Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
KRISHOME
Co zrobić gdy rolety przymarzną?
Nieuchronnym elementem zimowej aury są opady śniegu i marznącego deszczu. Warstwa zamarzniętego lodu może zablokować pracę rolet zewnętrznych. Czy jest to bezpieczne dla rolet? Co robić w takim przypadku? Przeczytajcie poniżej, co trzeba wiedzieć o zimowej pracy i bezpieczeństwie rolet.
GLASSOLUTIONS Polska
Glassolutions: Funkcje szyb zespolonych
Szyby zespolone dzięki swojej budowie mogą być konfigurowane w różne pakiety spełniając przy tym wiele funkcji. Szyby odpowiadają bezpośrednio za kilka bardzo istotnych właściwości okien i drzwi balkonowych z PVC. To właśnie zastosowanie odpowiednich szyb, wpływa przede wszystkim na takie specyficzne właściwości okien jak:
BUDVAR Centrum
BUDVAR Centrum: Profil okienny najważniejszy element przy wyborze okna
Profil to najważniejszy element okna. Jego parametry techniczne w znaczący sposób wpływają na izolację termiczną, sztywność okna, a także jego jakość. Na polskim rynku dostępnych jest kilka rodzajów profili różniących się od siebie kształtem, liczbą komór, grubością ścianek, rodzajem uszczelnienia oraz szerokością konstrukcji. Profil wąski to ten szerokości zabudowy od 58 mm do 63 mm, natomiast profile szerokie występują w rozmiarach od 70 mm do 90 mm. Szerokie profile pozwalają na instalację szerszych, a co za tym idzie, nowocześniejszych i bardziej specjalistycznych szyb. Profil o szerokości 70 mm to jednak najbardziej optymalne rozwiązanie pod warunkiem, że posiada dobre uszczelnienie i jest prawidłowo zamontowany.
Gerda
Drzwi antywłamaniowe, czyli jakie?
Mimo że Prawo budowalne jasno określa normy dotyczące antywłamaniowości stolarki budowlanej, zdarza się, że rynek oferuje drzwi antywłamaniowe, które w rzeczywistości nie spełniają wymaganych kryteriów.
SOKÓŁKA OKNA I DRZWI
Dlaczego warto wybrać okna z drewna?
Drewno jest piękne. Na jego urodę składa się wiele czynników - ciepły odcień, struktura, niepowtarzalny rysunek słoi. Drewno jest przyjemne w dotyku, a jego zastosowanie dodaje walorów estetycznych całemu budynkowi. Żadna nawet najlepszej jakości okleina drewnopodobna nie jest w stanie imitować tego naturalnego uroku.
VELUX Polska Sp. z o.o.
Jak uniknąć infekcji? Zadbaj o zdrowe warunki w domu
Aż 40 proc. Polaków nie wierzy we wpływ ich zachowania w domu na zdrowie. Tymczasem zapewnienie odpowiednich warunków domowych – jakości powietrza, poziomu wilgotności, temperatury czy dostępu do światła dziennego – przekłada się na nasze zdrowie, samopoczucie i energię życiową. Nieprzestrzeganie tych zasad oraz złe nawyki mogą doprowadzić do powstania pleśni oraz grzybów, i tym samym rozwoju chorób, jak infekcji gardła czy astmy.
ICYPOL
ICYPOL: Ocieplanie poddasza zimą
Nadchodząca zima daje już o sobie znać – pierwsze przymrozki i opady śniegu już za nami. Wiele budów niezakończonych, a dni coraz krótsze…Jeśli planujesz wprowadzić się do nowo budowanego domu jeszcze przed końcem roku, lub też zamierzasz remontować czy wykańczać swoje wymarzone cztery ściany w okresie zimowym pomyśl o odpowiedniej izolacji.
Inter-Lers
Inter-Lers: Konstrukcje dachowe w budownictwie mieszkalnym. Dlaczego warto?
Wiązary z fabryki zyskują z roku na rok coraz większą popularność. W Polsce, gdzie budynki wznosi się zwykle z myślą o ich wykorzystywaniu przez dziesiątki lat, kluczowa jest trwałość konstrukcji. Więźba projektowana komputerowo, powstająca na nowoczesnej hali, z wykorzystaniem profesjonalnych maszyn i certyfikowanego drewna, nie ma w tym względzie porównania z konstrukcjami tworzonymi na placu budowy.
Termo Organika
Mieszkaj ciepło - bezcenne zdrowie wszystkich domowników
Naukowcy, eksperci oraz Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) od lat w swoich publikacjach i raportach przestrzegają przed mieszkaniem w lokalach o nieodpowiedniej temperaturze pokojowej. Życie w nich wpływa niekorzystnie na komfort i zdrowie mieszkańców. Natomiast jest szczególnie groźne dla osób mających przypadłości układu oddechowego bądź krwionośnego.
Paroc
Paroc: Jesień i zima na dachu płaskim. Jak projektować, żeby nie żałować?
Woda i wilgoć, które mogą przenikać do wnętrza przegród nawet w obliczu niewielkich opadów deszczu i śniegu, stanowią jedno z największych zagrożeń stabilności i wytrzymałości konstrukcji dachów płaskich. Problem objawia się najczęściej w sezonie jesienno-zimowym i dotyczy głównie obiektów wielkopowierzchniowych, takich jak magazyny, hale produkcyjne czy centra logistyczne. O czym powinni pamiętać inżynierowie, projektując bezpieczny dach płaski?
MS więcej niż OKNA
Okna na długie lata - jak o nie dbać
Wybierając stolarkę okienną zazwyczaj długo szukamy najlepszych modeli, porównujemy parametry i ceny, pytamy i rozważamy wszystkie "za i przeciw". Za to po zakupie i montażu okien, zazwyczaj szybko o nich zapominamy. A to wielki błąd, gdyż tylko prawidłowa i systematyczna konserwacja umożliwia długie i bezproblemowe korzystanie ze stolarki. Co powinna objąć?
Braas
Budujemy dach. Jak wybrać membranę?
Portfolia produktowe producentów systemów dachowych wzbogacają się o rozwiązania, które mają zapewnić dłuższą żywotność i skuteczniejsze funkcjonowanie dachu. Niegdyś będące nowością paroprzepuszczalne folie dachowe dziś są standardem. Na co inwestor powinien zwrócić uwagę, wybierając membrany?
MS więcej niż OKNA
Ciepłe okna kontra smog
Smog to problem z jakim boryka się wiele miast. W walce o jakość powietrza nie ma miejsca na półśrodki. Skuteczne mogą być tylko rozwiązania systemowe, dotyczące wielu aspektów naszego życia - w tym tych, wydawałoby się, drobnych i pobocznych. Zmiana nawyków komunikacyjnych, przykręcenie termostatu o jeden stopień, wymiana okien na bardziej szczelne... - te małe cegiełki, w długiej perspektywie, naprawdę procentują!
OKNOPLAST
OKNOPLAST: Wymiana okien – dlaczego warto zrobić to właśnie teraz?
Jesień to dobry moment na podjęcie decyzji o wymianie okien – letnie upały już za nami, a mrozy dopiero nadejdą. W związku z tym Grupa OKNOPLAST przygotowała atrakcyjną promocję na wybrane systemy okienne i akcesoria. Nowe okna będą miały nie tylko walory dekoracyjne, ale przede wszystkim przyczynią się do zmniejszenia utraty ciepła, co przełoży się na niższe rachunki za ogrzewanie.