Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
VELUX Polska Sp. z o.o.
Budujesz dom - pamiętaj o nowych wymaganiach dla okien
Od stycznia 2017 roku obowiązują nowe Warunki Techniczne, które zmieniają wymagane parametry techniczne okien. Jak zatem powinni zachować się inwestorzy, którzy wybierają projekt architektoniczny, składają wniosek o pozwolenie budowlane, planują budowę domu i zakup stolarki?
Roto Frank Okucia Budowlane
Roto: Okienny "hi-tech". Jakie technologie i rozwiązania warto rozważyć przy zakupie okien dachowych?
Nowoczesne technologie i wielofunkcyjne rozwiązania wbrew pozorom są projektowane nie tylko z myślą o domach inteligentnych czy pasywnych. Energooszczędne, zdalnie sterowane okna mogą z powodzeniem zastąpić modele montowane w latach 90. bez konieczności przebudowy konstrukcji dachowej. Jakie technologie wybrać?
DOBROPLAST FABRYKA OKIEN Sp. z o.o.
Dobroplast: Okno o wielu możliwościach, czyli dopasowujemy okucia do funkcji pomieszczenia
Wybierając stolarkę otworową zazwyczaj decydujemy się na zastosowanie jednego rodzaju okna o tych samych właściwościach we wszystkich pomieszczeniach w całym budynku. Jerzy Chrzanowski, ekspert firmy Dobroplast, wyjaśnia, dlaczego warto wykorzystać różne rozwiązania okienne w jednym domu i dopasować typ oraz funkcjonalności do miejsca, w którym ulokowane zostanie okno.
Okpol
Okpol: Jak łatwo dostać się na własny dach?
W pomieszczeniach użytkowych znajdujących się na poddaszu, zwłaszcza nieopodal komina czy instalacji jak anteny lub panele fotowoltaiczne, warto zainstalować wyłazy dachowe. Rozświetlą wnętrze, a dodatkowo ułatwią konserwacje dachu i sprzętu. Produkt WNS E3 55×78 marki VERSA, firmy OKPOL to wyłaz dachowy, który najlepsze zastosowanie znajduje w pomieszczeniach użytkowych domów i budynków z dachami spadzistymi. Można go montować w dachach o nachyleniu połaci od 15 do 65 stopni.
Roto Frank Okucia Budowlane
Roto: Jak brzmi poprawny montaż?
Pasy bezpieczeństwa, pudełko śniadaniowe i czajnik z wrzątkiem – wszystkie te przedmioty łączy dźwięk charakterystycznego kliknięcia, który informuje, że elementy zostały bezpiecznie połączone, szczelnie zamknięte lub są gotowe do użytku. Prosta i szybka informacja. Czy montaż okien może być równie łatwy?
MS więcej niż OKNA
Spokój na urlopie - zabezpiecz dom przed kradzieżą
Lato to czas wakacyjnych wyjazdów i odpoczynku poza domem. Niestety, nieobecność gospodarzy to wymarzona okazja dla włamywaczy. Jak ustrzec się przed splądrowaniem domu podczas urlopu? Kluczową rolę pełnią tu okna i drzwi.
Braas
Wadliwy materiał na budowie: rękojmia i odpowiedzialności wykonawcy w świetle prawa
Wielu wykonawców zetknęło się z sytuacją, gdy klient-inwestor proponował prace budowlane z użyciem zakupionych już materiałów. Takie przypadki zgłaszali dekarze, uczestnicy programu branżowego SUPERDEKARZ. O tym, w jaki sposób wykonawca może uniknąć odpowiedzialności za zakupiony materiał i jego wady, oraz o odpowiedzialności wynikającej z rękojmi, rozmawiamy z mec. Rafałem Kufietą z Kancelarii Prawnej Rafał Kufieta z Wrocławia, eksperta portalu www.superdekarz.pl.
DOBROPLAST FABRYKA OKIEN Sp. z o.o.
Dobroplast: Nie tylko liczba komór ma znaczenie, czyli co decyduje o energooszczędności okien?
Liczba komór w profilach okiennych to element, który przez wiele osób uznawany jest za najważniejszą składową ciepłych okien. Często uważa się, że ich duża ilość wystarczy, by mówić o dobrej termoizolacyjności stolarki. Dlaczego jednak okno z większą liczbą komór nie zawsze jest cieplejsze, wyjaśnia Jerzy Chrzanowski, ekspert firmy Dobroplast.
Okpol
Okpol: Jak poprawić energooszczędność budynku?
Energooszczędność w domu jest obecnie coraz bardziej popularnym trendem. Takie rozwiązania stają się powszechniejsze i łatwiej osiągalne dla każdego, kto chce płacić niższe rachunki, a zarazem zadbać o środowisko naturalne.
Konbet Poznań
Przegląd rozwiązań stropowych
Wybór odpowiedniego stropu podczas budowy zaprocentuje w przyszłości wymiernymi zyskami. Dzięki dobrej decyzji możemy zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też czas i energię. Przedstawiamy dzisiaj powody, dla których warto poświęcić chwilę na wybór stropu oraz prezentujemy krótki przegląd rozwiązań stropowych.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Materiały izolacyjne - sprawdź różnice, które mają znaczenie
Izolacja cieplna budynków to wymóg prawny. Jednak jej ostateczny efekt może się znacząco różnić, m.in. z uwagi na jakość i rodzaj wyrobów stosowanych do izolacji cieplnej. Jak zagwarantować sobie korzyści finansowe i komfort użytkowania?
Termo Organika
Jak dobierać parametry styropianu, aby mieć pewność, że dom będzie ciepły?
Zasadnicze różnice pomiędzy odmianami styropianu dostępnego na naszym rynku dotyczą głównie najważniejszej jego cechy - współczynnika przewodzenia ciepła λ (lambda), którego wartość mieści się w przedziale od 0,044 do 0,031 W/mK. Im mniejsza jest wartość współczynnika λ tym lepsze właściwości izolacyjne posiada styropian. Istotne są również inne parametry styropianu, takie jak: wytrzymałość na rozciąganie, zginanie, czy też wytrzymałość na ściskanie (tylko w przypadku miejsc obciążonych jak np. podłogi, dachy, itp).
SCU Klinkier Holenderski
SCU Klinkier Holenderski: Zastosowanie cegły klinkierowej
SCU Klinker Holenderski Sp. z o.o. posiada doświadczenie w wykonawstwie elewacji oraz ogrodzeń z cegły klinkierowej . Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów wdraża technologie murowania z ojczyzny klinkieru Holandii i Belgii na rodzimym rynku usług.
Saappur
Saappur: Izolacja termiczna budynków inwentarskich
Kurniki budowane w czasach kiedy brakowało na rynku skutecznych materiałów izolacyjnych, ocieplane były tzw. systemem gospodarczym, który polegał na zagospodarowaniu różnego rodzaju odpadków poprodukcyjnych. W zależności od lokalizacji kurników względem zagłębi produkcyjnych stosowano kawałki szmatek, końcówki skarpetek czy pończoch. W innych regionach trociny z obróbki drzewa mieszano z wapnem i mozolnie rozsypywano na stropy, albo rozkładano słomę lub trzcinę, o liściach mieszanych z gliną lepiej nie wspominać. Poza brakiem materiałów kolejnymi ważnymi czynnikami stosowania miernego ocieplenia była tania energia, korzystniejsza koniunktura chowu, własność państwowa większości obiektów i mniejsze ryzyko zachorowań stad hodowlanych.
ROCKWOOL
Czym kierować się przy wyborze materiału izolacyjnego?
Dokonując wyboru materiału do ocieplenia najczęściej kierujemy się parametrem izolacyjności – współczynnikiem przewodzenia ciepła, czyli tzw. lambdą. Nie powinien to być jednak czynnik decydujący – produkty termoizolacyjne mają zbliżone lambdy. Powinniśmy zatem kierować się dodatkowymi korzyściami, takimi jak: niepalność, właściwości akustyczne, paroprzepuszczalność i przede wszystkim trwałość. W końcu dom buduje się lub remontuje na lata!