Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak ułatwić izolację instalacji?
Montaż izolacji w systemach grzewczych, wentylacyjnych czy klimatyzacyjnych dla fachowego wykonawcy nie stanowi problemu. Ale prace wymagają zachowania maksymalnej precyzji, szczególnie w przypadku, gdy przewody przechodzą w zakrzywione odcinki.

Montaż płyty wełnianej na fasadzie wentylowanej
Fasada wentylowana to rozwiązania odpowiadające na zapotrzebowanie inwestorów w kwestiach ekonomicznych, ale nie tylko. Ważna jest tu też kwestia naturalnej wentylacji budynku mieszkaniowego, aby nie dopuścić do rozwoju grzybów i pleśni. Tradycyjne podejście w tym zakresie nie zawsze przynosi zamierzone efekty, dlatego trzeba sięgnąć po zaawansowane technologicznie materiały.

Ocieplenie domu? Najlepsza pora to lato!
Docieplenie budynku niejednemu inwestorowi spędza sen z powiek. Jak to zrobić, jakie materiały wybrać i za ile? Większość prac termomodernizacyjnych zaczyna się wiosną i latem, nie tylko z powodu sprzyjającej aury. Dodatkowa warstwa wysokiej jakości materiałów izolacyjnych zapewnia chłód latem i oszczędności na ogrzewaniu zimą.

Jak budować, żeby nie modernizować?
Od 2021 roku w Polsce mają powstawać tylko wysoko energooszczędne budynki. Budowa takiego obiektu wymaga m.in. zastosowania energii odnawialnych, odpowiedniego usytuowania względem stron świata, czy wstawienia energooszczędnych okien, które muszą spełniać ściśle określone kryteria izolacyjności cieplnej.

Z czego wynika popularność paneli podłogowych?
Jeszcze kilka lat temu panele uchodziły za marną imitację drewna. Dostępne obecnie modele prezentują się bardzo efektownie, są trwałe i łatwe w montażu.

Jak nakładać tynki gipsowe?
Tynki gipsowe produkuje się w dwóch wersjach: ręcznej, przeznaczonej do prac na niewielkiej powierzchni, oraz maszynowej - nakłada się je agregatem tynkarskim.

Czym charakteryzują się tynki cementowo-wapienne?
Najbardziej rozpowszechnionym sposobem wykończenia ścian wewnętrznych jest zastosowanie tynku cementowo-wapiennego. Produkty te charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz odpornością na zawilgocenie.

Gdzie można stosować tynki gipsowe?
Tynki gipsowe przewidziane są do wykończenia ścian i sufitów pomieszczeń, w których wilgotność utrzymuje się stale na niskim poziomie (do 70%).

Zalety i wady drzwi otwieranych do wewnątrz i na zewnątrz
Dobór właściwego zwrotu, w przypadku drzwi jest ważniejszy niż może nam się wydawać. Poza aspektem wizualnym w grę wchodzi przede wszystkim funkcjonalność, bowiem drzwi powinny właściwie pełnić swoją funkcję oraz być dostosowane do przestrzeni.

Jak wybrać dobry system kominowy?
Na domy z tradycyjnymi kominami z cegły decyduje się coraz mniej ludzi, jeśli chodzi o współczesne budownictwo. Obecnie stawia się na systemy kominowe z ceramiki, które zostały przystosowane do nowoczesnych urządzeń grzewczych. Mimo wszystko, każde rozwiązanie musi spełniać pewne wymagania narzucone w warunkach technicznych. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając systemy kominowe do swojego domu?

Kiedy zdecydować się na wybór okien kolankowych?
Mając na poddaszu wysoką ściankę kolankową, warto rozważyć zastosowanie w niej okien. Najlepsze efekty daje połączenie okien kolankowych z oknami dachowymi. Taka konstrukcja ma szereg zalet, które docenimy w trakcie użytkowania poddasza.

Jak uzyskać dofinansowanie na termomodernizację?
Parametry techniczne energooszczędnych drzwi wejściowych i bram garażowych marki Hörmann umożliwiają dofinansowanie ich zakupu w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”, a także wykorzystanie nowej ulgi podatkowej na termomodernizację.

Jakie rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa są istotne?
Bramy garażowe mogą być wyposażone w różne elementy z zakresu bezpieczeństwa.