Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Pomysły na urządzenie kuchni otwartej oraz zamkniętej

Ferro przedstawia kilka aranżacji kuchennych, które mogą zainspirować osoby na etapie urządzania kuchni. Propozycje dla siebie znajdą zarówno zwolennicy kuchni zamkniętej, jak i kuchni otwartej na resztę domu.

Pomysły na urządzenie kuchni otwartej oraz zamkniętej
Ferro S.A. Baterie kuchenne i łazienkowe
ferro.pl
Ferro S.A. Baterie kuchenne i łazienkowe
Dane kontaktowe:
+48 12 25 62 100
Przemysłowa 7, 32-050 Skawina
Zobacz firmę w innym dziale: Armatura instalacyjna

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Zamknięta kuchnia o czerwonych akcentach

Widoczna na zdjęciu tytułowym kuchnia nie jest nudna ani staroświecka. Przykład? Kompozycja o czerwonych motywach. Projektant nawiązał w niej delikatnie do przeszłości, tworząc stylizację z posmakiem vintage. Gwiazdą jest tu czerwona lodówka na wysoki połysk. Współgrają z nią kolorystycznie designerski toster, front piekarnika i okap. Ostatnim czerwonym akcentem jest bateria kuchenna. To pomysłowy model Zumba z elastyczną wylewką, która wygina się, docierając dzięki temu strumieniem w najdalsze zakamarki zmywanych naczyń. Tłem dla mocnych czerwonych punktów jest spokojna biel zabudowy, płytek w cegiełkę, pełne wizualnego ciepła drewno blatów

Kuchnia otwarta na resztę domu

Strefę kuchenną od salonowej „dzieli” – nierzadko umowna – granica. Bardzo często jest nią wyspa kuchenna. Popularne są też przegrody w formie szklanych ścianek. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy w pewnych sytuacjach lubią mieć jednak możliwość zamknięcia kuchni.

W aranżacji o grafitowej zabudowie obszerna wyspa pełni kilka funkcji. Jako mebel kuchenny jest miejscem do przechowywania, blatem roboczym i strefą zmywania z elegancką baterią Zumba II. Blat staje się też stołem barowym, przy którym wypije się kawę czy zje śniadanie. Wyspa w roli mebla salonowego w podświetlonych dekoracyjnie półkach zmieści ozdobne naczynia, a nawet książki.

Kuchnia wyposażona w baterię Ferro Zumba II
Na grafitowej wyspie kuchennej została zamontowana elegancka bateria Zumba II fot. Ferro

Cechą charakterystyczną białej stylizacji są ogromne drzwi z metalu i szkła, pasujące zarówno do części kuchennej, jak i dziennej. Wspólnych motywów jest więcej. Strefy bowiem znakomicie się tu przenikają. W tym klimacie są przemysłowe lampy czy metalowo-szklany stolik. W otoczenie to doskonale wpisuje się też nowoczesna bateria zlewozmywakowa Zumba Slim 2F o elastycznej, czarnej wylewce i dwóch funkcjach strumienia. 

Kuchnia wyposażona w baterię Ferro Zumba Slim 2F
Widoczna na zdjęciu kuchnia jest co prawda pozbawiona wyspy, ale rolę oddzielającą strefę kuchenną od mieszkalnej pełnią duże drzwi fot. Ferro

Atrakcyjniej wygląda aranżacja klasyczna czy industrialna?

Na jaki styl się zdecydować? Klasyka jest bezpieczna, zawsze na czasie. Styl industrialny lubi eksperymenty i zmiany, szalone pomysły i ekstrawagancję.

W klasycznej aranżacji połyskujące srebrem czy złotem powierzchnie, subtelne sztukaterie, fronty mebli z delikatnym frezowaniem, dekoracyjne lampy i designerski złocony robot kuchenny czy czajnik to elementy pełnego pałacowych skojarzeń glamour. Dodano do tego szyk i nowoczesność baterii zlewozmywakowej Tiga VerdeLine.

Kuchnia wyposażona w baterię Ferro Tiga VerdeLine
Nowoczesna bateria Tiga VerdeLine dobrze wpasowuje się w aranżacjach klasycznych fot. Ferro

Industrialna stylizacja urzeka zaś minimalizmem, „warsztatowymi” meblami zabudowy, betonem na ścianie, przecieranym drewnem podłogi i czarną baterią Zicco Black o interesującej formie.

Kuchnia wyposażona w baterię Ferro Zicco Black
We wnętrzach industrialnych dobrze sprawdzają się baterie w kolorze czarnym fot. Ferro

źródło i zdjęcia: Ferro