Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Czy na każdym dachu sprawdzi się dachówka ceramiczna?

Remont dachu to duże przedsięwzięcie nie tylko ze względów technicznych i finansowych, ale również prawnych.

Czy na każdym dachu sprawdzi się dachówka ceramiczna?
Wienerberger Ceramiczne dachówki połaciowe
wienerberger.pl budogram.pl
Wienerberger Ceramiczne dachówki połaciowe
Dane kontaktowe:
22 514 20 20
Plac Konesera 8, 03-736 Warszawa
Zobacz firmę w innym dziale: Elementy ceramiczne

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Pokrycie z dachówki ceramicznej 

W zależności od usytuowania budynku i jego rodzaju, prace budowlane należy zgłosić w starostwie minimalnie 21 dni przed ich rozpoczęciem. Przy wymianie pokrycia należy kierować się nie tylko ceną materiałów, z których je wykonamy, ale przede wszystkim ich jakością i trwałością.

Remonty dachów przeprowadzane są w różnym zakresie, jeśli jednak połać, której więźba przystosowana była do lekkich płyt włókno-cementowych, bitumicznych czy azbestowo- cementowych (eternit), wymieniamy na dachówki ceramiczne, powinniśmy sprawdzić wymiary i rozstaw krokwi i ewentualnie je wzmocnić.

Ceramika jest stosunkowo ciężkim materiałem, dzięki czemu nawet silny wiatr nie jest w stanie zerwać całej połaci. W efekcie dachy są bardziej odporne na niszczycielskie działanie wiatru, a ewentualnie zerwane pojedyncze dachówki można łatwo i szybko uzupełnić.

Wbrew pozorom więźba pod dachówkę ceramiczną nie jest dużo droższa od konstrukcji przeznaczonej pod lekkie pokrycia. Zwykle wystarczy zwiększyć wysokość krokwi o 1–2 cm, co w przypadku domu jednorodzinnego średniej wielkości stanowi koszt kilkuset złotych. Ceramiczne dachy doskonale tłumią hałasy z zewnątrz, dzięki czemu w pokrytych nimi domach można zaadaptować poddasze na dodatkową przestrzeń użytkową, ciesząc się w jego wnętrzu wyjątkowym komfortem akustycznym.

Autor: Maciej Brzozowski, Menadżer produktu ds. rozwiązań dachowych WIENERBERGER