Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Izolacja fundamentów
Kluczowym etapem budowy domu jest postawienie fundamentów. Stanowią podparcie dla całej konstrukcji budynku oraz zabezpieczają obiekt przed wnikaniem wód gruntowych do wnętrza. Istotne znaczenie na tym etapie prac budowlanych ma zastosowanie odpowiedniej izolacji fundamentów. Decydującą rolę przy wyborze właściwego rozwiązania mają warunki panujące na działce oraz plan zagospodarowania przestrzennego. Dla prawidłowej oceny zasadne jest przeprowadzenie badań geotechnicznych.

Bezpieczeństwo na i pod dachem
Komunikacja dachowa oraz płotki przeciwśnieżne to jedne z ważniejszych akcesoriów dachowych. Odpowiadają za bezpieczeństwo zarówno na, jak i pod dachem.

Wadliwy materiał na budowie: rękojmia i odpowiedzialności wykonawcy w świetle prawa
Wielu wykonawców zetknęło się z sytuacją, gdy klient-inwestor proponował prace budowlane z użyciem zakupionych już materiałów. Takie przypadki zgłaszali dekarze, uczestnicy programu branżowego SUPERDEKARZ. O tym, w jaki sposób wykonawca może uniknąć odpowiedzialności za zakupiony materiał i jego wady, oraz o odpowiedzialności wynikającej z rękojmi, rozmawiamy z mec. Rafałem Kufietą z Kancelarii Prawnej Rafał Kufieta z Wrocławia, eksperta portalu www.superdekarz.pl.

Materiał zakupiony przez inwestora, czyli kiedy i za co dekarz ponosi odpowiedzialność?
Jak uniknąć konfliktów z inwestorem, gdy zdecydował się na samodzielny zakup produktów, i za co może ponosić odpowiedzialność wykonawca – na pytania portalu www.superdekarz.pl odpowiada mec. Rafał Kufieta z Kancelarii Prawnej Rafał Kufieta we Wrocławiu.

Co musisz wiedzieć o dachach ze stali?
Dach stalowy to coś więcej, niż sama blachodachówka. Obejmuje on także podkonstrukcje, systemy rynnowe, elementy bezpieczeństwa dachowego, obróbki blacharskie i wiele innych elementów oraz akcesoriów, które zostały przedstawione poniżej.

Jak wybrać dobrego dekarza?
Eksperci z branży budowlanej podkreślają, że najczęstszą przyczyną reklamacji nie jest wcale słaba jakość produktu, a zastosowanie go niezgodnie z instrukcją producenta. Dlatego wybór ekipy, która wykona inwestycję, jest kluczowy. Jak zatem wybrać dobrego dekarza?

Wiązary Burkietowicz: Jak znaleźć więźbę idealną? 10 wskazówek
PROFESJONALNIE ZAPROJEKTOWANA – projekt więźby dachowej powinien być przygotowany specjalnie dla Ciebie, dostosowany do konstrukcji budynku i spełniający wszystkie Twoje wymagania. Profesjonalny projekt to podstawowe prawo każdego klienta i to właśnie on odróżnia profesjonalistów od reszty.

Jak należy czyścić stalowy dach?
W normalnych warunkach powierzchnia oczyszczana jest w stopniu wystarczającym przez deszcz, jednak co roku należy usuwać z dachu liście, gałęzie i inne zanieczyszczenia nie spłukane przez deszcz. Każdego roku należy również czyścić kosze dachowe oraz systemy rynnowe.

Jak przygotować dach do zimy?
Właściwe przygotowanie dachu przed nadejściem zimy pozwoli nie tylko uniknąć rozczarowania wiosną, ale również zaoszczędzić czas i pieniądze. Pielęgnacja jest przecież znacznie łatwiejsza niż kosztowny remont pokrycia dachu i wykończenia poddasza.

RRS: Montaż systemu rynnowego
Właściwy montaż systemu gwarantuje Państwu szybkie i pewne odprowadzenie wody z połaci dachowych przez cały czas jego użytkowania oraz ograniczenie zabiegów konserwacyjnych wyłącznie do oczyszczania rynien z liści.

Przygotuj dach na powitanie zimy
Zanim spadnie pierwszy śnieg a mrozy zniechęcą nas do prac wokół domu, warto sprawdzić, w jakiej kondycji znajduje się dach twojego domu. Listopad to ostatni moment, by zdążyć z ewentualnymi pracami konserwacyjnymi. Na co szczególnie zwrócić uwagę podczas takiego przeglądu – radzą doświadczeni dekarze zrzeszeni w ramach branżowego programu SUPERDEKARZ.

Budmax-Metal: Jak przystąpić do zakupu dachu?
Kiedy uznasz, że Twój dom potrzebuje wymiany dachu, warto żebyś przemyślał wszystkie rozwiązania, by świadomie wybrać najlepsze z nich. Jeśli jednak nie masz na to czasu, nie wiesz na co zwracać uwagę i co będzie miało istotny wpływ na jakość dachu, powierz wybór technologii doświadczonym specjalistom.

Pielęgnacja dachu według Florian Centrum
Gdy arkusze blachodachówek są już ułożone, trzeba sprawdzić, czy w trakcie montażu nie powstały na ich powierzchni rysy. Jeśli tak, trzeba te miejsca oczyścić i pomalować farbą renowacyjną. W przeciwnym razie powstaną tam skupiska rdzy, które będą się rozprzestrzeniać.

Beton czy ceramika – jaką dachówkę wybrać?
Dachówki to jeden z najstarszych materiałów służących do krycia dachów. Wyjątkowa trwałość i estetyka takich pokryć przekonują do siebie rzesze inwestorów. Kiedy już zdecydujemy się na dachówki, stajemy przed wyborem: betonowa czy ceramiczna?

Jak kupować drewno na więźbę - radzi firma Wiązary Burkietowicz
Więźba to bodaj najmniej "medialny" element konstrukcyjny dachu. Niesłusznie. To od jej parametrów zależeć będzie wytrzymałość całej konstrukcji. Niezależnie od typu więźby: prefabrykowanej bądź tradycyjnej, duże znaczenie dla jej trwałości i wytrzymałości mieć będzie zastosowane drewno. Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?