Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Blachy Pruszyński
Jakie są główne kryteria doboru systemu rynnowego i materiału, z którego jest on wykonany?
Komentarza udziela Sławomir Góraj z Grupy Pruszyński. Kompletny system orynnowania składa się z rynien poziomych, rur spustowych oraz elementów łączących i mocujących takich jak: kolanka, mufki, haki, sztucery, trójniki czy narożniki.
Ruukki Polska
Dachowe porady - Doktor Dach
Wykonanie dachu to jeden z ważniejszych etapów budowy domu lub jego remontu. Nie można więc sobie pozwolić na popełnienie błędów. Każdy, kto wybierze produkty z oferty firmy Ruukki Polska może skorzystać z fachowej pomocy ekspertów.
Ruukki Polska
Finnera - blachodachówka na skomplikowany dach
Zwykle do krycia dachów o skomplikowanym kształcie poleca się dachówki ceramiczne lub cementowe. Równie dobrze jak one sprawdza się oryginalna blachodachówka modułowa Finnera.
Ruukki Polska
Jak przygotować dach do zimy?
Właściwe przygotowanie dachu przed nadejściem zimy pozwoli nie tylko uniknąć rozczarowania wiosną, ale również zaoszczędzić czas i pieniądze. Pielęgnacja jest przecież znacznie łatwiejsza niż kosztowny remont pokrycia dachu i wykończenia poddasza. Michał Jabłonkowski, ekspert firmy Ruukki Polska, radzi w jaki sposób to zrobić, aby nie zniszczyć blachodachówki.
Ceramiczne materiały budowlane - zawsze pewna inwestycja
Trudne czasy skłaniają do tego, żeby w budownictwie sięgać po materiały uniwersalne i sprawdzone przez setki lat, o wysokiej estetyce, a przede wszystkim - o dużej trwałości, która przekłada się na ich wartość.
Jak wykonać twardą obróbkę komina?
Odpowiedzi na to pytanie udzieli Roman Tereszczak, ekspert z firmy Röben.
Ruukki Polska
Blachodachówka: Polecane rozwiązanie na dach remontowany
Powody wymiany pokrycia dachowego bywają różne. Do najczęstszych należą m.in. fatalny stan obecnego dachu, chęć podniesienia wartości domu i jego walorów estetycznych, niedostateczna izolacja oraz konieczność usunięcia niebezpiecznego dla zdrowia azbestu.
Modne materiały budowlane
Tradycyjne czy nowoczesne - jakie materiały ceramiczne są bardziej modne? Budując lub remontując, warto być na bieżąco z rynkowymi trendami.
Miękka obróbka komina
Miejsce, gdzie komin przechodzi przez połać dachową, można uszczelnić na dwa sposoby: tzw. obróbką twardą lub obróbką miękką.
Ruukki Polska
Dach na lata – jak konserwować stalowe pokrycia dachowe?
Sekret utrzymania stalowego pokrycia dachowego w idealnym stanie jest prosty. Składają się na niego wybór produktu wysokiej jakości oraz odpowiednia konserwacja. Ta ostatnia nie jest kłopotliwa, wymaga jednak stosowania się do kilku podstawowych zasad.
Montaż dachówek bez tajemnic
Choć każda budowa jest inna i montaż pokrycia trzeba dobrać m.in. do kształtu dachu oraz do lokalizacji domu, istnieją ogólne zasady, których trzeba przestrzegać. Na co zwrócić szczególną uwagę?
Blachy Pruszyński
Montaż blachodachówki modułowej - mocowanie listwy startowej oraz paneli blachodachówki
Na to, czy dach będzie w dobrym stanie składa się wiele elementów. Kluczową sprawą jest fachowe położenie pokrycia na połaci przez ekipę dekarską.
Ładnie i praktycznie wokół domu
Wiosna to dobry czas na wprowadzenie zmian wokół domu i urozmaicenie otaczającej nas scenerii. Warto przyjrzeć się uważniej nawierzchniom, stanowiącym ważny element przydomowego krajobrazu.
Ruukki Polska
Dlaczego warto stawiać na zrównoważone budownictwo?
Oszczędność energii w użytkowaniu końcowym, ochrona wartości nieruchomości, sprostanie zaostrzającym się normom prawnym czy reputacja firmy stosującej zrównoważone rozwiązania – to najważniejsze wnioski ze zleconego przez fiński koncern Ruukki badania opinii na temat energooszczędnego budownictwa.