producenta.
Pompy ciepła SOLA objęte są aż 6-letnią gwarancję producenta.

POCZUJ SIĘ JAK U SIEBIE!

Pompy ciepła produkowane w Polsce, rozwinięta siatka autoryzowanych serwisantów, bliskość relacji na linii serwisant – producent to już nie coś, na co musimy patrzeć z zazdrością, ale realny przywilej, dostępny dosłownie na wyciągnięcie ręki. Nabywcy pomp ciepła w Polsce nie muszą już dzwonić na zagraniczną infolinię czy otrzymywać wiadomości przetłumaczonych za pomocą popularnego translatora.

Pompy ciepła SOLA to najlepszy wybór!
Pompy ciepła SOLA to najlepszy wybór!

Decydując się na montaż pompy ciepła SOLA zarówno ostateczny nabywca jak i instalator może czuć się komfortowo, mając do dyspozycji szeroką bazę autoryzowanych serwisantów i możliwość bezpośredniego kontaktu z producentem.

źródło i zdjęcia: SOLA