Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Okpol
Okpol: Jak poprawić energooszczędność budynku?
Energooszczędność w domu jest obecnie coraz bardziej popularnym trendem. Takie rozwiązania stają się powszechniejsze i łatwiej osiągalne dla każdego, kto chce płacić niższe rachunki, a zarazem zadbać o środowisko naturalne.
Konbet Poznań
Przegląd rozwiązań stropowych
Wybór odpowiedniego stropu podczas budowy zaprocentuje w przyszłości wymiernymi zyskami. Dzięki dobrej decyzji możemy zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też czas i energię. Przedstawiamy dzisiaj powody, dla których warto poświęcić chwilę na wybór stropu oraz prezentujemy krótki przegląd rozwiązań stropowych.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Materiały izolacyjne - sprawdź różnice, które mają znaczenie
Izolacja cieplna budynków to wymóg prawny. Jednak jej ostateczny efekt może się znacząco różnić, m.in. z uwagi na jakość i rodzaj wyrobów stosowanych do izolacji cieplnej. Jak zagwarantować sobie korzyści finansowe i komfort użytkowania?
Termo Organika
Jak dobierać parametry styropianu, aby mieć pewność, że dom będzie ciepły?
Zasadnicze różnice pomiędzy odmianami styropianu dostępnego na naszym rynku dotyczą głównie najważniejszej jego cechy - współczynnika przewodzenia ciepła λ (lambda), którego wartość mieści się w przedziale od 0,044 do 0,031 W/mK. Im mniejsza jest wartość współczynnika λ tym lepsze właściwości izolacyjne posiada styropian. Istotne są również inne parametry styropianu, takie jak: wytrzymałość na rozciąganie, zginanie, czy też wytrzymałość na ściskanie (tylko w przypadku miejsc obciążonych jak np. podłogi, dachy, itp).
SCU Klinkier Holenderski
SCU Klinkier Holenderski: Zastosowanie cegły klinkierowej
SCU Klinker Holenderski Sp. z o.o. posiada doświadczenie w wykonawstwie elewacji oraz ogrodzeń z cegły klinkierowej . Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów wdraża technologie murowania z ojczyzny klinkieru Holandii i Belgii na rodzimym rynku usług.
Saappur
Saappur: Izolacja termiczna budynków inwentarskich
Kurniki budowane w czasach kiedy brakowało na rynku skutecznych materiałów izolacyjnych, ocieplane były tzw. systemem gospodarczym, który polegał na zagospodarowaniu różnego rodzaju odpadków poprodukcyjnych. W zależności od lokalizacji kurników względem zagłębi produkcyjnych stosowano kawałki szmatek, końcówki skarpetek czy pończoch. W innych regionach trociny z obróbki drzewa mieszano z wapnem i mozolnie rozsypywano na stropy, albo rozkładano słomę lub trzcinę, o liściach mieszanych z gliną lepiej nie wspominać. Poza brakiem materiałów kolejnymi ważnymi czynnikami stosowania miernego ocieplenia była tania energia, korzystniejsza koniunktura chowu, własność państwowa większości obiektów i mniejsze ryzyko zachorowań stad hodowlanych.
ROCKWOOL
Czym kierować się przy wyborze materiału izolacyjnego?
Dokonując wyboru materiału do ocieplenia najczęściej kierujemy się parametrem izolacyjności – współczynnikiem przewodzenia ciepła, czyli tzw. lambdą. Nie powinien to być jednak czynnik decydujący – produkty termoizolacyjne mają zbliżone lambdy. Powinniśmy zatem kierować się dodatkowymi korzyściami, takimi jak: niepalność, właściwości akustyczne, paroprzepuszczalność i przede wszystkim trwałość. W końcu dom buduje się lub remontuje na lata!
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Isover: W jaki sposób ocieplić ścianę w domu z bali drewnianych?
Sposób ocieplenia ściany z bali zależny jest od tego, czy chcemy wyeksponować bale (pozostawić odkryte) i jeśli tak, to z której strony.
climowool sp. z o.o.
Skuteczna izolacja akustyczna - harmonia wnętrza
Izolacja akustyczna budynku ma duży wpływ na komfort życia mieszkańców. Aby wyeliminować nadmiar hałasu w pomieszczeniach, należy między innymi zastosować odpowiednie rozwiązania materiałowo-konstrukcyjne.
BRUK-BET
Zbrojenie pod otworami okiennymi
W strefie podokiennej występuje niekorzystny rozkład naprężeń, który może powodować powstanie rys pod oknami. Zarysowaniu ściany możemy zapobiec poprzez odpowiednie wzmocnienie konstrukcji murowej, stosując zbrojenie w spoinie wspornej pod oknem.
Brevis
Na czym polega sterowanie nawiewnikiem?
Różne rozwiązania automatyki wykorzystują różne wielkości fizyczne, które "sterują" pracą nawiewnika i które sprawiają, że samoczynnie reguluje on wielkość przepływu powietrza. Przyjęły się trzy koncepcje automatycznego sterowania nawiewnikami. W pierwszej z nich wielkością sterującą jest różnica ciśnień po dwóch stronach przegrody (okna) w której zamontowany jest nawiewnik.
Bauder Polska Sp. z o.o.
Termoizolacja na krokwiach
Układy systemowe dla renowacji z zastosowaniem płyt do termoizolacji na krokwiach BauderPIR.
Braas
Materiał zakupiony przez inwestora, czyli kiedy i za co dekarz ponosi odpowiedzialność?
Jak uniknąć konfliktów z inwestorem, gdy zdecydował się na samodzielny zakup produktów, i za co może ponosić odpowiedzialność wykonawca – na pytania portalu www.superdekarz.pl odpowiada mec. Rafał Kufieta z Kancelarii Prawnej Rafał Kufieta we Wrocławiu.
KRISHOME
Jak przygotować bramę garażową do montażu?
Zamówienie dobrej bramy garażowej to nie wszystko. O jej sprawnym i bezawaryjnym działaniu w dużej mierze decyduje prawidłowy montaż. Przeczytaj naszą poradę, zobacz film i sprawdź, jak najlepiej przygotować garaż do montażu bramy.
Schomburg Polska
Schomburg: SYSTEM GEPOTECH
Powłoki natryskowe na bazie polimoczników do ochrony antykorozyjnej i chemoodpornej konstrukcji betonowych i stalowych. Stawiamy sobie coraz większe wymagania odnośnie trwałości konstrukcji. Z drugiej strony, te same konstrukcje poddawane są ekstremalnym warunkom eksploatacji wynikającym nie tylko z użytkowania, ale również oddziaływania warunków klimatycznych w naszej strefie geograficznej.