Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Okpol
Okpol: Sekrety okien dachowych
Można powiedzieć, że są bardzo do siebie podobne. Jednak, gdy przyjrzymy im się bliżej, okazuje się, że skrywają wiele tajemnic… Okna dachowe – dowiedzmy się o nich więcej.
Roto Frank Okucia Budowlane
Roto: "Okna przeciekają, a rama jest odbarwiona." Poznaj powody niszczenia okien dachowych
Wszystkie materiały wykorzystywane do zewnętrznego wykończenia domu muszą być odporne na codzienne oddziaływanie warunków atmosferycznych. Istotna jest nie tylko szczelność, wytrzymałość, odporność na rozwój mikroorganizmów, ale także trwałość efektu dekoracyjnego. Jakie zjawiska są powodem najczęstszych uszkodzeń okien dachowych?
MS więcej niż OKNA
Mikrowentylator czy mikrowentylacja - jak zadbać o świeże powietrze w domu?
Na forach internetowych trwa burzliwa dyskusja na temat prawidłowej wentylacji w budynkach. Zwolennicy nawiewników i mikrowentylacji spierają się próbując przekonać przeciwników do wyższości swojej metody. Czy potrzebnie? Co wybrać, by zapewnić sobie i domownikom świeże powietrze? I co okna mają z tym wspólnego?
Roto Frank Okucia Budowlane
Roto: Filtr przeciwsłoneczny dla poddasza
W lecie temperatura na poddaszu jest zwykle o kilka stopni wyższa niż na piętrze lub parterze. Różnica ta może przeszkadzać szczególnie w dni, gdy na zewnątrz termometr wskazuje powyżej 30°C. Wbrew pozorom optymalne i komfortowe warunki pod dachem można osiągnąć nie tylko za pomocą klimatyzacji.
Roto Frank Okucia Budowlane
Roto: Bliżej nieba – jak rozmieścić okna w dachu?
Okna dachowe gwarantują niemal dwa razy więcej światła niż okna szczytowe, dzięki czemu pomieszczenia są jasne i przytulne. Zróżnicowanie modeli i szeroki wachlarz wariantów montażowych pozwala stworzyć efektowne i nowoczesne aranżacje wnętrz. W jaki sposób rozmieścić okna połaciowe, aby stworzyć pod dachem klimatyczne wnętrze ze spektakularnym widokiem na niebo?
Okpol
Okpol: Domy w nowoczesnej formie
"Zbuduję dom i posadzę drzewo"... Kto z nas nie snuł planów o własnej ostoi spokoju? Nie jest już ona czymś nieosiągalnym. O czym zatem warto pomarzyć?
ANWIS Sp. z o.o.
Jak konserwować osłony zewnętrzne?
Przygotowując się do generalnych porządków po zimie w swoich planach należy uwzględnić nie tylko wysprzątanie całego domu, ale także zadbanie o te elementy, którym zazwyczaj poświęcamy niewiele czasu. Mowa mianowicie o osłonach zewnętrznych, które jako rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo oraz chroniące wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się i nasłonecznieniem są coraz częściej stosowane.
Okpol
Okpol: Łazienka na poddaszu – funkcjonalnie i ze smakiem
Spokój, cisza i relaks… z tym może się kojarzyć łazienka na poddaszu użytkowym. I dobrze! Ale żeby zapewniała nam komfort, była piękna i funkcjonalna, warto przyjrzeć się bliżej możliwościom jej aranżacji.
Akra
AKRA: Magnetyzm zamiast chemii
Jeżeli używają Państwo wody z wodociągu to możecie być pewni, że jest ona uzdatniona i systematycznie badana, tym samym jest bezpieczna dla zdrowia. Wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 29 marca 2007r. (Dz. U. nr 61 poz. 417 z późniejszymi zmianami). Skład wody można sprawdzić na stronie Państwa wodociągów, które są systematycznie badane przez Stację Sanitarno - Epidemiologiczną. Nasuwa się jednak pytanie, jaka woda jest zdrowsza, twarda czy miękka?
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Isover: Wełna mineralna skalna i szklana – co je różni?
Wełny mineralne – skalna i szklana – to jedne z najpopularniejszych materiałów gwarantujących izolację termiczną, akustyczną i przeciwogniową. Pomimo wielu wspólnych cech, warto poznać różnice w ich produkcji, właściwościach i zastosowaniu.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Isover: Plan na wiosnę - termomodernizacja domu
Nadmierne wychłodzenie pomieszczeń zimą oraz stale rosnące rachunki za ogrzewanie to klasyczne symptomy źle zbilansowanej gospodarki cieplnej budynku. Aby zlikwidować tego typu problem, warto u progu wiosny zastanowić się nad przeprowadzeniem termomodernizacji. Dzięki niej, bez względu na porę roku i panującą pogodę, będziemy mogli cieszyć się komfortem cieplnym i przytulną atmosferą w naszym domu.
Ekopol
Zasady eksploatacji oczyszczalni ekologicznej
Jako producent, zadbaliśmy o prostotę obsługi naszych urządzeń, oraz o to aby konieczne przeglądy wypadały jak najrzadziej. Oczyszczalnie ekologiczne typu EKO zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, iż ich eksploatacja nie jest w żaden sposób uciążliwa - nie wymagają codziennej uwagi użytkownika.
Sto Sp. z o.o.
Znaczenie akustyki w budownictwie
Na etapie projektowania dowolnego obiektu trzeba rozważyć i zaplanować szereg rozwiązań i systemów przekładających się na późniejszy komfort użytkowania. Dużo uwagi poświęca się termoizolacji, klasyfikacji ogniowej, oświetleniu czy wentylacji, jednak z rzadka projektanci skupiają się na akustyce. To zasadniczy błąd, który na szczęście, w niektórych przypadkach udaje się naprawić mało inwazyjnymi metodami.
Okpol
Okpol: Poddasze – dziecięce królestwo
Poddasze użytkowe, ze swoimi skosami czy słupami, może kojarzyć się z pomieszczeniem ciężkim do urządzenia. Warto jednak wykorzystać jego charakterystyczną budowę i stworzyć właśnie tam bezpieczną, przytulną, wielofunkcyjną przestrzeń dla naszego… dziecka.
OKNOPLAST
OKNOPLAST: Okna barierą dla złodzieja
Statystyki policyjne pokazują, że w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach usytuowanych na parterze lub pierwszym piętrze do włamania dochodzi najczęściej przez okna i drzwi balkonowe. Można zabezpieczyć się przed takim ryzykiem wybierając bezpieczne okna antywłamaniowe, wykonane wg rygorystycznych norm. Sforsowanie takich okien wiąże się z ogromnym wysiłkiem, a często jest wręcz niemożliwe.