Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Arbet
Czy chciałbyś mieszkać w domu pasywnym?
Wybudować dom tanio, użytkować go oszczędnie – to, co kiedyś było marzeniem nie do spełnienia, dziś można zrealizować inwestując w budowę domu pasywnego. Budownictwo pasywne wciąż postrzegane jest jako kosztowne: owszem, eksploatacja jest tania, ale koszty budowy wydają się wysokie.
Baumit
Jakie korzyści zimą i latem przyniesie ocieplenie budynku?
Przygotowując się do budowy domu, sprawdzamy różne rozwiązania i staramy się wybrać najwłaściwsze, najbardziej dopasowane - zarówno do naszych oczekiwań, jak i zasobności portfela. Pojawia się także kwestia termoizolacji, a w głowie rodzi się pytanie: ocieplać czy nie? Tymczasem systemy ociepleń mają duży wpływ na mikroklimat wnętrz, komfort życia i oszczędność energii.
Dryvit Systems USA (Europe)
Od czego zależy dobór tynku w sytemie ociepleń budynku?
Tynk stanowi warstwę wykończeniową w systemie ocieplania budynków ETICS (zwaną dawniej BSO, Bezspoinowy System Ociepleń). Jego powierzchnia powinna być stosunkowo gładka, zachowująca ciągłość, pozbawiona spękań i ubytków, a przy tym trwała i odporna na działanie czynników atmosferycznych. Tradycyjnie tynki były wykonywane z gipsu lub zaprawy i nie zapewniały odpowiedniej trwałości i estetyki elewacji. Stosowane obecnie innowacyjne wyprawy tynkarskie wykorzystują zaawansowane technologie i mają wiele dodatkowych właściwości, dzięki którym nadają się do zadań specjalnych.
Bolix
Z jakich elementów składa się trwały i estetyczny system ociepleń budynków?
BOLIX jest producentem zaawansowanej chemii budowlanej, specjalizującym się w produkcji systemów elewacyjnych. Systemami BOLIX ocieplono już ponad 115 mln m2 co przekłada się na prawie 700 tys. średniej wielkości domów jednorodzinnych.
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Dlaczego warto stosować łączniki termoizolacyjne w konstrukcjach balkonów?
Energooszczędność budynków jest kluczowym wyznacznikiem współczesnego budownictwa. Jednak w tym kontekście niewiele osób zastanawia się nad nośnymi elementami izolacji Isokorb, które stosowane są w balkonach. Dlaczego warto o nich pamiętać?
ROCKWOOL
Ocieplenie ściany zewnętrznej w systemie ETICS z wykorzystaniem wełny mineralnej
Najczęściej wybieraną metodą ocieplenia ścian zewnętrznych jest bezspoinowy system ociepleń (znany również jako ocieplenie metodą lekką mokrą - ETICS). Jego popularność wynika z prostoty i nieskomplikowanego technologicznie montażu. Izolacja ścian zewnętrznych płytą ze skalnej wełny mineralnej FRONTROCK 35 zapewnia ochronę przed zimnem, ogniem, hałasem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Docieplenie ścian izolacją z wełny skalnej poprawia efektywność energetyczną całego budynku.
IZOLACJE PLUIMERS
Jak ocieplać dach wełną w granulacie?
Granulat wełny Supafil® Loft służy np. do wykonywania izolacji termicznej stropów i poddaszy nieużytkowych. Ze względu na swoje unikalne parametry ocieplenie stropu wełną Supafil® nie obciąża specjalnie konstrukcji.
Arbet
Czy na rynku ociepleń można zaoferować produkt izolacyjny znacząco innowacyjny?
Producenci oferują płyty o różnych parametrach. Wydaje się jednak, że ilość odmian płyt jest od dawna zdeterminowana ich zastosowaniem oraz odpowiednimi właściwościami izolacyjnymi. Rynek przyzwyczaił się do tego, by płyty styropianowe dzielić na ich rodzaj ze względu na miejsce aplikacji: fasadowe białe i grafitowe, twarde czyli do izolacji stropów/podłóg białe i grafitowe, wodoodporne oraz specjalistyczne.
Termo Organika
Jak oszczędzać na ogrzewaniu domu i nie marznąć?
Średnie opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowią około 60-70% wszystkich kosztów eksploatacji budynku. Dane statystyczne pokazują, że coraz więcej Polaków nie chce przepłacać za ciepło w domu i decyduje się na docieplenie ścian budynku, które jest najskuteczniejszym rozwiązaniem wpływającym na komfort cieplny domu oraz obniżenie kosztów jego eksploatacji.
Baumit
Ocieplenie budynku tylko w systemie
Ocieplenie to nie tylko sposób na domowe oszczędności z tytułu ogrzewania czy chłodzenia budynku, lecz przede wszystkim warunek konieczny, jeśli chcemy mieszkać zdrowo, a przy tym również ekologicznie. Na rynku znajdziemy wiele różnych rozwiązań do termoizolacji ścian. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu ocieplenia, aby w przyszłości nie żałować podjętej decyzji.
Termo Organika
Wybieraj tylko sprawdzone materiały do izolacji termicznej. Sprawdź na stronie GUNB
Odpowiednie parametry oraz wysoka jakość materiałów budowlanych są kluczowymi elementami każdej roboty budowlanej czy remontu. Eksperci radzą, by przed zakupem produktów budowlanych, a styropianów w szczególności, dokonać weryfikacji produktów oraz solidności producentów na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.
URSA
Czym się charakteryzują i czym ocieplać dachy płaskie?
Dachy płaskie to jeden z popularnych rodzajów dachów. To zadaszenie pełni nie tylko funkcję dachu, ale także stropu - z tego powodu jest nazywane "stropodachem". Bardzo ważną kwestię stanowi ocieplanie dachu płaskiego, w wypadku którego należy uwzględnić kilka czynników. Co warto wiedzieć o stropodachach? Jaką izolację zastosować?
Termo Organika
Sam styropian czy w kompletnym systemie ociepleń?
Jeśli planujesz lub jesteś w trakcie najbardziej opłacalnej inwestycji, jaką jest ocieplenie domu, będziesz musiał podjąć decyzję czy wybrać cały system ociepleń od jednego producenta, czy dobierać poszczególne elementy systemu różnych marek.
Termo Organika
Zainwestuj mądrze i szybko, a zdążysz ocieplić dom jeszcze w tym roku!
Jesień to ostatni moment na ocieplenie domu jeszcze w tym roku. Termomodernizacja to najlepszy i najprostszy sposób ograniczający smog oraz gwarantujący w okresie grzewczym oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych. Według ekspertów wyłącznie wysokie parametry jakościowe termoizolacji, w połączeniu z rzetelnym wykonawstwem, dają gwarancję systemu ocieplenia przynoszącego najwyższą oszczędność energii.
Styropmin
Czy jesień to dobry czas na termomodernizację domu?
O jakiej porze roku najlepiej wykonać termomodernizację budynku? Pytania wynikają z faktu, że każdy dom jest inny i wymaga właściwych, dostosowanych rozwiązań. Termin w jakim można wykonywać prace jest jednak uniwersalny dla każdego budynku i jesteśmy w stanie jednoznacznie go określić.