Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Vetrex
Jaki wybrać kolor okien i drzwi?
Do estetyki okien oraz drzwi tarasowych i wejściowych przywiązuje się obecnie równie dużą wagę jak do ich parametrów technicznych. W zakresie kolorystyki wybór jest bardzo szeroki. Ułatwia to dopasowanie stolarki do stylistyki domu i uzyskanie zamierzonego efektu wizualnego.
Pilkington IGP Sp. z o.o.
Ochrona przeciwpożarowa przegród szklanych. Szczelność, nośność i izolacyjność ogniowa
Bierna ochrona przeciwpożarowa ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w budynku i minimalizowanie strat na wypadek powstania pożaru. W tym celu stosuje się odpowiednie, wyspecjalizowane materiały budowlane. Jednym z nich jest szkło ogniochronne.
Braas
Kiedy warto zamontować zabezpieczenia przeciwśniegowe na dachu?
Zimowy krajobraz pokryty śniegiem potrafi wyglądać pięknie, ale intensywne opady mogą być prawdziwym zagrożeniem dla dachu budynku. Choć przepisy prawa nie nakazują montażu odpowiednich zabezpieczeń, odpowiedzialny właściciel domu powinien je zainstalować.
Dorken Delta Folie
Jak zapewnić wysoką wiatroszczelność i wentylację dachu, a jednocześnie redukować koszty?
Zbliża się najbardziej wietrzna pora roku. „Mapa Wietrzności Polski” podaje, że to właśnie zimą notujemy największą średnią prędkość wiatru. W wielu regionach Polski siła żywiołu staje się zatem poważnym wyzwaniem, zwłaszcza dla konstrukcji dachowych. Jednym ze sposobów na trudne warunki atmosferyczne jest zastosowanie wysokiej jakości materiałów i ich odpowiedni montaż. W przypadku membrany wstępnego krycia skutkuje to nie tylko lepszą wiatroszczelnością, ale też oszczędnością na materiale oraz kosztach eksploatacyjnych.
Steinbacher Izoterm
Co wyróżnia styropian steinodur® wytwarzany w technologii wysokociśnieniowej?
Płyty izolacyjne steinodur® to specjalna technologia wytwarzania wysokociśnieniowego styropianu, poprzez spienianie polistyrenu w zamkniętych komorach pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu zapewniony jest najwyższy stopień spójności wewnętrznej płyty. Z tego względu, mimo iż stosowany surowiec jest zbliżony parametrami do tradycyjnego EPS, produkty steinodur® zarówno technologią produkcji, jak i parametrami oraz właściwościami technicznymi należy postrzegać, jako grupę zbliżoną do XPS.
SOPREMA Polska Sp. z o.o.
Zalety i zastosowanie chłodnych dachów SOPREMA
Szybki proces urbanizacji nie pozostaje bez wpływu na środowisko naturalne. Chodzi tu o postępujące ocieplanie się klimatu w miastach - według szacunków średnia temperatura w ośrodkach miejskich liczących sobie powyżej 100 tys. mieszkańców podniosła się nawet o pięć stopni. Dodatkowo, w sezonie grzewczym dochodzi problem zanieczyszczonego powietrza. Chłodne dachy przyczyniają się do eliminacji powyższych problemów.
URSA
Wpływ ocieplenia domu na jego mikroklimat
Skuteczna termoizolacja jest gwarancją, iż temperatura w domu nie będzie ulegać gwałtownym zmianom. Za optymalne warunki uznaje się temperaturę w granicach 19-22°C oraz wilgotność w przedziale od 40 do 60%. Jakie rozwiązania wykorzystać, by zapewnić takie warunki w swoim domu.
Soudal
Szczelny montaż okien - warunek konieczny w domu pasywnym
Chociaż lato dobiega końca, mamy jeszcze trochę czasu, aby przygotować nasz dom na sezon jesienno-zimowy. Jeżeli problemem są nieszczelne okna i planujemy ich wymianę, to nie zapominajmy o zastosowaniu trwałego i energooszczędnego systemu montażu.
Xella Polska
Jak budować w 2017 roku, by spełnić nowe wymogi termiczne?
Od 1 stycznia 2017 roku w życie wchodzą nowe, zaostrzone wymogi termiczne dla ścian zewnętrznych. Przegrody muszą być jeszcze "cieplejsze". Jaką technologię budowy ścian wybrać, by spełnić nowe kryteria, a przy tym nie narazić inwestycji na zbyt duże koszty?
Gutta
Geowłókniny - czym są i gdzie się je stosuje?
Geowłókniny wykonane są najczęściej z włókien polipropylenowych lub poliestrowych połączonych mechanicznie – w wyniku igłowania, tkania lub zgrzewania. Możemy wyróżnić takie rodzaje jak geowłókniny filtracyjne, filtracyjno-separacyjne oraz ochronno-drenażowe. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości.
Legalett
Styropian stosowany przy realizacji płyt fundamentowych Legalett
Klasa styropianu stosowana przy projektowaniu płyt fundamentowych Legalett jest ściśle uzależniona od obliczeń. Wszystkie obliczenia płyty fundamentowej Legalett wykonujemy przy użyciu programów komputerowych. Otrzymane z obliczeń naciski na grunt i sprężystość podłoża określają jaką klasę, a właściwie jaką wytrzymałość styropianu musimy zastosować.
UCIECHOWSKI
Stropy typu filigran - wady i zalety
Stropy typu filigran stanowią odmianę stropów monolitycznych. Konstrukcja wykonana jest ze zbrojonej płyty prefabrykowanej o grubości 5-7 cm, na którą układa się dodatkowe zbrojenie, a następnie całość zalewa warstwą nadbetonu. Tego typu stropy nie wymagają deskowania, ponieważ rolę szalunku pełni wspomniana płyta.
Braas
Warunki pogodowe a bezpieczeństwo prac dekarskich
Okres jesienny wydaje się być ostatnim momentem na zamknięcie budowy domu w stanie surowym. Ostatnim etapem zwykle jest wykonanie pokrycia dachowego. Niestety, jesień bywa kapryśna, co sprawia, iż nie zawsze można wykonać niezbędne prace na wysokości. Co więcej, niekorzystne warunki pogodowe mają negatywny wpływ na samo pokrycie dachowe.
SOKÓŁKA OKNA I DRZWI
Jakie parametry powinny spełniać okna do domów pasywnych?
Nowa idea domu pasywnego determinuje jeszcze wyższą jakość wykonywanych ociepleń i montowanych drzwi i okien. Technologia czyni swoje postępy, a Twój dom wraz z nią. Nowoczesne materiały i zaawansowane techniki testowania wydajności skutkują bardzo energooszczędnymi systemami grzewczymi. Jednak ciepło trzeba w domu zatrzymać. Czym jest budownictwo pasywne oraz jakie okna staną na wysokości zadania, jakim jest utrzymanie niezwykle wysokiej termoizolacji?