Jakie udogodnienia oferują systemy drzwi przesuwnych?

Pokój dzienny, który szeroko otwiera się na tonący w soczystej zieleni ogród, to idealne rozwiązanie na ciepłe słoneczne dni, gdyż pozwala pełniej wykorzystać korzystną wiosenno-letnią aurę. Duże skrzydła przesuwają się równolegle tworząc szerokie światło przejścia, przez które można wygodnie przenosić akcesoria potrzebne do relaksu na świeżym powietrzu.

Jakie udogodnienia oferują systemy drzwi przesuwnych?
Schüco International Polska Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad
Dane kontaktowe:
46 858 32 00
Żelechowska 2 96-321 Siestrzeń

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Zalety dużych drzwi przesuwnych

W miesiącach cechujących się słabszym nasłonecznieniem, można bardziej docenić duże drzwi przesuwne, gdyż pozwalają one maksymalnie doświetlić pomieszczenia. W zależności od potrzeb w jednej ramie można umieścić jedno, dwa, trzy lub nawet cztery skrzydła przesuwne dające iluzję szklanej ściany. Maksymalny komfort użytkowania zapewni rozwiązanie płaskiego progu, który eliminuje ryzyko potknięcia i kreuje atrakcyjne wizualnie wrażenie harmonijnego przejścia między wnętrzem domu a tarasem. Niektóre rozwiązania stolarki przesuwnej mogą być wyposażone w napędy mechatroniczne pozwalające na komfortową, automatyczną obsługę otwieranej przegrody. Warto jednak pamiętać, że drzwi przesuwne to nie tylko wyjście na taras lub do ogrodu. Po zamknięciu powinny tworzyć barierę zarówno przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, jak i przed włamywaczami, dlatego dokonując wyboru tego typu stolarki warto przyjrzeć się bliżej zastosowanym w nich rozwiązaniom technicznym i parametrom.

Dom jednorodzinny z aluminiowymi drzwiami przesuwnymi  Schüco

Komfortowe w każdym sezonie

Drzwi przesuwne zapewniają imponujący design zarówno wnętrza, z którego rozchodzi się szeroki widok na otoczenie, jak i zewnętrznej architektury budynku, która dzięki nim zyskuje na lekkości i nowoczesności. Konstrukcja z ruchomymi skrzydłami stawia jednak przed konstruktorami spore wyzwanie, gdyż musi ona zapewniać szczelność na przenikanie zimnego powietrza, wody opadowej czy hałasów z zewnątrz. Uzyskuje się to przy zastosowaniu starannie przemyślanych uszczelnień między elementami stałymi i ruchomymi. Newralgicznym punktem drzwi przesuwnych jest zwykle płaski próg, który powinien być odpowiednio ocieplony i odwodniony, co pozwala wyeliminować ryzyko wychładzania podłogi czy przenikania wody opadowej do wnętrza. W drzwiach w systemach przesuwnych Schüco zastosowano uszczelki z elastycznego EPDM, które zapewniają trwałą ochronę przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi, także w strefach naroży. W tego typu rozwiązaniach doskonałą ochronę cieplną zapewnia specjalna konstrukcja termoizolowanych profili, umożliwiająca stosowanie ciepłych pakietów szybowych. W drzwiach podnoszono-przesuwnych z PVC-U Schüco ThermoSlide SI 82 zastosowano wąską w widoku, siedmiokomorową ościeżnicę zintegrowaną z wewnętrznymi izolatorami, sześciokomorowe skrzydła i płaski wielokomorowy próg nowej generacji. Pozwoliło to uzyskać współczynnik przenikania ciepła dla samej ramy bez wypełnienia na poziomie Uf=1,1 W/m2K. Przy zastosowaniu dwukomorowej szyby o współczynniku Ug=0,6 W/m2K drzwi mogą spełniać nawet standard budownictwa pasywnego Uw≤0,8 W/m2K. Dodatkową zaletą jest bezpieczeństwo użytkowania i możliwość zapewnienia ochrony przed włamaniem do klasy RC 2.

Inteligentne funkcje i wolność designu

Widok na ogród przez drzwi przesuwne Schüco z PVC-U Oprócz takich udogodnień, jak zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne czy płaski próg drzwi przesuwne mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje dedykowane inteligentnym budynkom. W alternatywie do ręcznej obsługi można bowiem wybrać drzwi otwierane za naciśnięciem przycisku na wewnętrznym panelu obsługi, urządzenia mobilnego, pilota lub czytnika linii papilarnych. Takiej możliwości dostarczają np. panoramiczne drzwi aluminiowe z serii Schüco ASS 77 PD. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko zwiększony komfort użytkowania, lecz również imponujący, transparentny design. Ekstremalnie wąskie w widoku profile o szerokości zaledwie 37 mm w miejscu styku skrzydeł, ukryta ościeżnica w ścianie i próg zlicowany z poziomem podłogi sprawiają, że drzwi wyglądają jak wielkoformatowa szyba. Duże, transparentne skrzydła o masie nawet do 500 kg poruszają się cicho i płynnie po dwu- lub trójtorowej prowadnicy, co umożliwia projektowanie wielu typów otwarć z dodatkową możliwością zapewnienia ochrony przed włamaniem do klasy RC2 i co także istotne - ochrony przed przypadkowym przyciśnięciem np. ręki.

Nowoczesna technologia

Najnowocześniejsze technologie użyte do produkcji profili pozwalają na realizację stabilnych przeszkleń osiągających imponujące wymiary do 3200 mm szerokości i 3500 wysokości mm przy zachowaniu bardzo dobrej ochrony cieplnej całej przegrody na poziomie nawet Uw = 0,84 W/(m²K). Systemy przesuwne z aluminium dają jednak przede wszystkim maksymalną wolność planowania. Przy zastosowaniu panoramicznej konstrukcji w wersji ASS 77 PD.HI są tworzone także eleganckie przeszklenia, które można całkowicie otworzyć w narożu pod kątem 90º bez stałego słupka, uzyskując jeszcze szerszy widok i maksymalne doświetlenie pomieszczenia. W ten sposób powstaje ciąg transparentnych pasm okiennych zachodzących na róg budynku, co dodaje jego architekturze wizualnej lekkości. Podobne zalety oferują także drzwi obsługiwane ręcznie, takie jak ASS 77 PD.HI manual i najnowszy system panoramiczny Schüco ASE 67 PD, z minimalną widoczną strefą styku skrzydeł o szerokości zaledwie 31 mm i o doskonałej izolacyjności cieplnej dla całej przegrody nawet do Uw=1.0 W/(m²K).

źródło i zdjęcia: Schüco International Polska