Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
OknoPlus
Lato - czas włamań. Jak zniechęcić nieproszonych gości?
Wyjeżdżając na wakacje martwimy się nie tylko o pogodę na miejscu, ale również o nasze domy - często pozostawione bez opieki. Czujny, życzliwy sąsiad, osiedlowy monitoring lub elektroniczny programator czasowy pomogą rozwiązać problem i zrelaksować się podczas upragnionego urlopu. Ale doskonałym i niezastąpionym strażnikiem naszego dobytku mogą być również bezpieczne okna.
Paroc
Poddasze użytkowe a kwestia akustyki. O czym powinien pamiętać projektant?
Poddasze użytkowe to miejsce, gdzie inwestorzy często aranżują swoje sypialnie oraz domowe strefy wypoczynku, co na projektancie wymusza szczególną dbałość nie tylko o dobrą izolacyjność termiczną, ale i akustyczną. Gra warta jest jednak świeczki. Zmniejszenie poziomu hałasu o 10 dB pozwala na aż dwukrotne obniżenie dźwięku docierającego do użytkownika.
SOKÓŁKA OKNA I DRZWI
Jak dobrze wybrać i rozplanować wielkoformatowe okna i drzwi tarasowe?
Okazałe przeszklenia stanowią efektowną ozdobę wnętrz i elewacji budynku. Spotyka się je zarówno w projektach nowoczesnych, jak i klasycznych.
KRISHOME
Termomodernizacja domu - chwilowy trend czy konieczność?
Bez wątpienia oszczędność energii, wymuszona z jednej strony troską o ekologię, a z drugiej rosnącymi cenami paliw, jest jednym z najważniejszych kierunków dzisiejszego budownictwa.
Knauf Sp. z o.o.
Ocieplenie domu sposobem na upały
Dotkliwe upały w miesiącach letnich sprawiają, że coraz więcej Polaków decyduje się na montaż systemu klimatyzacji. Warto jednak wiedzieć, że prostszym i bardziej ekonomicznym sposobem na utrzymanie komfortowej temperatury w pomieszczeniach jest skuteczna termoizolacja budynku.
Findrewno
Dlaczego dom z bali drewnianych?
Prawdziwy dom z bali jest ciepłym, przyjemnym i zdrowym miejsce dla Państwa rodziny. Ponadto, jest to dom ekologiczny, który dosłownie troszczy się o ludzi, którzy w nim mieszkają. Posiadanie domu z bali firmy Honka jest kluczem do dobrego życia!
Saint-Gobain Glass Polska
Co zrobić, aby poprawić efektywność energetyczną budynku?
Budowa domu łączy się z szeregiem wydatków. Oto, co zrobić, aby choć część z nich zwracała się przez lata w postaci oszczędności.
Knauf Sp. z o.o.
Skuteczna termoizolacja fundamentów - kluczowa kwestia w energooszczędnym budynku
W kontekście energooszczędnego budownictwa dużo uwagi poświęca się skutecznej termoizolacji ścian i dachu, a zdecydowanie mniej ocieplaniu podziemnych części budynków. Warto wiedzieć, że w dobrze termoizolowanych domach udział fundamentu w ogólnym bilansie strat ciepła może okazać się większym składnikiem, niż w tradycyjnym budownictwie.
Co to jest ściana trójwarstwowa?
Ściany trójwarstwowe to najbardziej pracochłonna technologia. Tego typu przegrody – jak wskazuje nazwa – składają się z trzech warstw. Pierwsze dwie – nośna i ocieplenie – wyglądają podobnie jak w technologii dwuwarstwowej.
Jak zabezpieczyć fundament przed przemarzaniem?
Sposób zabezpieczenia termicznego fundamentów różni się w zależności od tego, czy budynek jest podpiwniczony, czy też nie. W pierwszym przypadku, należy ocieplić całą ścianę fundamentową. Jeżeli natomiast piwnicy nie ma, wystarczy ocieplenie samej strefy cokołowej – ściany fundamentowej nad ziemią i kilkudziesięciu centymetrów (ok. 0,5 m) poniżej poziomu gruntu.
OknoPlus
Co zamiast tradycyjnego klucza do drzwi?
Znamy je doskonale z filmów science fiction lub szpiegowskich thrillerów. Popularnie są zwłaszcza w budynkach użyteczności publicznej, ale spotkać je można także w domach prywatnych. Czytnik linii papilarnych lub RFID, pilot, klawiatura numeryczna czy system elektronicznej kontroli dostępu coraz częściej zastępują tradycyjny klucz otwierający nasze drzwi. Modny gadżet czy funkcjonalna innowacja?
Vandersanden
Gdzie warto stosować cegły ręcznie formowane?
Odpowiedź eksperta: Podstawowym zastosowaniem cegieł ręcznie formowanych są elewacje wszelkiego rodzaju budynków i budowli, ale dzięki swojemu niepowtarzalnemu urokowi bardzo często znajdują zastosowanie również we wnętrzach jako element wykończenia ścian, na ścianki działowe, barki, kominki itd.
Co to jest płyta fundamentowa?
Wykonanie ław fundamentowych to najpopularniejszy wariant. Alternatywą jest płyta ze zbrojonego betonu. To rozwiązanie polecane jest przede wszystkim tam, gdzie grunty mają słabszą nośność. Dzięki płycie, obciążenia z budynku rozkładają się bowiem równomiernie na grunt, a nie liniowo, jak ma to miejsce w tradycyjnych fundamentach.
Tradycyjne posadowienie budynku
Polega na wykonaniu ław fundamentowych, na których ustawione są ściany fundamentowe. Dodatkowym elementem może być podłoga na gruncie. Trzeba o niej pamiętać, bowiem w budynkach mieszkalnych bardzo często wykonuje się ją znacznie później - dopiero po zakończeniu tzw. stanu surowego, czyli po zadaszeniu budynku.
Czym jest fundament grzewczy?
Jednym ze sposobów ogrzewania domu jest wykonanie płytowego fundamentu grzewczego. Konstrukcja takiego elementu jest bardzo prosta. W zbrojonej betonowej płycie fundamentowej zatopiony jest system kanałów powietrznych, który zasilany jest z jednostki grzewczej. Cyrkulację powietrza w obiegu zamkniętym zapewnia wentylator.