PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Dachówki cementowe

Czy dachówka betonowa to dobry wybór?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Dachówka betonowa, ceramiczna a może po prostu blachodachówka? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wybór pokrycia zależy bowiem od wielu czynników, takich jak np. konstrukcja dachu czy po prostu przekonania inwestora.

Czy dachówka betonowa to na pewno dobry wybór?

Twarda jak skała dachówka betonowa od lat cieszy się zaufaniem i powodzeniem wśród klientów. I nic w tym dziwnego. Dachówki tego typu są wyjątkowo szczelne, trwałe i odporne na pękanie, a co więcej, z upływem czasu ulegają dalszemu utwardzaniu. Ich żywotność sięga niemalże 100 lat, a eleganckie kształty pozwalają latami cieszyć wrażliwe na estetykę oko. Dzięki gładkości powłoki mniej nasiąkają wodą, co poprawia ich mrozoodporność.

Zapewniają całkowite bezpieczeństwo nawet podczas długotrwałego działania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jest to rozwiązanie, które z pewnością będzie spełniało swoję rolę przez wiele lat i marzenia każdego inwestora o bezpiecznym dachu nad głową. Zdecydowanie opcja godna uwagi.

Dachówki betonowe BMI Braas
Dachówki betonowe BMI Braas

Jednym z wielu obecnych na rynku producentów dachówek betonowych jest BMI Brass. Firma należy do międzynarodowego koncernu BMI Group - lidera na rynku pokryć dachowych, którego produkty cieszą się zaufaniem wśród klientów na całym świecie.

Każdy produkt w BMI Braas tworzony jest zgodnie z najwyższymi standardami obowiązującymi w branży. Dachówki betonowe producenta wyróżniają się dzięki zastosowaniu innowacyjnych, najnowocześniejszych technologii, takich jak Cisar i Protegon. Charakteryzują się również wyjątkowo dobrym bilansem ekologicznym. W odróżnieniu od dachówek ceramicznych, które wypalane są w temperaturze ok. 1.000 °C, dachówkom betonowym wystarczy temperatura do 60 °C. Oznacza to oszczędność 70% energii i znaczną redukcję emisji CO2.

W ofercie dachówek betonowych BMI Braas wyróżniamy następujące modele: Celtycka, Bałtycka, Romańska Aerlox, Reviva, Teviva, Tegalit Protegon oraz Classic.

Poszczególne propozycje różnią się kształtem, rozmiarem, kolorem, ale także wieloma parametrami technicznymi, które wpływają na ich walory użytkowe. W zależności od gustu, potrzeb jak również możliwości dachu, każdy znajdzie coś dla siebie. Warto przy wyborze określonego modelu poradzić się doświadczonego dekarza lub pracownika centrum dystrybucyjnego materiałów budowlanych.

źródło i zdjęcia: Monier Braas