Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
ROCKWOOL
Ocieplenie ściany zewnętrznej w systemie ETICS z wykorzystaniem wełny mineralnej
Najczęściej wybieraną metodą ocieplenia ścian zewnętrznych jest bezspoinowy system ociepleń (znany również jako ocieplenie metodą lekką mokrą - ETICS). Jego popularność wynika z prostoty i nieskomplikowanego technologicznie montażu. Izolacja ścian zewnętrznych płytą ze skalnej wełny mineralnej FRONTROCK 35 zapewnia ochronę przed zimnem, ogniem, hałasem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Docieplenie ścian izolacją z wełny skalnej poprawia efektywność energetyczną całego budynku.
Legalett
Na jakim fundamencie najlepiej jest posadowić budynek jednorodzinny?
Fundament przenosi na grunt wszelkie obciążenia konstrukcyjne od budowli, zabezpiecza przed wilgocią i jej skutkami, zapewnia komfort cieplny i niższe koszty eksploatacji systemu grzewczego. Wielkość i rodzaj fundamentu zależą od warunków gruntowo-wodnych oraz od konstrukcji i bryły budynku.
IZOLACJE PLUIMERS
Jak ocieplać dach wełną w granulacie?
Granulat wełny Supafil® Loft służy np. do wykonywania izolacji termicznej stropów i poddaszy nieużytkowych. Ze względu na swoje unikalne parametry ocieplenie stropu wełną Supafil® nie obciąża specjalnie konstrukcji.
OknoPlus
Ogród zimowy nie tylko w zimie
Całoroczny ogród zimowy to dziś coś więcej, niż tylko przeszklony taras czy przechowalnia roślin ogrodowych, gdy na zewnątrz jest dla nich zbyt zimno. To zazwyczaj dodatkowe, „pełnoprawne” pomieszczenie, które może pełnić dowolną funkcję, poprawiając jednocześnie termiczno-świetlny bilans domu.
Fol-Tech Sp. z o.o.
Hydroizolacja dachów płaskich i tarasów membraną PVC
Coraz większa ilość budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych budowana jest w systemie dachów płaskich. Daje to inwestorowi możliwość zastosowania kilku rozwiązań uszczelnienia powierzchni dachu.
Fakro
Na co zwrócić uwagę, wybierając okna dachowe do domu jednorodzinnego?
Decydując o wyborze okien dachowych na poddasze klienci kierują się różnymi aspektami. Jednym z nich jest na pewno energooszczędność, która dziś nabiera szczególnej uwagi przy wzrastających cenach energii oraz wyższej świadomości społecznej.
NordWOOD
Przegrody ogniowe z drewna klejonego
W związku z wciąż rosnącymi wymaganiami zabezpieczeń pożarowych w budownictwie i dążeniami do wprowadzania nowych, ulepszonych technologii przy zachowaniu walorów ekologicznych, firma NORDWOOD zainicjowała badania stropów i ścian z drewna klejonego pod kątem nośności ogniowej.
Legalett
Grunt to dobry fundament!
W potocznej mowie fundament jest synonimem solidnych podstaw, dobrej jakościowo podstawy dla pewnego działania. Nie inaczej rozumiany jest w budownictwie, gdzie - jako słowo - ma swoje źródło. Współczesne fundamenty różnią się jednak od tradycyjnych, na co wpływ ma rozwój nowoczesnych technologii. Produkty, takie jak fundament płytowy LEGALETT, łączą szereg korzyści, w tym solidność z szybkością wykonania, pozwalając na skrócenie czasu realizacji inwestycji, przy zachowaniu optymalnych cech trwałości podstaw budynku.
OknoPlus
Jakie są najczęściej popełniane błędy przy wybieraniu okien?
Przy wyborze okien do domu lepiej nie sprawdzać zasadności powiedzenia „do trzech razy sztuka”. Tu warto nie popełniać błędów i już za pierwszym razem wybrać dobrze. O tym, jakie pułapki złych decyzji czyhają na „początkujących” klientów i w czym najłatwiej się pomylić, gdyby nie pomoc doświadczonego doradcy, opowiada Tomasz Grabka z OknoPlus.
Arbet
Czy na rynku ociepleń można zaoferować produkt izolacyjny znacząco innowacyjny?
Producenci oferują płyty o różnych parametrach. Wydaje się jednak, że ilość odmian płyt jest od dawna zdeterminowana ich zastosowaniem oraz odpowiednimi właściwościami izolacyjnymi. Rynek przyzwyczaił się do tego, by płyty styropianowe dzielić na ich rodzaj ze względu na miejsce aplikacji: fasadowe białe i grafitowe, twarde czyli do izolacji stropów/podłóg białe i grafitowe, wodoodporne oraz specjalistyczne.
Domondo.pl
Co się może zepsuć w poziomych żaluzjach wewnętrznych?
Żaluzje poziome aluminiowe i drewniane przy ostrożnym użytkowaniu mogą przetrwać nawet kilkanaście lat bez uszkodzeń. Choć nie wyglądają na produkt zbyt skomplikowany, składają się z dość dużej ilości części, które z czasem zużywają się lub psują się na skutek nieostrożnych ruchów. Nie oznacza to jednak, że przy pierwszej lepszej awarii, powinieneś wymieniać całą konstrukcję osłon okiennych. Bardzo często nie będzie potrzebna nawet pomoc specjalistów - wystarczą narzędzia i odrobina doświadczenia w ich używaniu.
Domondo.pl
Jak utrzymać w czystości żaluzje drewniane i aluminiowe?
Żaluzje mają znacznie więcej powierzchni i elementów niż standardowe rolety, dlatego zbierają większe ilości kurzu. Najważniejsza jest więc jego regularne usuwanie, aby brud nie miał czasu za zaschnięcie. Zazwyczaj wystarczy tylko wilgotna szmatka czy ściereczka z mikrofibry. Należy jednak pamiętać, aby dostosowywać środki czyszczące do materiału, z którego nasze osłony są wykonane - we wszystkich przypadkach rezygnujemy z silnych preparatów i dużej ilości wody.
Termo Organika
Jak oszczędzać na ogrzewaniu domu i nie marznąć?
Średnie opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowią około 60-70% wszystkich kosztów eksploatacji budynku. Dane statystyczne pokazują, że coraz więcej Polaków nie chce przepłacać za ciepło w domu i decyduje się na docieplenie ścian budynku, które jest najskuteczniejszym rozwiązaniem wpływającym na komfort cieplny domu oraz obniżenie kosztów jego eksploatacji.
wienerberger
Polacy chcą mieć zdrowy dom - czyli jaki?
Inwestorom zawsze zależało na tym, by budować z naturalnych materiałów, stosować technologie zapewniające jak najskuteczniejsze utrzymywanie ciepła i nie dopuszczać do sytuacji, w której w domu mogą pojawić się drobnoustroje, grzyby czy pleśnie.