Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
AFB
Wymiana drzwi zewnętrznych wejściowych
Wymiana drzwi wejściowych w mieszkaniu wiąże się z utrudnionym obmiarem i większym nakładem robocizny na ich wymianę, niż na montaż drzwi do gotowego otworu.
Termo Organika
Jak przygotować dom i mieszkanie do zimy?
Mimo, że do kalendarzowej zimy zostało jeszcze trochę czasu, to warto już teraz przygotować mieszkanie i dom do zimy. Przyjemnie ciepłe schronienie w mroźne dni to coś bezcennego, od czego zależy zdrowie i samopoczucie nasze i naszych bliskich.
ANWIS Sp. z o.o.
Jak dopasować kolor kasety do okna?
Kaseta, w której chowa się roleta przeciwsłoneczna, ma duży wpływ na wygląd okna i wystrój wnętrza. Decyzja o kolorze kasety jest więc równie ważna dla estetyki, jak ta dotycząca tkaniny i systemu sterowania.
Paroc
PAROC: Ocieplanie fasady wentylowanej – drewnianej ściany szkieletowej
W uzyskaniu zdrowego mikroklimatu wewnątrz pomieszczeń oraz ochronie przed wnikaniem wilgoci sprzyjającej rozwojowi pleśni i grzybów pomóc może nie tylko wysokiej jakości system wentylacji mechanicznej lub grawitacyjnej. Sporo uwagi poświęca się dziś także samej konstrukcji ścian zewnętrznych oraz odpowiedniej izolacji termicznej.
Xella Polska
Ocieplenie od wewnątrz szansą dla budynków mieszkalnych i zabytkowych na Śląsku
Jednym z wyzwań, przed którymi stoi budownictwo na Śląsku, jest przeprowadzenie kompleksowych remontów, w tym także termomodernizacji, w większości starych budynków mieszkalnych wybudowanych do 1970 roku. Stanowią one ponad połowę wszystkich tego typu obiektów1. Modernizacji wymagają również obiekty zabytkowe tego regionu, gdzie istotnym elementem prac jest poprawa parametrów cieplnych ścian. W obu przypadkach szansą na polepszenie tych parametrów może być Multipor.
Veka: jak zabezpieczyć okna przed zimą?
Wydaje się normą, a wręcz tradycją, że myjemy okna na wiosnę, po zimie. I słusznie - wypatrywać wiosny można tylko przez czyste szyby. Jednak dla dobra naszych okien powinniśmy o nie zadbać również przed zimą.
Ultrament
Profesjonalne systemy zabezpieczenia przed wodą i wilgocią
Marka ULTRAMENT należy do niemieckiej firmy MC-Bauchemie, będącej światowym liderem w zakresie produkcji chemii budowlanej przeznaczonej do ochrony powierzchni narażonych na działanie wody i wilgoci. W Polsce obecna od ponad 25 lat, dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz nieustannie prowadzonym pracom badawczo-rozwojowym, oferuje najwyższej jakości produkty tworzące unikalne i kompleksowe rozwiązania w zakresie hydroizolacji, osuszania murów i ścian, napraw i renowacji dachów, a także klejenia, czyszczenia i impregnacji okładzin z gresu, klinkieru, kamienia.
Paroc
Krok po kroku: ocieplamy fasady otynkowane wełną PAROC
Ocieplanie metodą lekką mokrą z zastosowaniem systemów cienkowarstwowych to najczęściej spotykany sposób wykonywania izolacji fasad otynkowanych. Sprawdza się zarówno w przypadku obiektów nowych, jak i termomodernizowanych. Bez względu na swoją popularność, metoda ETICS wymaga od wykonawcy wysokiej precyzji - od przygotowania podłoża, poprzez montaż izolacji, aż po nałożenie tynku. Poniższy poradnik wyjaśni, jak poprawnie rozplanować i wykonać wszystkie etapy prac z zastosowaniem płyt izolacyjnych z wełny kamiennej.
Grupa Burkietowicz
Jak kupować drewno na więźbę - radzi firma Wiązary Burkietowicz
Więźba to bodaj najmniej "medialny" element konstrukcyjny dachu. Niesłusznie. To od jej parametrów zależeć będzie wytrzymałość całej konstrukcji. Niezależnie od typu więźby: prefabrykowanej bądź tradycyjnej, duże znaczenie dla jej trwałości i wytrzymałości mieć będzie zastosowane drewno. Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?
Braas
Dach odporny na wichury
Porywisty wiatr i burze to prawdziwy sprawdzian dla naszego dachu. Dlatego warto już na etapie planowania lub remontu pomyśleć o jego właściwym zabezpieczeniu.
BUDVAR Centrum
Sprawdź swoje okna na zimę - radzi Budvar Centrum
Zima to czas kiedy wolelibyśmy spędzać go w ciepłych domach. Często jednak możemy odczuć nieprzyjemny chłód w naszych domach spowodowany nie tyle wadliwymi grzejnikami, ale najzupełniej złym stanem technicznym naszych okien. Jak się przed tym uchronić? Podpowiemy Ci co zrobić, aby ciepło nie uciekało z naszych mieszkań podczas zimy.
Brevis
Odpowiednia wentylacja każdego pomieszczenia
Ze względu na wagę wentylacji poddasza zarówno w sezonie grzewczym jak i poza nim, oraz łatwość zaburzenia prawidłowej pracy wentylacji, należy zadbać tu o ciągły nawiew powietrza. Zastosowanie nawiewników w oknie dachowym jest konieczne, ponieważ rozwiązuje sprawę nawiewu powietrza w sposób pewny, energooszczędny i komfortowy.
ZAMBELLI Fertigungs GmbH & Co.KG
Ekspert Zambelli przedstawia cechy dobrego systemu rynnowego
Krzysztof Kornacki, kierownik sprzedaży na Polskę ZAMBELLI Fertigungs GmbH & Co.KG przedstawia cechy dobrego systemu rynnowego.
Grupa Burkietowicz
Firma Wiązary Burkietowicz wyjaśnia jak przyspieszyć budowę domu jednorodzinnego
Czas to pieniądz. W jaki sposób wymiernie skrócić czas budowy domu jednorodzinnego? - Wiele zależy od wybranych przez nas technologii. W sukurs przychodzą zarówno nowoczesne, jak i niektóre z bardziej tradycyjnych rozwiązań.
Paroc
PAROC: Jak wartość prędkości wiatru wpływa na grubość izolacji?
Celem projektowania izolacji technicznych, jest taki dobór rozwiązań, który po spełnieniu norm dotyczących wykonania i odbioru izolacji pozwoli na uzyskanie ekonomicznie uzasadnionego, minimalnego współczynnika przenikania ciepła.