Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
wienerberger
Jak zabezpieczyć dach przed śniegiem i wiatrem?
Patrząc na mapę Polski możemy wyróżnić trzy strefy wiatrowe i aż pięć stref śniegowych. Każda z nich charakteryzuje się inną częstotliwością oraz natężeniem opadów. Dach domu jednorodzinnego powinien być zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jakie działania mogą podjąć właściciele?
Dorken Delta Folie
Na co zwrócić uwagę budując dach domu szkieletowego?
Domy kanadyjskie lub szkieletowe - to nazwy, które szybko przylgnęły do charakterystycznych, lekkich budynków drewnianych. Rozwiązania tego typu znajdują swoich zwolenników, bo pozwalają na szybką i stosunkowo tanią realizację inwestycji. Niestety w konstrukcjach szkieletowych uwypukla się problem zapewnienia odpowiedniej izolacji. Fachowcy powinni więc zwracać szczególną uwagę na sposób wykonania budynku oraz rodzaj użytych materiałów. Dotyczy to przede wszystkim dachu, który źle izolowany prowadzi do wychłodzenia lub zawilgocenia całej konstrukcji.
Pilkington IGP Sp. z o.o.
Efektywna praca w domu dzięki przeszkleniom marki Pilkington
Pandemia nie zwalnia tempa. Praca zdalna, na jaką decyduje się wielu pracowników, za zgodą swoich pracodawców, jest wciąż popularnym trendem w obecnej sytuacji na rynku pracy. NSG Group, właściciel marki Pilkington, radzi, jak zapewnić sobie optymalne warunki pracy w domu dzięki wykorzystaniu nowoczesnych przeszkleń architektonicznych.
Ultrament
Świąteczne dekoracje z betonu - wykonaj je samodzielnie!
Własnoręcznie wykonane dekoracje z betonu podkreślą wyjątkowy charakter każdego wnętrza. Oprócz tworzenia odpowiedniej atmosfery podczas świąt Bożego Narodzenia, sprawdzą się również jako prezent dla bliskiej osoby. Przedstawiamy, jak zrobić oryginalne ozdoby z betonu krok po kroku.
wienerberger
Czy budowa domu w sezonie zimowym jest możliwa?
Budowa domu to proces składający się z wielu etapów i może się przedłużyć niezależnie od woli inwestora i wykonawcy. Z uwagi na stosunkowo łagodne zimy wiele osób zastanawia się nad kontynuowaniem prac w tym okresie. Przedstawiamy, które prace można prowadzić podczas zimy, a z którymi lepiej wstrzymać się do wiosny.
Izolacja - Jarocin
Prawidłowe stosowanie masy konserwacyjno-pokryciowej FARGUM
FARGUM to innowacyjna masa służąca do konserwacji różnych pokryć dachowych. Producent przygotował krótki poradnik, który zagwarantuje, że przeprowadzimy prace w sposób prawidłowy, bezpieczny i skuteczny.
KREISEL Technika Budowlana
Czym kierować się przy wyborze tynku do systemu ociepleń?
Ocieplenie budynku wykonane solidnie i z dobrej jakości materiałów ma ogromne znaczenie zarówno ze względów ekologicznych, jak i ekonomicznych. Dlatego szczególną wagę warto przyłożyć do wyboru firmy budowlanej, która wykona ocieplenie, a także do wyboru właściwego systemu termoizolacyjnego. Kryteria, jakimi powinniśmy się kierować dotyczą nie tylko materiału, z którego wykonana będzie izolacja, ale także tynku, który ją pokryje. Na co należy zwrócić uwagę wybierając tynk do systemu ociepleń?
Soudal
Jak wymienić drzwi metodą ciepłego montażu?
Nieszczelnie drzwi zewnętrzne mogą w znacznym stopniu przyczynić się do dużych strat ciepła. Firma Soudal prezentuje energooszczędne rozwiązania, które pozwalają na szybki oraz profesjonalny montaż nowej stolarki drzwiowej nawet w starym budynku.
Saint-Gobain Construction Products Polska marka Weber
Zabezpieczenie izolacji elewacyjnej na zimę
Około 20% wyprodukowanego w obiekcie ciepła ucieka przez jego ściany. Z tego powodu wielu inwestorów decyduje się wykonanie prac termoizolacyjnych jeszcze na jesieni. Co jednak zrobić w sytuacji nagłego załamania pogody?
Vetrex
Jaki wybrać kolor okien i drzwi?
Do estetyki okien oraz drzwi tarasowych i wejściowych przywiązuje się obecnie równie dużą wagę jak do ich parametrów technicznych. W zakresie kolorystyki wybór jest bardzo szeroki. Ułatwia to dopasowanie stolarki do stylistyki domu i uzyskanie zamierzonego efektu wizualnego.
Pilkington IGP Sp. z o.o.
Ochrona przeciwpożarowa przegród szklanych. Szczelność, nośność i izolacyjność ogniowa
Bierna ochrona przeciwpożarowa ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w budynku i minimalizowanie strat na wypadek powstania pożaru. W tym celu stosuje się odpowiednie, wyspecjalizowane materiały budowlane. Jednym z nich jest szkło ogniochronne.
Braas
Kiedy warto zamontować zabezpieczenia przeciwśniegowe na dachu?
Zimowy krajobraz pokryty śniegiem potrafi wyglądać pięknie, ale intensywne opady mogą być prawdziwym zagrożeniem dla dachu budynku. Choć przepisy prawa nie nakazują montażu odpowiednich zabezpieczeń, odpowiedzialny właściciel domu powinien je zainstalować.
Dorken Delta Folie
Jak zapewnić wysoką wiatroszczelność i wentylację dachu, a jednocześnie redukować koszty?
Zbliża się najbardziej wietrzna pora roku. „Mapa Wietrzności Polski” podaje, że to właśnie zimą notujemy największą średnią prędkość wiatru. W wielu regionach Polski siła żywiołu staje się zatem poważnym wyzwaniem, zwłaszcza dla konstrukcji dachowych. Jednym ze sposobów na trudne warunki atmosferyczne jest zastosowanie wysokiej jakości materiałów i ich odpowiedni montaż. W przypadku membrany wstępnego krycia skutkuje to nie tylko lepszą wiatroszczelnością, ale też oszczędnością na materiale oraz kosztach eksploatacyjnych.
Steinbacher Izoterm
Co wyróżnia styropian steinodur® wytwarzany w technologii wysokociśnieniowej?
Płyty izolacyjne steinodur® to specjalna technologia wytwarzania wysokociśnieniowego styropianu, poprzez spienianie polistyrenu w zamkniętych komorach pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu zapewniony jest najwyższy stopień spójności wewnętrznej płyty. Z tego względu, mimo iż stosowany surowiec jest zbliżony parametrami do tradycyjnego EPS, produkty steinodur® zarówno technologią produkcji, jak i parametrami oraz właściwościami technicznymi należy postrzegać, jako grupę zbliżoną do XPS.
SOPREMA Polska Sp. z o.o.
Zalety i zastosowanie chłodnych dachów SOPREMA
Szybki proces urbanizacji nie pozostaje bez wpływu na środowisko naturalne. Chodzi tu o postępujące ocieplanie się klimatu w miastach - według szacunków średnia temperatura w ośrodkach miejskich liczących sobie powyżej 100 tys. mieszkańców podniosła się nawet o pięć stopni. Dodatkowo, w sezonie grzewczym dochodzi problem zanieczyszczonego powietrza. Chłodne dachy przyczyniają się do eliminacji powyższych problemów.